Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Kemal
14 yıl önce - Sal 02 May 2006, 14:14

İzmir'in tramvayları birgün mutlaka geri dönecektir..Bu dönüşü kısaltmak için ne gerekirse yapalım her türlü yardıma hazırız. Dünya'nın birçok yerinde bu türden hatlar  var ve bunlar yoğun ilgi çekiyor; ta Hollanda'dan Almanya'dan adamlar kalkıp Moda tramvayı,Beyoğlu tramvayı,Antalya tramvayı gibi gezinti hatlarını görüp fotograf-video çekmek hatta kitap yazmak için buralara geliyor.Izmir niye tramvayına kavuşmasın var gücümle desteklerim bunu.

ŞAFAK
14 yıl önce - Pts 08 May 2006, 13:10

Evet bende tramvayımı geri istiyorum düşünsenize kordonda giden tramvayların denizden görünüşünün güzelliğini hemde sadece kordona değil karşıyaka sahilinede istiyorum hatta karşıyaka bostanlıdan çıkıp üçkuyulara kadar giden bir tramvay kötü mü olur sahil gezisi aheste aheste...

alabay

14 yıl önce - Pts 08 May 2006, 13:47

Sadece ilk kordona değil, ikincisine de güzelce tramvay takıp otomobilleri bir dışari atsalar! Son İzmir'de kalışımda Cumhuriyet Bulvarı'nda insan yazın uyuyamaz duruma geliyor, sıcaktan kapıyı açıyorsun, parti, parti, parti ... ve otomobil kaosu  
Gündüz ve gece tramvaylar oradan geçse bence daha güzel olur. Lastik üstü raylar vardır, tren duyulmaz bile. Bence Alsancak'a çok yakışır; ne diyorum, tüm İzmir'e yakışır.

B. Alabay

seckinS.
14 yıl önce - Pts 08 May 2006, 14:10

Alıntı:
1.hat (İnciraltı)-Üçkuyular-Mustafa sahil bulvarı-Konak-(Kordonboyu-Alsancak)
2.hat (Tersane)-Karşıyaka İskele-Bostanlı(Sahilden)-Mavişehir

Yukarıdaki güzergahlar için tramvay (elbette modern teknik donanımlı-dış görünüşü eskiyi andırabilir) hattı oluşturulmasının İzmir ulaşımına hem işlevsel hem de görsel katkı sağlayacağına inanmaktayım.Metro ile koordineli olacak bu hatlar hem metronun geçmediği güzergahların sorunlarını çözecek hem de nostaljik bir İzmir oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bir diğer önerim Varyanttan hiçbir otobüsün Konak Meydanına inmeyip Konak meydanının otobüslerce işgalini önlemek amacını taşımaktadır. Konak (Hastane yanından)ile Bayramyerini (veya pazaryeri -öğretmen evi yanı)Tünel ile bağlamak.Aynen İstanbul'daki tarihi tünel gibi.Karşılıklı çalışacak ve bedava binilecek bu tünel taşıtı ile birçok otobüsün Konak Meydanına inmesi önlenerek işletme tasarrufu sağlanacak ve önemlisi Konak Meydanının en azından bir bölümü boşalacaktır.

Yukarıdaki önerilerimin fizibilite etüdlerinin olumlu çıkacağı kanaatindeyim.Yeter ki bu düşünceler geliştirilerek gözönüne alınsın.

%100 katılıyorum

erhanthunder
14 yıl önce - Pts 08 May 2006, 14:12

Valla aheste aheste olmasın ama tramvay olsun.

berhan1
14 yıl önce - Cum 02 Hzr 2006, 11:12

İzmir'e Noltaljik Tranvay çok yakışır.Bende destekliyorum. Liman - Konak arasında çalıştırılacak Tranvay'da pek bir sorun yok.Çünkü 1.Kordonun trafik yükü (Alsancak Sahili) kalmadı gibi hatta her açıdan İzmir'e çok yakışacağına eminim.Ama Alaybey -Bostanlı arasına yapılacak hatta ve yapılırsa Konak - Fahrettin Altay arasında mevcut şehir içi yollarının  kullanılmayıp sahil şeridinde özel tranvay yolları yapılmalı.(Örn Yeşil alanların yanında) böylece trafikte etkilenmemiş olur.Tranvay Rayları döşemek için bu alanlarda musait.

messiah_haktan

14 yıl önce - Cum 02 Hzr 2006, 12:49

Bu tramvay'in gececegi eski binalar ayakta mi peki? Hadi Istanbul'da beyoglun'dan geciyor ama ortama uyuyan bir hava var, bütün cadde 19. yüzyil havasi veriyor. Izmir'de bu tramvay yeni yapilmis betonlarin arasidnan gecerse büyüleyici bir hava vrecegini sanmiyorum!

Levent Bungalov
14 yıl önce - Cum 02 Hzr 2006, 13:24

Evet ben de "tramvayımı geri istiyorum" hatta troleybüsümü de geri istiyorum.Elbette buradan yükselen sesler yetkililerin bir şekilde kulağına gidecektir.Bildiğim kadarıyla Hemşehri iletişim merkezi adında bir kurum var,  " http://www.izmir.bel.tr/kent_kursu.asp " adresinden bu kuruma ulaşılabiliyor, bu adrese çeşitli şekillerde bu isteğimizi iletebiliriz.Ben aynen şu şekilde bir yazı yazdım bu kuruma , belki bir örnek olur ya da sizde buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz diye düşündüm..

Sayın yetkililer,

İzmir'in  tarih boyunca simgesi olmuş ulaşım araçlarından "tramvay" ve "troleybüs" leri yeniden İzmir caddelerinde görmek isiyorum. Belirli hatlarda ve sembolik sayıda işletilebileceğini düşündüğüm bu sempatik ve çevreci ulaşım araçlarının, şehir estetiğine ve İzmir turizmine katkısının çok olacağı inancındayım, İzmir' e gönül vermiş biri olarak bu konuda çalışmalar yapılmasını istiyorum. Saygılarımla.

mesidu
14 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2006, 22:20

Eyyy Bucalı lar biliyor musunuz 1861 yılında açılan Tren istasyonunuz 24.07.2006 tarihinde kapandı.........artık Buca 'ya tren gelmeyecek........Tarihin sonu

okan555
14 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 02:28
Tramvay

Evet ama bunlar ancak belli hatlarda ve sembolik olarak işletilmeli. Yoksa İzmir'in trafiğini tramvaylar çözmez tersine daha da çıkmaza sokar.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege