Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-İzmir Otoyolu Projesi
« önceki   1234 ... 146147148   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 3
aybars1910
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 15:39

Projeyle ne kadar ilintili bilmiyorum ama haritada görünen otoyol başlangıç bölgesi şehitali mahallesinde büyükşehir tarafından 2015 yılında yapılacağı söylenen cep otogarı için arazi tespit çalışması yapılmış.

v0lkhan
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 20:37

mahmut11
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 20:42

İstemezukcu'lara göre hiç gerek yok, İstanbul - İzmir Otobanına da gerek yok. İzmir karayolu fakiri. İzmir Ankara arası 9 saat. Az mı? Değil. Kısalması gerekiyor mu? Evet.

sanki İzmir'de nüfus yok gibi konuşmayın! İzmir bugüne bugün 3,5 milyonluk bir şehir. Nasıl gerek olmaz. Tamam havayolu ucuzladı da, sadece İzmir için değil ki bu yol Manisa'daki, Uşak'taki, Afyon'daki talep azımsanamaz.

İ.Hakkı Erdoğan
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 20:57

Ankara 5 milyon, İzmir 4 milyon nüfusa sahip. Afyon'u, Eskişehir'i falan saymıyorum. Avrupa'da toplamı 9 milyon olan iki şehir arasında otoyol olmaması rastlanacak şey değildir. Bu projenin hayata geçirilmesi oldukça önemli.

Ancak ekonomik zorluklar da ortada. İstanbul-İzmir otoyolu bile planlananın gerisinde gidiyor. Ama bir yerden başlayıp, bu projeyi yapmak lazım.

alierbilir
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 21:42

Öncelikle hayırlı olsun. Gerekli bir yatırım. Sonuçta en basit mantıkla Ankara'yı bir liman kentine bağlıyor. Yukarıda bir arkadaşımız Habur - Edirne arasındaki kısımlara öncelik verilmeli demiş. Kendisine katılıyorum, ki veriliyor da bu öncelik. Zira Habur - Edirne arası gerçekten çok önemli ve o projede sona çok yaklaşıldı. Suruç - Habur arası ve Ereğili Kavşağı - Ankara arası kaldı. Orta vadede biter inşallah. Buna ek olarak böyle yatırımların da başlaması sevindirici. Tekrardan vatana millete hayırlı olsun.

Misafir 5de

2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 21:54

Alıntı:
Ankara 5 milyon, İzmir 4 milyon nüfusa sahip. Afyon'u, Eskişehir'i falan saymıyorum. Avrupa'da toplamı 9 milyon olan iki şehir arasında otoyol olmaması rastlanacak şey değildir. Bu projenin hayata geçirilmesi oldukça önemli.

Türkiye de 3 tane metropol var. Bunların 2 si ankara ve izmirdir. Baktıgımız zaman 2 metropolün birbirine coktan baglanması gerekliydi. Ancak daha çed raporu ile ugrasılıyor. Bazıları önce habur diyor. Neden öncelik habur sınırı. Ankara ve İzmir gibi 2 metropolitan dururken ? Bugün bu 2 sehrin nüfusu 9 milyon ve her gecen gün nüfusları büyüyor. Böyle devam ederse bu otoyolun temeli atılıncaya kadar nüfus 10 milyonu gecer.

alierbilir
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 22:20

Habur - Edirne arasına öncelik verilmesi taraftarıyım. Onlardan birisi olarak da bir üstteki misafir adlı kullanıcıya cevaben bir şeyler yazayım. Hatta genel olsun.

Bir kere Ankara - İzmir otoyolu ile Habur - Edirne otoyolunu karşılaştırmak gereksiz ve yanlış. Zira Habur - Edirne arası Ankara - İzmir otoyolunun 5 katı uzunlukta. İşin içine nüfusu, araç sayısını vs. koyunca orantısız sayılar çıkıyor. O zaman sanki Ankara - İzmir otoyolu gereksizmiş gibi görünür ki, gerekli bir otoyol. Daha önce de söylemiştik bunu. Ama nüfus, trafik, ticaret, askeri, stratejik vs. hangi açılardan kıyaslarsanız kıyaslayın Habur - Edirne arası daha elzem. Kastım bu otoyolun eksik aşamalarının bir an önce bitirilmesi. Ki hükümet de bu kanı da olsa gerek. Göreve geldikleri günden bu yana bu konuda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Yoksa sebebi ve görüşü ne olursa olsun kimsenin bu projeye karşı çıktığını, ya da gereksiz gördüğünü düşünmüyorum. Zira gidemediğin yer senin değildir. Yol ağı genişletilmeli ve yüksek standartlar yakalanmalı

v0lkhan
2 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 23:48

ÇED raporundaki verilere göre başlangıç ve Polatlı arasının haritadaki görünümü.

https://mapsengine.google.com/1663790141873146271 ...authuser=0

Onur BG
2 yıl önce - Çrş 14 Oca 2015, 00:38

Bu yol afyonun baya kuzeyinden geçiyor niye öyle ??? afyona çıkış olmayacakmı acaba ? yoksa kütahya afyon aynı çıkış olsun düşüncesi mi var

aybars1910
2 yıl önce - Çrş 14 Oca 2015, 10:50

sn volkhan saygılar.Çed raporunu Ankara çevre ve şehircilik il müdürlüğü sitesinden incelediğim kadarıyla sizin çevre yolu başlangıç haritası tutmuyor.Başlangıç bölgesi şehitali mağarasının hemen altından şehitali yayla mevkisinden geçip şehitali öz mevkisinde viyadük yapılıyor.Fotoğraflarıda yayınlanmış çevre ve şehircilik sitesinde.Doğru bilgi verme adına ve bizede yardımcı olma adına düzeltirseniz sevinirim. Saygılar sunuyorum.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 146147148   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet