Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 19 Oca 2015, 12:49
Bursa Tarım A.Ş. Faaliyetleri ve Haberleri


BURSA'YA MİLYON DOLARLIK DEV TESİS
Alıntı:
ET-BA kombinası için devrim gibi karar alındı. Kombina 250 dönümlük devasa bir alana taşınacak. Kompleks halini alacak olan kombina Bursalılara ucuz ve kaliteli et sunacak.Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası ile birlikte Ankara yolundaki ET-BA kombinası için yeni bir proje geliştirdi. Tarım A.Ş’nin destekleyeceği kombina; kesimhane, canlı hayvan ve et borsası tesisiyle kompleks olacak. Vatandaşa kaliteli ve ucuz et sunulacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mevcut kombinanın yerine cazibe merkezi yapılacağını belirterek, “Burası Yıldırım’ın en güzel mekanı olacak. Yeni kombina 250 dönümlük bir komplekste hizmet verecek. Amacımız halka en iyi hizmeti sunmak” dedi.

ET-BA kombinası için devrim gibi karar alındı. Kombina 250 dönümlük devasa bir alana taşınacak. Kompleks halini alacak olan kombina Bursalılara ucuz ve kaliteli et sunacak.

Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası ile birlikte Ankara yolundaki ET-BA kombinası için yeni bir proje geliştirdi. Tarım A.Ş’nin destekleyeceği kombina, kesimhane, canlı hayvan ve et borsası tesisiyle kompleks olacak. Et fiyatları burada belirlenecek ve vatandaşa kaliteli, ucuz et sunulacak.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
AS TV’de yayınlanan ‘Başkanla Birlikte’ programında projenin detaylarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mevcut kombinanın yerine cazibe merkezi yapılacağını söyleyerek “Burası Yıldırım’ın en güzel mekanı olacak. Yeni kombina ise 250 dönümlük bir komplekste hizmet verecek” dedi. Kırsal kalkınmaya destek kapsamında üreticiye destek olmak için yeni bir tesis yaptıklarını belirten Başkan Altepe, “Biz destek vereceğiz tesisler ilerleyecek. Ticaret Borsası ile birlikte et ürünleri tesisi kuruyoruz. Mevcut kombinayı oradan taşıyıp bölgeyi bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Ankara yolu üzerinde artık et tesisi olmaz. Mezbaha buraya yakışmaz. Kombinayı taşıyınca burası canlanmış olacak. Ankara yolunun güneyindeki bölgeye değer katacak tesis kazandıracağız” şeklinde konuştu.

TARIM AŞ DESTEĞİ
Yeni tesisin Türkiye’ye örnek olacağını belirten Başkan Altepe şunları söyledi:“Burada canlı hayvan borsası da et borsası da olacak. Hayvancılığa da ayrı bir katkı yapmış olacağız. Tarım A.Ş yi kurmuştuk. Bunun hedefi hangi konuda üretim olursa olsun destek olması. Zeytincilik, sebze meyvecilik, ve hayvancılığa destek vermek gibi. Bu projede de TARIM A.Ş. hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek olacak.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/burs ...72914.html

Hayırlı uğurlu olsun iddialı bir adım atıldı bu konuda.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 19 Hzr 2015, 20:34

MEZARLIKLAR, BURSA’YA YAKIŞIR HALE GELİYOR
Alıntı:
- BURSA’NIN EN YOĞUN DEFİN ALANLARINDAN BİRİ OLAN HAMİTLER KENT MEZARLIĞI GİRİŞİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE OLUŞTURULAN ÇİÇEK SATIŞ, MEZARLIK BAKIM VE YAPIM NOKTASI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE ALINDI.

- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK VATANDAŞIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ALANDA HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM ETTİKLERİNİ BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, TARIM AŞ ÜZERİNDEN OLUŞTURDUKLARI SATIŞ NOKTASIYLA ‘BAKIM VE TEMİZLİKLERİNİ YAPARAK’ MEZARLIKLARI BURSA’NIN MANEVİ ATMOSFERİNE DAHA YAKIŞIR HALE GETİRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.


Bursa’nın en yoğun defin alanlarından biri olan Hamitler Kent Mezarlığı girişinde Büyükşehir Belediyesi’nce oluşturulan çiçek satış, mezarlık bakım ve yapım noktası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete alındı. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet götürmeye devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, Tarım AŞ üzerinden oluşturdukları satış noktasıyla ‘bakım ve temizliklerini yaparak’ mezarlıkları Bursa’nın manevi atmosferine daha yakışır hale getirmek istediklerini söyledi.

Bursa’nın ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri yatırım programına alan ve kısa zamanda sonuçlandıran Büyükşehir Belediyesi, yeni bir hizmetin daha startını verdi. Büyükşehir Belediyesi ve Tarım AŞ tarafından Hamitler Kent Mezarlığı girişine kurulan çiçek satış, mezarlık yapım ve bakım merkezi, yapılan törenle faaliyete başladı. İlk olarak Hamitler Kent Mezarlığı’nda hizmete alınan satış ve bakım merkezi, yeni taleplerle yeni merkezler açılana kadar Bursa’nın diğer bölgelerine de hizmet verecek.Video:Uygun fiyatlarla nitelikli hizmet
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bütünşehir uygulamasının başlamasıyla birlikte belediye hizmetlerinin yaygınlaştığını söyledi. Getirilen yasal düzenlemeyle uyumlu bir şekilde hizmet yelpazesini günden güne geliştirdiklerini, halkın mutluluğunu baz alan yatırımlar üzerinde yoğunlaştıklarını kaydeden Başkan Altepe, halkı en çok mutlu eden hizmetlerin başında da cenaze işlemlerinin geldiğini ifade etti. Bursa’da vefat eden kişilerin cenazelerine yönelik başlangıç işlemlerinden mezara defnedilinceye kadar her prosedürün belediye tarafından yerine getirildiğini ve bunun halk arasında büyük memnuniyet oluşturduğunu belirten Başkan Altepe, aynı hizmeti mezarlıkların düzenlenmesi ve bakımının yapılması konusunda da vereceklerini kaydetti. Tarım AŞ bünyesinde bu işlemlerin yapılması için birim oluşturduklarını, ilk yatırımın da Hamitler Kent Mezarlığı’nda yapıldığını vurgulayan Başkan Altepe, “İnşallah mezarlıkların bakımının yapılması, çiçeklendirilmesi ve çevre düzenlerinin yapılması gibi işlemler bundan sonra yuğun fiyatlarla tarafımızdan gerçekleştirilecek. Eski defin işlemlerine yönelik de verilebilecek hizmet için başvurular, www.bursamezar.com.tr internet adresinden yapılabilecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bursamıza, insanımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Şu anda 1 yönetici ve 2 işçi ile çalışmalarını sürdüren Hamitler Kent Mezarlığı çiçek satış, mezar bakım ve yapım noktasında 1 işçi 50 mezarın bakımını gerçekleştiriyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mezarliklar-bursa-ya-yaki ...ber/19884/

Büyükşehir çeşitli alanlarda kendini geliştiriyor.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 15:43

ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ YENİ TESİSLERLE DEĞER KAZANACAK
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SON EKSİKLİKLERİN TAMAMLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİ MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN OVAAZATLI MAHALLESİ’NDEKİ BİBER KURUTMA TESİSİ SAYESİNDE, HEM DAHA KALİTELİ ÜRÜN ELDE EDİLECEK HEM DE AMBALAJLAMA SAYESİNDE ÜRÜNÜN PAZAR DEĞERİ YÜKSELECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEÇTİĞİMİZ HASAT SEZONU DENEME AMAÇLI KULLANILAN TESİSLERDEN ÇIKAN ÜRÜNLERİN PİYASADA ÇOK DAHA FAZLA RAĞBET GÖRDÜĞÜNÜ HATIRLATARAK, SON EKSİKLİKLERİN TAMAMLANMASIYLA BU SEZON ÇİFTÇİLERİN YENİ PAZARLARA AÇILABİLECEĞİNİ KAYDETTİ.
- MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SADİ KURTULAN, BÖLGE ÇİFTÇİNİN EN ÖNEMLİ TALEPLERİNDEN BİRİNİ YERİNE GETİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından son eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Mahallesi’ndeki biber kurutma tesisi sayesinde, hem daha kaliteli ürün elde edilecek hem de ambalajlama sayesinde ürünün pazar değeri yükselecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçtiğimiz hasat sezonu deneme amaçlı kullanılan tesislerden çıkan ürünlerin piyasada çok daha fazla rağbet gördüğünü hatırlatarak, son eksikliklerin tamamlanmasıyla bu sezon çiftçilerin yeni pazarlara açılabileceğini kaydetti.

Sulama göletleri, çiftçiye hayvan ve ekipman desteği, kırsal yerleşim alanlarına hizmet binaları ve ürün toplama merkezleri ile 17 ilçede de kırsal kalkınma hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesi Ovaazatlı Mahallesi’ne de biber kurutma tesisi kazandırıyor. Ovaazatlı’da yapımına Özel İdare tarafından başlanan biber kurutma tesisleri, yeni yasa ile Özel İdare’nin kapatılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi’ne devroldu. İnşaatı biten, makine montajları önemli ölçüde tamamlanmasına rağmen, bir türlü işletmeye açılamayan tesisler için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz tesisleri deneme amaçlı kullanıma açıp, son eksiklikleri tespit etti. Kırmızı toz biber üretiminin yoğun olduğu Ovaazatlı’da bölge çiftçinin en önemli taleplerinden biri olan tesislerin bu sezon tam kapasite ile hizmet verebilmesi için çalışmalara hız verildi.

Çiftçi yeni pazarlara açılacak
Kırsal kalkınma projelerine öncelik veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte tesislerdeki son çalışmaları yerinde inceledi. Tesisin eksikliklerinin kısa zamanda giderileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Üreticilerimiz ürünlerini taze olarak kısa vadede pazarlamanın yanında artık kurutup, ambalajlayarak daha uzun vadede dünya pazarlarına sunma imkanı da bulacak. Bu bölgede biber üretimi yoğun olduğu için biber kurutma ön planda olsa da bu tesis sayesinde kurutmaya elverişli tüm ürünler kurutulacak. Yeni eklenecek ilave ekipmanla birlikte ürünlerin ambalajlanması da sağlanacak. Ürünün yeni pazarlara açılmasıyla birlikte çiftçimiz daha çok kazanacak. Geçtiğimiz sezon tesisleri deneme amaçlı çalıştırdık. Gördük ki buradan çıkan ürünler daha kaliteli oluyor ve daha fazla rağbet görüyor. Son eksiklerin tamamlanmasıyla Ağustos sonu veya Eylül ayı içinde tesisler tam kapasite ile devreye alınmış olacak” dedi.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da 131 mahallesi bulunan ilçenin en önemli ihtiyacının üründe pazar değeri artışının sağlanması olduğunu söyledi. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ve Tarım A.Ş.’nin önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Kurtulan, “Bu tesis sayesinde daha kaliteli ürün elde edilecek ve çiftçimiz ürününü daha iyi fiyatlarla değerlendirebilecek. Bölgeye kazandırılan tesis nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ciftcinin-urunu-yeni-tesi ...ber/20177/

En yakın zamanda çiftçilerin hizmetine açılması ümidiyle.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 27 Ağu 2015, 13:41

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL KALKINMAYA BİR DESTEK DAHA
Alıntı:
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleyen projelerine; Bursa Ticaret Borsası işbirliğinde Badırga’da kurulacak hayvansal ürünler üretim tesisiyle yeni bir halka daha ekleneceğini söyledi.
- Başkan Altepe, tüm bölge üreticilerini ve hayvan yetiştiricilerini destekleyen, Türkiye’de örnek bir projenin temellerinin atıldığını kaydederek, “Bu proje, Türkiye’deki en geniş çaplı hayvancılık projesi olacak. Bir an önce projeyi gerçekleştirmeyi ve tesisleri bitirip üreticiyi destekleyerek, ekonomiye de katma değer kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleyen projelerine; Bursa Ticaret Borsası işbirliğinde Badırga’da kurulacak hayvansal ürünler üretim tesisiyle yeni bir halka daha ekleneceğini söyledi. Başkan Altepe, “Bu proje, Türkiye’deki en geniş çaplı hayvancılık projesi olacak” dedi.

Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, üretimi destekleyen faaliyetleriyle ekonomiye de ciddi katkı sağlıyor. Bursa’nın her alanda olduğu gibi kırsal kalkınmada da öne çıkmasını hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Badırga’da, canlı hayvan borsasının kurulacağı alanda incelemelerde bulundu.
Başkan Altepe, bütünşehir yasasının ardından 17 ilçede üretimin gelişmesi ve üreticinin desteklenmesi adına önemli çalışmalar başlatıldığını belirterek, “Tarımın ve hayvancılığın desteklenmesini önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurulan Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı ve Tarım A.Ş. ile bu konuda öncü konumda. Tarım alanında tesislerimizi açmaya devam ediyoruz” dedi.“Badırga’da yeni bir tesis kuracağız”
Hayvancılıkla ilgili önemli bir tesisin de Badırga’ya kurulacağını anlatan Başkan Altepe, “Bursa Ticaret Borsası’nın vizyonu ve önerisiyle ortak bir proje başlatıyoruz. Üreticiye tam destek verecek ve örnek olacak proje kapsamında sadece Bursa’ya değil Marmara Bölgesi’nde çevre illere de hitap edecek güzel bir tesis, Badırga’da kurulacak” dedi.
Ticaret Borsası’nın işlettiği Et -Ba tesislerinin Yıldırım İlçesi Karapınar’da, yaklaşık 65 bin metrekare alanda çalıştığını ve yetersiz kaldığını anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Borsası olarak Badırga’da yaklaşık 300 dönüm (300 bin metrekare) alanda yeni bir tesis kuracağız. Projelerimizi hazırlıyoruz, kamulaştırma çalışmaları da başladı. Mevcut mezbahanenin buraya taşınmasıyla canlı hayvan borsası ve canlı et borsasını da içine alan büyük bir kompleks olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, tüm bölge üreticilerini ve hayvan yetiştiricilerini destekleyen, Türkiye’de örnek bir projenin temellerinin atıldığını kaydederek, “Bu proje, Türkiye’deki en geniş çaplı hayvancılık projesi olacak. Bir an önce projeyi gerçekleştirmeyi ve tesisleri bitirip üreticiyi destekleyerek, ekonomiye de katma değer kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Video:“Türkiye’ye örnek olacak bir projenin başlangıcındayız”
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı da kentte tarım ve hayvancılığı destekleyen hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Badırga’daki projenin üreticiyi çok sevindireceğini ifade eden Matlı, “Bizi çok heyecanlandıran bir proje oluyor. Türkiye’ye örnek olacak bir projenin başlangıcındayız. Büyükşehir’in kendi bölgesinde vereceği hizmetlerin yanı sıra 76 milyon insanı ilgilendiren bir proje. Çünkü Türkiye bugüne kadar 3 milyar doların üzerinde canlı hayvan ithalatına para ödemiş bir ülke. Tarımın, hayvancılığın altyapısının bu kadar müsait olduğu bir ülkede bu yapılacak tesislerle, tüketiciye pahalı et tükettiren bir ülke konumundan çıkmış olacağız. Türkiye’de büyük bir modelin öncüsü olacağımıza inanıyoruz. Biz, bir hayal kurduk. Bize destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-kirsal-kal ...ber/20313/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2015, 12:44

KELES’E ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KELES’İN KIRANIŞIKLAR KÖYܒNDE İNŞA EDİLEN VE TÜM CİVAR KÖYLERE HİZMET VERMESİ BEKLENEN ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ, YAKLAŞIK 1 AY SONRA HİZMETE GİRİYOR.

- KELES BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TEKE İLE BİRLİKTE MERKEZDE İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TARIMA YÖNELİK ÖRNEK TESİSLER ARASINDA GÖSTERİLEBİLECEK ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİYLE ÜRETİCİNİN ÜRÜNÜNÜN DEĞERLENEREK PAZARINI BULACAĞINI SÖYLEDİ.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Keles’in Kıranışıklar Köyü’nde inşa edilen ve tüm civar köylere hizmet vermesi beklenen ürün toplama merkezi, yaklaşık 1 ay sonra hizmete giriyor. Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile birlikte merkezde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarıma yönelik örnek tesisler arasında gösterilebilecek ürün toplama merkeziyle üreticinin ürününün değerlenerek pazarını bulacağını söyledi.

Başkan Altepe, ilçe belediyeleriyle birlikte üreticinin desteklenmesine, göç veren bölgelerdeki göçün önüne geçilebilmesine yönelik faaliyetleri sürdürdüklerini ifade etti. Özellikle dağ bölgelerindeki üretimin daha nitelikli hale gelerek mülk sahibi ailelerin kazançlarının artmasını istediklerini belirten Başkan Altepe, bu yöndeki yatırımlara devam ettiklerini belirtti. Keles’in Kıranışıklar Köyü’nde yaptırılan ve 800 metrekarelik alana sahip olan ürün toplama merkezinin de bunlardan biri olduğunu ve yaklaşık 1 ay sonra hizmete gireceğini kaydeden Başkan Altepe, “Çevre düzenlemeleri ve asfalt çalışmalarıyla birlikte burası, başta çilek, kiraz ve ahududu gibi ürünlerin toplanacağı güzel bir merkez olacak” dedi. Üretilen ürünlerin toplanmasında ve pazarlanmasında bölgenin can damarını teşkil edecek merkezin Keles ve civarındaki tüm köylere hizmet edeceğini söyleyen Başkan Altepe, “İnşallah köylünün ürünü burada değerlenmiş olacak. Nitelikli bir şekilde pazarlara verilecek. Bereket de artmış olacak” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise, Uzunöz, Kemaliye, Alpagut ve civar köyler için Kıranışıklar’da Pazar oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Teke, “Çevresiyle birlikte mükemmel bir tesis olacak. Gösterdiği hassasiyet nedeniyle Recep Altepe başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/keles-e-urun-toplama-merk ...ber/20643/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Sal 10 Ksm 2015, 14:17

BAŞKAN ALTEPE: “BURSA KIRSAL KALKINMADA DA ÖNCÜ OLACAK”
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma projeleri kapsamında Mustafakemalpaşa’da yapımı tamamlanan ‘Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’, törenle hizmete açıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Ovaazatlı Biber Kurutma Tesisi’, bölgeye değer katacak” dedi.
- Başkan Altepe: “Kırsal kalkınmada da Bursa öncü olsun istiyoruz.”
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma projeleri kapsamında Mustafakemalpaşa’da yapımı tamamlanan ‘Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’, törenle hizmete açıldı.

Bursa’yı her alanda çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, sulama göletleri, çiftçiye ekipman desteği, kırsal yerleşim alanlarına hizmet binaları ve ürün toplama merkezleri ile 17 ilçede başlatılan kırsal kalkınma hamlesini sağlam adımlarla sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa İlçesi Ovaazatlı Mahallesi’ne kazandırılan biber kurutma tesisi de törenle hizmete açıldı.

“Üretici daha çok kazanacak”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye verdiği desteğe işaret ederek, “Ovaazatlı’da yapımına Özel İdare tarafından başlanan biber kurutma tesisini, yeni yasa ile Özel İdare’nin kapatılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak biz tamamladık. Yoğun bir çalışmayla tesisin eksiklerini tamamladık. Üreticilerimizin ürünlerini taze olarak kısa vadede pazarlamanın yanında artık kurutup, ambalajlayarak daha uzun vadede dünya pazarlarına sunma imkanı bulacak. Bu bölgede biber üretimi yoğun olduğu için biber kurutma ön planda olsa da bu tesis sayesinde kurutmaya elverişli tüm ürünler kurutulacak. Ürünün yeni pazarlara açılmasıyla birlikte çiftçimiz daha çok kazanacak. Ovaazatlı’ya kazandırdığımız bu tesis, bölgeye değer katacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, kırsal kesimden göçün önlenmesini önemsediklerini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak yetkilerimizi en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bütünşehir uygulaması ile de tüm ilçelerde çalışmalarımız sürüyor. Tüccara itibar, devlete istikrar lazım… Bursa, üreten ve kalkınan bir şehir, her alanda gelişme var. Kırsal kalkınmada da Bursa öncü olsun istiyoruz” dedi.

Video:Tarihi gün
Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkanvekili Mehmet Atılgan da Bursa’yı marka kent noktasına taşıyan Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, Ovaazatlı’da tarihi bir gün yaşandığını söyledi. Atılgan, tesisin, bölgenin istihdamına katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Ovaazatlı Mahallesi Muhtarı Alaattin Ata da hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte kurdele keserek açılışını gerçekleştirdiği tesiste incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Ovaazatlı’da vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılanırken Mustafakemalpaşalılarla sohbet edip sıkıntılarını da dinledi.
Ovaazatlı biber kurutma tesisindeki çalışmalar kapsamında, mevcut 1450 metrekarelik fabrikanın zemin epoksi ile kaplaması yapıldı, fabrika etrafı çevre betonarme duvarları düzenlendi ve yaklaşık 5000 metrekarelik alan sert zeminle kaplandı. Mevcut 250 metrekarelik fabrika yanındaki eski yapının çatısı ile tüm ince işlerin yapımı da gerçekleşti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/baskan-altepe---bursa-kir ...ber/20714/

Biber kurutma tesisi hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 06 Şub 2016, 21:35

ÇİFTÇİ BÜYÜKŞEHİR’LE DÜNYA PAZARLARINA AÇILACAK
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARMUT, SİYAH İNCİR, ŞEFTALİ, ZEYTİN GİBİ MARKA ÜRÜNLERİN DÜNYA PAZARLARINDA DAHA GENİŞ YER BULABİLMESİ HEDEFİYLE, KURULACAK ÜRÜN TOPLAMA AMBALAJLAMA VE İHRACAT MERKEZİ İÇİN SON TEKNOLOJİ TARIM MAKİNELERİNİ BURSA’YA GETİRİYOR.
- DÜNYANIN EN BÜYÜK VE ÖNEMLİ TARIM FUARLARINDAN BERLİN TARIM FUARI’NI GEZEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TARIMSAL KALKINMANIN SAĞLANMASI HEDEFİYLE SATIN ALMAYI PLANLADIKLARI SON TEKNOLOJİ TARIM MAKİNELERİNİ İNCELEDİ.
- BURSA’DA ÜRETİLEN TARIM ÜRÜNLERİNE YENİ PAZAR ARAYIŞLARINDA OLAN BAŞKAN ALTEPE, BERLİN HALİ’Nİ GEZEREK, TALİP EDİLEN ÜRÜNLER, ÜRÜN STANDARTLARI VE PAKET VE AMBALAJ ÇEŞİTLERİ HAKKINDA BİLGİLER ALDI.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, armut, siyah incir, şeftali, zeytin gibi marka ürünlerin dünya pazarlarında daha geniş yer bulabilmesi hedefiyle, kurulacak ürün toplama ambalajlama ve ihracat merkezi için son teknoloji tarım makinelerini Bursa’ya getiriyor. Dünyanın en büyük ve önemli tarım fuarlarından Berlin Tarım Fuarı’nı gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarımsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle satın almayı planladıkları son teknoloji tarım makinelerini inceledi. Bursa’da üretilen tarım ürünlerine yeni pazar arayışlarında olan Başkan Altepe, Berlin Hali’ni gezerek, talip edilen ürünler, ürün standartları ve paket ve ambalaj çeşitleri hakkında bilgiler aldı.Kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle bugüne kadar ağırlıklı olarak fide fidan, arı kovanı, buzağı kulübesi, sera naylonu, yem ve yem bitkisi tohumu, salça ve malç serme makinesi gibi desteklerle çiftçinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da üretilen marka ürünlerin dünya pazarlarında daha geniş yer bulması için de çalışmalara hız verdi. Dünya pazarlarının aradığı kalitede üretim, ambalajlama ve pazarlama konusunda da Tarım A.Ş aracılığıyla önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, Gürsu’daki sebze halinin bulunduğu alanı da tarımsal ihracat merkezi haline getiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Tarım A.Ş Genel Müdürü Ali Gülbay ile birlikte dünyanın alanında en önemli fuarlarından olan Berlin Tarım Fuarı’nı gezerek, Gürsu’daki ürün ihracat merkezine kurulacak son teknoloji tarım makinelerini yerinde inceledi. Ürün ayıklamadan ambalajlamaya kadar alandaki makinelerin çalışma sistemi hakkında üretici firmalardan bilgiler alan Başkan Altepe, çok yakında bu son teknoloji makinelerin Bursa’da olacağını söyledi.Dünya pazarlarında yer bulacağız
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistem araçları ve uçak üretimi gibi ileri teknoloji sanayinin desteklenmesinin yanında tarımsal kalkınmanın sağlanması için de önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Bursa’da üretilen ürünlerin en güzel şekilde değerlendirilmesi ve dünya pazarlarında daha geniş yer bulmasını amaçladıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Berlin Fuarı bu alanda dünyanın en önemli fuarlarından biri. Biz de hem sektörde kullanılan teknolojik makineleri görmek hem de sektör temsilcileriyle tanışmak için fuarı gezdik. Alacağımız bu makinelerle ürünü daha alırken belli özelliklere göre ayırmış olacağız. Gürsu’ya kuracağımız son sistemlerle de ürünlerimiz Büyükşehir Belediyesi güvencisi ve Tarım A.Ş markasıyla dünya pazarlarında yer bulacak” dedi.Çiftçimiz kazanacak
Yaptıkların yatırımlarda Büyükşehir Belediyesi’nin değil tüm Bursa çiftçisinin kazancı olacağını belirten Başkan Altepe, “Bizim tek hedefimiz var. O da çiftçimiz daha kaliteli üretim yapıp, daha çok kazanması. Bursa olarak zaten şeftali, armut, siyah incir, zeytin gibi marka tarım ürünlerimiz var. Biz daha kaliteli üretim ve ambalajlama ile bu ürünlere yeni pazarlar bulmayı hedefliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım gücü ve Tarım A.Ş’nin marka güvencesiyle malımızı daha iyi değerlendirip, çiftçimizin refah seviyesini yükseltmek tek amacımız” diye konuştu.Video:Dünya büyük bir pazar
Fuarın ardından Berlin Sebze Meyve Hali’ni de gezen Başkan Altepe, büyük çoğunluğunu Türk esnafın oluşturduğu Hal’de hangi tür ürünlerin rağbet gördüğü, nasıl ambalajlar istendiği gibi konularda bilgiler aldı. Talep doğrultusunda kaliteli üretimle bütün pazarlara girmenin mümkün olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Dünya büyük bir pazar. Yeter ki istenilen standartlarda üretim yapıp, o standartlarla ürünlerimizi ambalajlayalım. Bu açılan Büyükşehir Belediyesi ve Tarım A.Ş. büyük bir avantaj. Tesislerimizi hızla kuruyoruz. Ürünlerimizin tüm kriterlere uyun olduğunu garanti altına almak ve gönül rahatlığı ile alınıp, satılabilmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ciftci-buyuksehir-le-duny ...ber/21224/

Umarım bu iş hedeflendiği gibi olur.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cum 01 Nis 2016, 21:07

DOĞANCI’YA ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN DOĞANCI MAHALLESİ’NDE PROJELENDİRİLEN ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’nın Doğancı Mahallesi’nde projelendirilen ürün toplama merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.

Tesisin hizmete girmesi nedeniyle Doğancı Mahallesi’nde tören düzenlendi. Törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Doğancı Mahalle Muhtarı Ayhan Şen ile davetliler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, 2015 yılı içerisinde Mustafakemalpaşa ilçesi için projelendirilen ve aynı yıl içerisinde tamamlanarak hizmete alınan Doğancı Ürün Toplama Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi. Doğancı, Ormankadı ve Tepecik mahallelerine hitap edecek merkezin 251 metrekare alan üzerinde 8x6 metre rampa ve 1 metre su basmanı yüksekliğinde inşa edildiğini ve toplamda 500 bin TL’ye mal olduğunu belirten Başkan Altepe, tesisin üretime katkı sağlayan köylünün emeğinin daha güzel şekilde değerlendirilmesi, üretilen ürünlerin yüksek fiyatlarda pazar bulabilmesi için yapılan bir hizmet olduğunu ifade etti. Konuşmasında, 17 ilçenin tamamında, her bölgenin coğrafi ve iklimsel özelliklerine bağlı olarak her alanda kalkınma hamlesini başlattıklarını vurgulayan Başkan Altepe, güçlü Türkiye için güçlü Bursa yolunda Büyükşehir olarak köylüye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını yineledi.

Video:Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, ürün toplama merkezi için Başkan Altepe’ye teşekkür etti. İlçenin Büyükşehir yatırımları doğrultusunda daha yaşanabilir bir hal aldığını, alt yapı ve su kaynaklarının yenilendiğini, üreticinin her anlamda desteklendiğini hatırlatan Kurtulan, Başkan Altepe’nin yanında durmanın ‘kim olursa olsun’ tüm Mustafakemalpaşalılar için bir görev olduğunu açıkladı.

Doğancı Mahalle Muhtarı Ayhan Şen de mahallelerine yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye şükran borçlu olduklarını ifade etti. Konuşmasında Başkan Altepe’yi ‘baba’ İlçe Belediye Başkanı Kurtulan’ı da ‘ağabey’ olarak nitelendiren Şen, Büyükşehir’in sağladığı destekler nedeniyle hiçbir tarım girişiminden korkmadıklarını ifade etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/doganci-ya-urun-toplama-m ...ber/21584/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2016, 13:17

BURSA ‘SAĞLIKLI GIDA’DA DA MARKA OLUYOR
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi, ‘Marka kent Bursa’nın her alanda olduğu gibi sağlıklı gıda konusunda da daha kaliteli bir noktaya gelmesi hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürüyor.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, atılan adımlarla Bursa’nın sağlıklı gıda açısından da kalite kenti olacağını vurguladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Marka kent Bursa’nın sağlıklı gıda konusunda da daha iyi bir noktaya gelmesi hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Başkan Altepe, atılan adımlarla Bursa’nın sağlıklı gıda açısından da kalite kenti olacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın her alanda gelişmesi, tüm sektörleriyle canlı ve üreten bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bursalıların her konuda kaliteli hizmeti alabilmesi için hizmetlerine aralıksız devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Hikmet Şahin Sebze Hali’nde Tarım A.Ş.’de toplantı yaparak şirketin faaliyet alanıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Hizmetin en kalitelisini hedefliyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin en aktif şekilde çalışmalarının önemine değindiği açıklamasında, “Bursa’da hizmeti en kaliteli şekilde sunmayı ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Tarım A.Ş.’yi de bu amaçla kurmuştuk. Özellikle kırsala destek olmayı ve kırsaldaki üretimin artmasını, sebzecilik, meyvecilik ve hayvancılığın gelişmesini istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı değerlendirdik, halkımıza daha fazla faydalı olma konusunda da kararlarımızı aldık” diye konuştu.
Bursa’daki sebze halinin işletiminin Tarım A.Ş.’de olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Daha önce önemli ölçüde zarar eden sebze hali, şimdi büyük ölçekte kâra geçmiş oldu. Verimi de oldukça arttı. Sebze halinin daha aktif olması ve Bursa’ya giren çıkan ürünlerin kontrol edilmesi, halkımıza sunulan sebze ve meyveler ile diğer tüm ürünlerin kontrolünün yapılması önemli” dedi.

Video:Sağlıksız gıdaya tolerans yok
Başkan Altepe, Bursalıların daha sağlıklı gıdalara ulaşabilmelerini istediğini vurgulayarak, “Gerekli kontrollerin yapılması konusundaki çalışmalarımızı da gözden geçirdik. Özellikle hal dışında satışların yapılmaması, Bursa’ya gelen ürünlerin sebze halinden geçmesi ve burada her türlü kontrollerinin yapılması, ürünlerden numuneler alınarak laboratuvarlarda testlerinin yapılması ve sağlıksız, gıda güvenliği olmayan ürünlerin Bursa halkına sunulmaması en büyük temennimiz… Tedbirlerimizi aldık. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse Tarım A.Ş. olarak tüm birimlerimizle birlikte daha etkin çalışacağız” diye konuştu.
Çalışmaların sevindirici sonuçlar oluşturacağını kaydeden Başkan Altepe, “Bu sayede tüm gıda ürünlerinin daha kontrollü şekilde satılması, pazarlanması ve ilgili denetimlerin daha da hızlandırılması sağlanmış olacak. Bursa, her alanda olduğu gibi gıda kalitesi ve sağlıklı gıda açısından da kalite kenti oluyor” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa--saglikli-gida-da-d ...ber/22339/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2016, 16:51

İLK İHRACAT ALMANYA’YA
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURSALI MEYVE VE SEBZE ÜRETİCİLERİNİN DAHA ÇOK KAZANMASI VE İHRACATTAN ELDE EDİLECEK GELİRİN YİNE ÜRETİCİ LEHİNDE KULLANILMASI İÇİN FAALİYETE ALINAN TARIM AŞ, İLK İHRACATINI ALMANYA’YA SİYAH İNCİR GÖNDEREREK GERÇEKLEŞTİRDİ.
- OSMANGAZİ İLÇESİNE BAĞLI KARABALÇIK KÖYܒNDEN BERLİN’E GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERİN PAKETLEME ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE’DE İLK DEFA BİR BELEDİYENİN BÖLGESİNDE YETİŞEN TARIM ÜRÜNLERİNİN İHRACATINA BAŞLADIĞINI BELİRTEREK, MESLEKİ STANDARTLARIN SAĞLANARAK FİYATLARIN BELİRLENMESİ KONUSUNDA DÜZENLEYİCİ KURULUŞ OLMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursalı meyve ve sebze üreticilerinin daha çok kazanması ve ihracattan elde edilecek gelirin yine üretici lehinde kullanılması için faaliyete alınan Tarım AŞ, ilk ihracatını Almanya’ya siyah incir göndererek gerçekleştirdi. Osmangazi ilçesine bağlı Karabalçık Köyü’nden Berlin’e gönderilecek ürünlerin paketleme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’de ilk defa bir belediyenin bölgesinde yetişen tarım ürünlerinin ihracatına başladığını belirterek, mesleki standartların sağlanarak fiyatların belirlenmesi konusunda düzenleyici kuruluş olmak istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Tarım AŞ, Bursa’nın siyah incir deposu Karabalçık Köyü’nden satın aldığı siyah incirleri Almanya’ya sattı. Piyasa fiyatlarının üzerinde üreticilerden toplanan ürünler, köy meydanında kurulan depoda paketlenerek ihracata hazır hale getirildi.Video:Türkiye’de milat
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gelişmiş ülkelerde tarımsal ürünlerin satış ve pazarlamasının üreteci birlikleri veya kooperatifler aracılığıyla yapıldığını hatırlatarak, gerçekleştirilen ihracatla birlikte Türkiye’de buna belediyeleri de dahil ettiklerini söyledi. Türkiye’de ilk defa bir belediyenin bölgesinde yetişen tarım ürünlerinin ihracatına başladığını söyleyen Başkan Altepe, hedeflerinin Büyükşehir’in imkanlarını kullanarak üreticiye daha fazla kazandırmak ve ihracatta elde edilen geliri yine üreticiler için kullanmak olduğunu ifade etti. Bursa’da bir yandan üretime destek verirken diğer yandan pazarlamayla ilgili tüm araştırmaları eksiksiz yürüttüklerini, sadece siyah incir için başta Hollanda ve Almanya olmak üzere dünya pazarlarını didik didik ettiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Çalışmalarımızın sonucunda Bursa Siyah İncir üreticileri Birliği’yle ilk ihracatımızı gerçekleştirmiş oluyoruz. İstiyoruz ki tarım ürünlerinin fiyatlarının belirlenmesi ve pazarlanması konusunda düzenleyici kuruluş olalım. Üreticimiz zarar görmesin. Fiyatlar daha da yükselsin ve kazanan köylümüz olsun. Onun için bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bursa Siyah İncir Üreticileri Birliği Başkanı Osman Öz ise, Başkan Altepe’nin sektör bileşenlerine sağladığı katkı nedeniyle duygulandıklarını belirtti. Yaklaşık 1 yıldır Tarım AŞ’yle yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini, incirin toptan alım fiyatının 1.5 TL’den 2 TL’yi çıktığını anlatan Öz, “İnşallah daha iyi olacak. Dışarıya şimdilik 5 Tır gönderiyoruz ama devamı gelecek” diye konuştu.

Karabalçık Köyü sakinlerinden İsmer Acar da, Tarım AŞ’nin kurulmasıyla birlikte köyde her bir incirin değer kazandığını, toplanarak ekonomiye dahil edildiğini vurguladı. Acar, Tarım AŞ’yi hizmete alan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Karabalçık Köyü Muhtarı Kasım Çiçek de, Büyükşehir Belediyesi’nin el atmasıyla bölgenin en büyük geçim kaynağı olan incirin piyasa ile kalitesinin artacağına inandıklarını ifade etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ilk-ihracat-almanya-ya/haber/22375/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet