Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Baki KARAKOÇ
15 yıl önce - Çrş 18 May 2005, 22:42
İzmir - Tramvayımı geri istiyorum..!

Eski İzmir fotoğraflarını inceleyen herkes görecektir ki, bir zamanlar konak-göztepe arasında çalışan ve kentin tarihi dokusunu yollara nakış nakış işleyen bir tramvay hattı varmış. Şuan ist.beyoğlu istiklal cad. bulunan tramvay hattının insan kalabalığı ve kapitalizm baskısı altındaki o caddeye ayrı bir hava katıyor. Haberlerde vs. tv görüntülerinde akla ilk gelen ist. görüntülerinden biri oluyor. Türkiye bir yana, düz bir arazi üzerine kurulmuş ülkelerin şehirlerinde (mesela abd) birçok tramvay hattı görmek mümkün.

Kentimizin değerlerine sahip çıkmak ve kaybolan kültürel dokusunu yeniden kazandırmak adına böyle bir kampanyaya imza atalım diyorum. Buna İzmirin ve İzmirlinin kayıtsız kalması düşünülemez.

Tramvayımı geri istiyorum..!

egecagdas
15 yıl önce - Prş 19 May 2005, 09:50

Sana gönülden katılıyorum. Bu büyük mirası kentimize tekrar kazandırmamız gerekiyor.

birDilek
15 yıl önce - Prş 19 May 2005, 11:29

kesinlikle ayni fikirdeyim arkadaslar, bazi eskiye ait, tarihi ve güzel özellikleri yasatmak gerekir, bu zaten güzel bir sehre ayri bir nostaljik hava katar diyorum...

Izmirin tramvayini geri istiyoruz! ISTIYOZ ISTE!

En son birDilek tarafından Cum 20 May 2005, 11:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ümit
15 yıl önce - Prş 19 May 2005, 17:49

Elbette istiyoruz da burada "isteriz" diye bağırmak bir kamu oyu ya da yöneticiler üzerinde bir baskı yaratabilir mi acaba?

Ahmet BAGCI
15 yıl önce - Prş 19 May 2005, 18:22

Bizde bu baskıyı oluşturabilmek için günümüz saatlerini bu sitede geçiriyoruz Ümit Abi. yoksa kimsenin bi amacı olmasa girmez siteye.eger burda büyük çoğunlukla bi kararlara varılırsa neden olmasın.her işe olmaz gözüyle bakıldığı için şuanda şehrimizin tarihi yapısı yavaş yavaş kaybolmakta.onun için herkes taşın altına elini sokacak ki radikal kararları alıp uygulayalım
saygılar,

gurolb

15 yıl önce - Prş 19 May 2005, 20:03

Bir ise yarayalim o zaman, benim bulabildigim e-mail adresi bu;

A.MUZAFFER TUNÇAĞ KONAK konak@konak.bel.tr

MehmetYasa35 galiba belediyede calisiyor, bize bu konuyu dile getirebilecegimiz bir e-mail adresi bulabilirse sesimizi duyururuz...

Bende yilbasinda gelince binerim artik tramvaya...

birDilek
15 yıl önce - Cum 20 May 2005, 11:30

Hatta bana kalsa su resimlerde gördügümüz eski arabalari da geri istiyorum...
Su anki trafik sehir icinden kaldirilsin ve bu eski araclar girsin , düsünüyorumda ne süper olurdu..bomba gibi nostalji..en azindan taksiler hep böyle araclardan olussa...
Herhalde biraz fazla hayal kurdum ama güzeldi

egecagdas
15 yıl önce - Cum 20 May 2005, 13:46

Bence bunun için bir web adresi oluşturulmalı ve insanlar bu adrese girerek oy vermeli ve bu durumuda İzmir Belediyesine aktarmalı. Böylece işi doğru yoldan ve garanti altına almış oluruz. ve herkesinde bu isteye girip oy vereceğinden fazlasıyla eminim.

Baki KARAKOÇ
15 yıl önce - Cum 20 May 2005, 15:37
kamuoyu oluşturmak

Bu konuyla ilgili foruma başlık açarken aynı metni İBB H.İ.Merkezine de gönderdim. Cevap bekliyorum. Aklı başında, memleket sevdalısı insanların biraraya geldiği bu sitenin amacı sadece fotoğraflarla memleket hasreti gidermek olmamalı. Sosyal projelerle gücümüzü yararlı işler için kullanamazsak yerimizde saymaya devam ederiz.

Eski izmir fotoğraflarında konak meydanında bekleyen eski taksileri gördünüz sanırım. birDilek nickli arkadaşım gibi bende londra benzeri bir standart taksi olayınıda gönülden destekliyorum.

Öncelikle ortak bir metin hazırlamalı ve e-posta,fax vs. ile belediye valilik gibi kurumlara göndermeliyiz. Gerekirse fotoğraflı bir dosya ile yüzyüze görüşme talebinde bulunalım.

Baki KARAKOÇ
15 yıl önce - Cmt 21 May 2005, 20:11
ortak hareket edelim

Bir örnek metin hazırlayıp, o metni ilgili kurum ve kuruluşlara gönderelim. Haydi İzmirli hemşehrilerim, neredesiniz...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege