Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
GkhanTR
2 yıl önce - Cmt 31 Ekm 2015, 13:29

mahmudt11 demiş ki:
Kent Ekmek büfelerine "Ekmek fabrikasındaki grev nedeniyle satışımız yoktur" yazılı bildiriler asıldı. Grev kararını kamuoyuna açıklayan Türk İş Genel Sekreteri Mustafa Akyürek, "İşveren zaten yetersiz olan ortalama brüt ücret seviyesine rağmen yüzde 8 zammın üzerine çıkmamakta ısrarcı oldu. Oysa talebimiz asla abartılı olmayıp yüzde 16 düzeyindeydi. Son ana kadar uzlaşmacı bir tavır içinde olduk. Ancak ne yazık ki, beklediğimiz yaklaşımı göremedik. Biz de anayasal hakkımız olan grev uygulamasına başvurduk.

Devlet memurlara, emeklilere, asgari ücretliye ne kadar zam yapıyor ki Halk Ekmek çalışanları %16 zam istiyorlar.

Keşke ülkemizdeki tüm belediye çalışanları, memurlar, emekliler, asgari ücretliler %20-25 zam alsada yaşam daha rahat olsa.

mahmut11
2 yıl önce - Cmt 31 Ekm 2015, 21:00

zam herkesin hakkı. olan emekçiye ve ucuz ekmek alan dar gelirliye oldu.. .
zengin para babaları halkı somurmeyi keserse dar gelirli refaha kavuşur....

Yeri gelmişken söyleyeyim: bence belediyeler personellerini "sınav" ile almalı. bu hangi belediye olursa olsun

Misafir e22

2 yıl önce - Cum 06 Ksm 2015, 17:42

çalışan arkadaşlara hak veriyorum ama bizim gibi çölyak hastaları madur oldu glutensiz ekmek alıyorduk her yerde bu ekmeği bulamıyoruz bu arada biz şehir merkezinde oturmuyoruz ilçedeyiz eczanelerimiz aracılığı ile ulaşıyorduk şimdi alamıyoruz buralarda glutensiz ekmek üreten fırınlar yok

Misafir b25

2 yıl önce - Cum 06 Ksm 2015, 19:36

HALKI MAĞADUR ETMEYE HAKINIZ VARMI

mahmut11
2 yıl önce - Prş 12 Ksm 2015, 01:10
Ekmek kaosu sürüyor

Meclis'te söz alan bir diğer isim AK Partili Meclis Üyesi Çağlar Haspolat oldu. Haspolat da Kent Ekmek'in 15 gündür ekmek çıkarmadığını belirterek, "Belediye ile sendika arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Kent Ekmek 15 gündür ekmek çıkarmıyor. Büfelerde dar gelirli vatandaşlara ucuz ekmek temini ve çölyak hastalarına yönelik çıkartılan glutensiz ekmek kaos içerisinde. Belediyenin sosyal sorumluluk bilincine uymayan söylem ve eylemleri var. Burada günde 70 bin ekmek çıkıyor ve 65 işçi var. Sendika anlaşmadan yana. Benim dileğim bu ekmeğin tekrar çıkması ve işçilerin de mağdur edilmemesi. Glutensiz ekmeğe yüzde 100 zam yaptınız. Lütfen işçilere de hakkını verin" diye konuştu. Sendikanın demokratik hakkını kullandığını ifade eden Aydoğan ise, glutensiz ekmek satışına Türkiye'de ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ön ayak olduğunu ve ekmeğin maliyetine satıldığını dile getirdi.

EMİRHAN ERGEN (HABER MERKEZİ)

Yeniasır

Misafir 308

1 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 17:34

Merhabalar ben karşıyakada oturan ve çölyak rahatsızlığı olan biriyim.sizin ürettiğiniz ekmeklerle diyetimi uyguluyordum.ama sayenizde artık ekmek bulamıyorum .hakkınızı savunmak emeğinizin karşılığını almak istemek kadar doğal birşey yok.ama başkalarını zor duruma sokarak özelliklede sağlık sorunları varsada.en azından yarı zamanlı üretim yapılabilir.insanın başına gelmeyince anlamazmış .sizin için sizsadece hepi topu bir ekmek üretiyorsunuz grevinizde size başarılar.

Misafir b89

1 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 17:44

Çalışanların maaşları ne kadarmış ki yüzde 16 zam istiyorlar ?

Misafir 70d

1 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 20:27

öncelikle grev hakkınıza saygı duyuyorum.. ama hakkınızı ararken baska ınsanları magdur etmemenızı de beklıyorum.. benım bir arkadaşım çölyak hastası ve ne kadar magdur oldugunu ben sahsen şahit oldum.. evet kısa sureliğine evde kendı de yapabılır.. ama burda yazacaklarım uzun oldugu için ayrıntılara sızı boğmak istemıyorum.. sağlık söz konusu oldugunda özellıkle sevdıgınız saygı duydugunuz onemsediğiniz biri oldugunda duyarsız kalamıyorsunuz.. umarım bu duyarlılığım dıkkate alınır.. mutlaka orta yol bulunur.. en azından sağlık raporlarıyla yada magdurıyetlerını dıle getırenleri acilıyet sırasına göre bir sistem olusturabılırsın... lütfen biraz hassasiyet gösterin . umarım yetkılıler arasında hassasıyetımı anlayacak kişiler vardır.. herkesin belli hakları vardır.. önemli olan bu hakları savunurken baska kişileri de magdur etmemeye caba göstermektir.. saygılar:)))

sosyalci35
1 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 23:35

Grev devam ediyor mu etmiyor mu bilmiyorum ama ekmek satışları yeniden başlamış.

Misafir fc4

1 yıl önce - Cmt 19 Arl 2015, 16:31

Merhabalar ben karşıyakada oturuyorum ve çölyak rahatsızlığı olan biriyim.sizin ürettiğiniz ekmekler sayesinde diyetimi rahatlıkla yapıyordum. Yaptıgınız grevde haklı oldugunuzdan cok emınım ancak grevınız yuzunden ben ve ben gibi çölyak hastalarını zorda bıraktınız. mutlaka bir çözüm bulmak zorunda kalıyoruz ev de kendimiz yaparak ama bu sadece gecici ve inanın cok zor oluyor. sizlerden rica ediyorum gercekten bizler için hiç değilse grevinizi yarım zamanlı yapsanız da en azından sağlığımız için mecburen yaptıgımız diyetimize ekmekleriniz ve sizlerin sayesinde devam edebilsek.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet