Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
ömer0001
5 yıl önce - Pts 02 Şub 2015, 14:07

Hızlı trenle gece yolculuğu sorunlu olur. Mesela gece binip gece yarısı inmek kimsenın işine gelmez. En azından geceleri TVS'ler çalışsa konvansiyonel tarzında. Kimse yüksek fiyata yolculuk yapmaya zorlanmamış olur
Ayrıca TVS'ler gayet hızlı. Avrupa'da o hızla giden vagonların YHT hatlarında gayet uyumlu çalıştığını biliyoruz.
Pamukkale ekspresi de çok rahat Tuzla'ya kadar gidebilir bence

Misafir 0ed

5 yıl önce - Pts 02 Şub 2015, 18:08

Arkadaşlar sizce Mayıs-Haziran döneminde sefer saatlerine ilişkin bir düzenleme olabilirmi acaba ? Gece yolculuk pekte mantıklı değil bana göre ayrıca herkes gece yolculuğunu sevmiyor olabilir. TCDD'nin yerinde olsam bu hatta Yük Treni çalıştırmazdım asla 2. Ray döseyip YHT standarlarına çıkması lazım hattın ondan sonra gerekirse YHT + Anahat şeklinde işletilebilir hat geleceği olan bölgelerden geçiyor çünkü bana göre.

ömer0001
5 yıl önce - Pts 02 Şub 2015, 19:05

Alıntı:
Gece yolculuk pekte mantıklı değil bana göre ayrıca herkes gece yolculuğunu sevmiyor olabilir.

Ulaşımcıları hiç anlamamışımdır. Bizim için zevk meselesi olabilir ama normal vatandaşlar için bir noktadan bir noktaya gitmektir. Bunun içinde en mantıklısı gece yolculuğudur. kimse sırf yolculuk yapsın diye işinden okulundan fazladan 2 gün izin almak istemez.
Ayrıca gündüz YHT gece konvansiyonel olmalı ki gündüz yht aksamasın gece de yht zaten olmaz o yüzden konvansiyonel olsun

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 05 Şub 2015, 11:38

Kaynak: http://www.tcdd.gov.tr/home/index/

Halen daha Haydarpaşa'nın figürünü kullanıyorlar halbuki tren Haydarpaşa'ya karayoluyla 22 km mesafede duruyor.

ömer0001
5 yıl önce - Prş 05 Şub 2015, 11:54

Alıntı:
Halen daha Haydarpaşa'nın figürünü kullanıyorlar halbuki tren Haydarpaşa'ya karayoluyla 22 km mesafede duruyor.

Kelime oyunu var diyoruz kızıyorlar. Eskişehir son olmasını bırak aktarmayla bile Haydarpaşa'ya gidilmiyor. bu trene Pamukkale Ekspresi demeleri zaten kendi başına bir kelime oyunu

Misafir f05

5 yıl önce - Prş 05 Şub 2015, 12:21

Defalarca söylendi ben yine söyleyeceğim. YHT hattında konvansiyonel tren bal gibi çalışır. Hem de sadece geceleyin değil gündüz de çalışır. Tek yöne 11 tren çalıştırılan bir koridordan bahsediyoruz arkadaşlar burada. Üstelik bu yolun neredeyse yarıya yakınında yapılan hız 110 km/sa bile değil. Kimse yol sinyalsiz bahanesine sığınmasın, 11 tren işletmek çocuk oyuncağı, buna ek olacak birkaç konvansiyonel tren de sıkıntı yaratmaz, böyle diyenlere inanmayın, demiryolu işletmeciliğinden zerre anlamayan tiplerdir bunlar.

TCDD istemiyor İstanbul'a YHT dışında tren sokmak, bu kadar basit. Yanlış yaptıklarına inanmıyorlar; muhtemelen konvansiyonel treni İstanbul'a getirmenin YHT'nin cazibesini düşüreceğinden çekiniyorlar, e kısmen de haklılar, YHT işletmesini beceremedikleri için rekabete de açamıyorlar eski trenleriyle bile.

ömer0001
5 yıl önce - Prş 05 Şub 2015, 12:25

Alıntı:
Defalarca söylendi ben yine söyleyeceğim. YHT hattında konvansiyonel tren bal gibi çalışır. Hem de sadece geceleyin değil gündüz de çalışır. Tek yöne 11 tren çalıştırılan bir koridordan bahsediyoruz arkadaşlar burada. Üstelik bu yolun neredeyse yarıya yakınında yapılan hız 110 km/sa bile değil. Kimse yol sinyalsiz bahanesine sığınmasın, 11 tren işletmek çocuk oyuncağı, buna ek olacak birkaç konvansiyonel tren de sıkıntı yaratmaz, böyle diyenlere inanmayın, demiryolu işletmeciliğinden zerre anlamayan tiplerdir bunlar.

TCDD istemiyor İstanbul'a YHT dışında tren sokmak, bu kadar basit. Yanlış yaptıklarına inanmıyorlar; muhtemelen konvansiyonel treni İstanbul'a getirmenin YHT'nin cazibesini düşüreceğinden çekiniyorlar, e kısmen de haklılar, YHT işletmesini beceremedikleri için rekabete de açamıyorlar eski trenleriyle bile.

Yüzde yüz sonuna kadar haklı ve üzerine söylenecek hiç bir şey yok. TCDD bu inadı bir an önce birtirmeli. Yeni TVS’LER YHT hatta çok çok çok rahat çalışır. Ben bari geceleri trafik daha az iken çalışsın diyorum ama misafir çok haklı gündüz de çalışır. İnsanları zorla YHT’e yönlendirmeye çalışıyorlar. Üstelik Tuzla’ya kadar . YHT ve tren işletmeciliği otobüsle bile başa çıkamaz bu hizmet politikası ile !!!

erkinalp
5 yıl önce - Prş 05 Şub 2015, 13:17

Çalışabilir. Lokomotifin jeneratör düzeneği seri olarak düzenlenir, o zaman 220km/h hıza ulaşılabilir. Hızlandırılmış tren diye bir şey var.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 27 Mar 2015, 12:06

PAMUKKALE EKSPRESİ TREN SAATLERİ
Denizli K.AfyonKütahyaEskişehir*Pendik V.
07:1012:0514:0515:5818:27
Pendik K.Eskişehir**KütahyaAfyonDenizli V.
07:3010:2512:0413:5918:59

AÇIKLAMALAR:
• [*] YHT kalkış saatidir.
• [**] Pamukkale Ekspresi kalkış saatidir.

İrtibat Telefonları;
Denizli Danışma: 0258 268 28 31
Eskişehir Danışma: 0222 225 55 55
Pendik Danışma: 0216 354 01 30

mahmut11
5 yıl önce - Cum 27 Mar 2015, 12:23

Alıntı:
Çalışabilir. Lokomotifin jeneratör düzeneği seri olarak düzenlenir, o zaman 220km/h hıza ulaşılabilir. Hızlandırılmış tren diye bir şey var.

Geçmişte kötü sonuçlar ile bitti bu Hızlandırılmış tren.

Berktuğ, hala burdur otobüs aktarması devam ediyor mu

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege