Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Araplar bize ihanet etti algısı
123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
ahmet28
5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 15:41
Araplar bize ihanet etti algısı

Türkiye'de 100 senedir bir algı var, hain Arap algısı. Doğrudur, Arapların bir bölümü Şerif Hüseyin'in liderliğinde Halife'ye ihanet etmiştir. Türklere ihanet etmişlerdir evet.

Ancak üstü örtülen başka ihanetlerde var. Kurtuluş savaşında Yunan ordusunun ilerleyişiyle paralel olarak isyan çıkaran Kürtlerden (KK'nin memleketi dolaylarında), veya Yunanlılarla anlaşıp 5000 Çerkez savaşçısıyla Yunan ordusuna katılan Çerkez Ethem'den niçin kimse bahsetmez?
Veya çok öncesinde, ırk sevdasına kapılarak ilk bölünmek isteyen Müslüman unsur olan ve bu uğurda silahlı isyan çıkaran Arnavutlardan niçin kimse bahsetmez?

Misafir 243

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:07

Cerkezler ve arnavutlar türklere uyum sağladı ,M.Akif Ersoy arnavut ,Milliyetçi Muhsin Yazicioğlu Cerkezdi.

ahmet28
5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:14

Türkiye'deki Araplarda uyumlu ona bakarsak. Sadece Kürtler problem kaynağı. Burada mesele sadece Araplara gelince bu ihanetin görülmesi.

Buradaki en vahim durum Çerkezler. Sığındıkları ülkeydi sonuçta Türkiye. Ama onlardan kimse bahsetmez, varsa yoksa Araplar.

Yanlış anlaşılmasın, kimseyi suçlamıyorum. Sorun çifte standart.

Misafir b94

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:22

Çerkesler ihanet etmedi ama keşke etseymiş..

Burç

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:25

Alıntı:
Yunanlılarla anlaşıp 5000 Çerkez savaşçısıyla Yunan ordusuna katılan Çerkez Ethem'den niçin kimse bahsetmez?

Bu olay hiç de resmi tarih kitaplarında bize öğretildiği gibi değil.
Konuyu dağıtmamak için uzatmıyorum ama araştırıp doğrusunu öğrenmeni tavsiye ederim.

Uğuray
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:27

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=46380

ahmet28
5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:31

Atatürk Nutuk'ta bahsediyor bundan. Balıkesir dolaylarında Rumlarla beraber Ethem'in adamlarınıda perişan ettik diyor. Benim bildiğim Ethem Yunanlılarla anlaşıp Balıkesir-Düzce arasında etnik devlet kuracaktı, Türkiye'deki Çerkez nüfusu oraya toplayıp.

Misafir ee3

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:34

araptan dost olmaz. Benim gözümde ermeni ve yunanlılar kadar karaktersizler. İngilizlerle birlik olup bizi arkamızdan vuran araplara hiç acımıyorum.

Burç

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 16:53

Alıntı:
Atatürk Nutuk'ta bahsediyor bundan

Atatürk öyle dedi diye hemen gerçektir zannetme, bir kendin araştır bakalım başka tarih kaynakları ne diyor? Atatürk'e kalsa dünyadaki bütün diller de Türkçe'den çıkmıştı. Buna da inanıyor musun? Çerkez Ethem neden Kuvayi milliye kahramanı iken birden bire "hain" oldu, bir otur araştır bence.

Burç

5 yıl önce - Cum 23 Oca 2015, 17:10

Araplar ihanet ettiler de ne yaptılar? İzmir'i mi işgal ettiler? Mersin'i mi işgal ettiler?
İstanbul'u mu işgal ettiler? Arapları Yunanlarla, İngilizlerle bir tutmanızı anlamak çok zor.
Kaldı ki Kurtuluş Savaşından birkaç sene sonra Atatürk bizzat İngiliz kralını Dolmabahçe sarayında ağarlayıp, Yunanlarla bile kanka olmuşken, bir Araplar ile mi barışamadınız?

sayfa 1
123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET