Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
ilhancan35
5 yıl önce - Cum 27 Mar 2015, 12:27

Alıntı:
Geçmişte kötü sonuçlar ile bitti bu Hızlandırılmış tren.

Berktuğ, hala burdur otobüs aktarması devam ediyor mu

Kötü sonuç olması trenın hızlı gitmesi değildi. Zaten tvsler o hıza uygun. Sorun ray olmadan konvansiyonel hatta ki trenın hızlandırılmasıydı. Artık HYT hattımız olduğuna göre TVS'lerden tam performans yararlanabiliriz. Zaten demiryolcular neden hala TVS'lerin YHT hattına alınmadığına hayret ediyorlar

metro2020
5 yıl önce - Cmt 18 Tem 2015, 21:26

şu treni pendiğe kadar çalıştırsalar ya

famat
4 yıl önce - Sal 26 Oca 2016, 20:14

Bu aralar Pamukkale ekspresi nasıl. Dakiklik durumu nedir. Daha önce bindiğim trenlerden maalesef kötü anılarla ayrıldım. Bir seferinde Gebze'de yangın çıkmıştı. Bundan dolayı gece 03.00'da yataklı trenden bilet almamıza rağmen Eskişehirde 0304 model Paşabahçenin şirketin personal servis aracı ile nakladildik. Tarih 2011. Araç ruhsazsız olduğundan da Pamukova civarında 1 saat polis tarafından durdurulduk. Sonrasında bir şekilde kurtuldu. İkinci sefer de Turgutlu Ankara arası tren saat 09.53 te varması yerine 13.00'da gara ulaştı.Ve tren Turgutlu garına sığmadığından az kaldı elimizde 3 calizle treni kaçırıyoduk.

Buna rağmen tene binmeyi çok istiyorum ancak trenin durumu nedir. Tehir yaparmı ve hangi vagonlar sefere verilmekte. Bilgi verirseniz sevinirim

mahmut11
4 yıl önce - Sal 26 Oca 2016, 20:17

Durumunu bilemiyorum ama ..

Güzergahı : Denizli > Afyon > Kütahya > Eskişehir ...

İlkeraydın35
4 yıl önce - Çrş 27 Oca 2016, 15:31

Tren durumu hakkında pek bilgi bulabileceğinizi sanmıyorum. Bende tren yolculuğunu çok severim ve tercih ederim ama sorunlar göze alarak. Vagon durumu ile ilgili sorunuza TCDD bile yanıt veremez . Son an da belli oluyormuş. Yani kurumsal düzen yok. O an işçi hangisi isterse ekliyor lokonun arkasına

oğuz33

4 yıl önce - Çrş 27 Oca 2016, 22:00

Alıntı:
Bu aralar Pamukkale ekspresi nasıl. Dakiklik durumu nedir. Daha önce bindiğim trenlerden maalesef kötü anılarla ayrıldım. Bir seferinde Gebze'de yangın çıkmıştı. Bundan dolayı gece 03.00'da yataklı trenden bilet almamıza rağmen Eskişehirde 0304 model Paşabahçenin şirketin personal servis aracı ile nakladildik. Tarih 2011. Araç ruhsazsız olduğundan da Pamukova civarında 1 saat polis tarafından durdurulduk. Sonrasında bir şekilde kurtuldu. İkinci sefer de Turgutlu Ankara arası tren saat 09.53 te varması yerine 13.00'da gara ulaştı.Ve tren Turgutlu garına sığmadığından az kaldı elimizde 3 calizle treni kaçırıyoduk.

Buna rağmen tene binmeyi çok istiyorum ancak trenin durumu nedir. Tehir yaparmı ve hangi vagonlar sefere verilmekte. Bilgi verirseniz sevinirim

Pamukkalenin tehir etmesi için neredeyse olağanüstü şartların oluşması gerek. Parkur çok uzun olmasına rağmen tren trafiğinden etkilenmiyor. Tam saatinde Eskişehir'e ve Denizli'ye varıyor. Nadiren gecikme durumları oluyordur. Şayet şu havalarda tren kullanmak en mantıklısı çünkü kar nedeniyle yolda kalmaz kolay kolay.

landi
4 yıl önce - Sal 21 Hzr 2016, 22:45

Ramazan dan önceki hafta pamukkale ekspresine bindim.Yht aktarma ile İstanbul a geldim. Tren çok dakik.Zamanında Eskişehir e vardı.Kondüktör yeniden sefere konulduktan sonra hiç tehir yapmadığını söyledi.Olağanüstü şartlar olmazsa tehir yapmaz çünkü doğru dürüst tren işlemiyor artık.Bir defa karşıdan gelen Pamukkale ekspresi bir de Tavşanlıya giden bölgesel trenle karşılaştı.
Afyon dan binen TCDD personeli 3 kişi kondüktörle para vermeyiz biz demiryolu personeliyiz tartışması bayağı bir sürdü.Neticesinde biri verdi diğerleri vermedi.
Yolcu bir elin parmağı kadar.3 vagon bir de jeneratör vagon vardı.Yılların efsane ekspresini bu durumda görünce içim sızladı.

ozgurozkan34
4 yıl önce - Pzr 24 Tem 2016, 20:55

Duyarlı arkadaşlar Tcdd'ye yazsa da Şu pamukkale ekspresi'ni pendiğe sokabilsek. Bildiğiniz gibi tren yolcusuzluktan dolayı can çekişiyor, güzergahının sadece Eskişehir - Denizli olmasından dolayı pek rağbet edilmiyor. Pendik İzmit Adapazarı gibi yerlerden yararlandığında oldukça çok yolcusu olacaktır.

Gökhan Bengil 2
3 yıl önce - Çrş 03 May 2017, 18:12

Pamukkale ekspresinide bekliyoruz,yine haydarpaşadan.

Misafir 32b

3 yıl önce - Çrş 03 May 2017, 19:02

Uçak varken tren konusunda neden bu kadar ısrarcı olunuyor? Tren de pek ucuz sayılmaz. Bir de hızlı tren bile kaç saatte varıyor.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege