Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 08 Oca 2015, 12:27
Bursa Mustafakemalpaşa - Haberler ve Sohbet


DEV PROJE İLÇEYE VİZYON KATACAK
Alıntı:
Gerçekleştirilen bir çok projeyle dikkatleri üzerine çeken İlçe Belediyesi, dev bir projeyi daha Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte hayata geçirecek.Belediye ve Bakanlık, 60 dönümlük arazi üzerine eşi görülmemiş bir yaşam ve spor merkezi kuracak
İlçede 20 yıldır atıl vaziyette bulunan 60 dönümlük araziyi değerlendirmek için kolları sıvayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hazırlanan Gençlik merkezi, Sosyal yaşam ve Spor tesisi projesinin 2,5 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Başkan Kurtulan, söz konusu araziye yapmak istedikleri spor ve sosyal yaşam projesi ile ilgili olarak Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştüklerini ifade ederek projenin gerçekleştirilmesi için Bakan Kılıç’tan söz aldıklarını belirtti.ARAZİ BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ
Bursa caddesi Terminal yolu üzerinde bulunan 60 dönümlük arazinin, ilçe belediye meclisi tarafından proje kapsamında Büyükşehir’e bedelsiz olarak devredildiğini ifade eden Başkan Kurtulan, “Gençlik ve Spor Bakanı sayın Akif Çağatay Kılıç’la görüşerek, Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam ve Spor Tesisi hakkında bilgiler sunduk. Yakın bir zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz arasında protokol imzalanacak ve bu vizyon proje Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacak. “dedi.HER ÇEŞİT AKTİVİTE YAPILABİLECEK
Yapılması planlanan projenin maliyetinin yaklaşık 15 Milyon TL olduğunu belirten Başkan Sadi Kurtulan, Projenin mimarisiyle de çok özel olduğunu belirtti. Kurtulan, “Projenin parsel alanı 41 Bin metrekare, bunun 21 Bin metrekaresi Spor alanları ve parklardan oluşuyor, ayrıca 5 Bin metrekare kültür merkezi, 2 Bin 100 metrekare ise Gençlik merkezi mevcut. Buna sonradan 2 Bin 100 metrekarelik kapalı antrenman spor salonlarını da dahil ettik. Projenin içeriğinde ise; biri 530, diğeri 150 kişilik iki adet çok amaçlı salon, 120 kişilik Sinema salonu, 1800 metrekare kapalı yüzme havuzu ve Fitness salonu, 2’şer adet tenis kortu, voleybol sahası ve basketbol sahası, sergi salonları, sanat atölyeleri, cafe ve restoran, kapalı otopark, koşu ve yürüyüş alanları çocuk parkları ve aklınıza gelebilecek her çeşit aktivite bölümü mevcut. Sanıyorum bu kapsamda Türkiye’de tek proje bu. Bu konuda başta Bakanımız sayın Kılıç’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etmek istiyorum. Bu tesis Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Kaynak: http://www.dostmedya.com/haberoku5922/dev-proje-i ...on-katacak

Mustafakemalpaşa'ya hayırlı olsun.


En son Berktuğ tarafından Sal 15 Arl 2015, 11:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 15 Oca 2015, 15:00

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA YILLARIN ÖZLEMİ GERÇEKLEŞİYOR
Alıntı:
- BURSA’NIN MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE TEMELİ 1995 YILINDA ATILAN ANCAK HİÇ KULLANILMADAN KADERİNE TERK EDİLEN YÜZME HAVUZUNUN BULUNDUĞU ALAN DEV BİR SPOR KOMPLEKSİNE DÖNÜŞÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİ PROJE İLE YILLARIN ÖZLEMİ NİHAYET GERÇEKLEŞİYOR.


Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1995 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alan dev bir spor kompleksine dönüşüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile birlikte hayata geçireceği proje ile yılların özlemi nihayet gerçekleşiyor.

Bursa’yı sporda da ‘marka kent’ haline getirmek amacıyla yeni stadyumun yanı sıra eğitim kurumlarına spor salonları, amatör kulüplere sahalar, mahallere 7’den 70’e herkesin kullanabileceği tesisler kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Mustafakemalpaşa İlçesi’nde yılların özlemini hayata geçiriyor. İlçe girişindeki Etibank’ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanda temeli 1995 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu bölge, tüm spor branşlarına ait tesisleri bünyesinde barındıran dev bir spor kompleksine dönüşüyor.

İmzalar atıldı
İlçe halkının yıllardır özlemle beklediği tesislerin hayata geçirilmesi için devreye Büyükşehir Belediyesi girdi. Mustafakemalpaşa ilçesine de sportif anlamda kalıcı bir eser bırakmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev bir kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine gitti. İki kurumun işbirliğiyle hayata geçirilecek dev kompleksle ilgili protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalandı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın da katıldığı imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllardır özlemle beklenilen tesisleri kısa zaman içinde ilçe halkının kullanımına açmayı amaçladıklarını söyledi.

Sporcu fabrikası olacak
Kent merkezinde bulunan tüm imkanların ilçelerde yaşayan vatandaşlara da sunulması için büyük özen gösterdiklerini belirten Başkan Altepe, yıllardır Mustafakemalpaşa ilçesinin gündeminde olan ancak bir türlü gerçekleşmeyen proje için somut bir adım attıklarını kaydetti. Yapılacak tesisin adeta bir sporcu fabrikası olacağını dile getiren Başkan Altepe, “İçinde her türlü spor kompleksinin bulunduğu bir gençlik merkezinin startını vermiş oluyoruz. Tesis, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılacak. Spor salonları, yüzme havuzu, tenis kortları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile büyük bir kompleks olacak. Yılların beklentisi olan bu projenin hayata geçirilmesi için verdikleri katkı için Teşkilat Başkanımıza ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu dev proje şimdiden ilçe halkına hayırlı olsun” diye konuştu.

Video:Amaç herkesin spora erişimini sağlamak
Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın talimatları doğrultusunda bu projede yer aldıklarını hatırlatarak, “Mustafakemalpaşa ilçesine böyle bir tesis kazandırılmasına vesile olmaktan mutluyuz. İnşallah hızlı bir şekilde tamamlanıp, herkesin spora erişimine katkı sağlar” dedi.

İlçenin gözdesi olacak
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da projenin ilçe için büyük önem taşıdığını söyledi. Kurtulan, “Yıllardır Etibank’ın karşısındaki yüzme havuzuna herkes bakar, o içler acısı tablodan dolayı herkes içini burkardı. Çürümeye terk edilen bu tesis artık hizmete giriyor. Kültür merkezi, konferans ve tiyatro salonu, eğitim merkezi, kapalı havuzu, tenis kortları, voleybol ve basketbol salonları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla bu bölge Mustafakemalpaşalıların gözdesi olacak. Böylesi önemli bir tesisin ilçemize kazandırılmasına katkı veren Spor Bakanımıza, Spor Toto Teşkilatına ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-da-yilla ...ber/18732/

Umarım o mezbelelik görünüm bir an önce ortadan kalkar.Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 12 Hzr 2015, 23:27

Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi İkmal İnşaatı, Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri Yapım
İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale
ediliyor. Hayırlı uğurlu olsun. İhale Kayıt Numarası : 2015/68658

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=253


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 26 Hzr 2015, 00:17

Mustafakemalpaşa-Karacabey Evsel Katı Atık Aktarma İstasyonu Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu
İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.Hayırlı uğurlu olsun.
İhale Kayıt Numarası : 2015/77408

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=293


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 21 Oca 2016, 13:20

MUSTAFAKEMALPAŞA SINAV MERKEZİ OLDU
Alıntı:
Mustafakemalpaşa, ÖSYM sınavlarına evsahipliği yapacak. İlçe merkezi ile Karacabey ve Susurluk'ta eğitim gören öğrenciler, ÖSYM sınavlarına Mustafakemalpaşa'da katılabilecekler.Üniversite sınavları için çok erken saatlerde yola çıkmak zorunda kalan öğrencilerin sıkıntıları çözüme kavuşurken, 3 ilçe için sevindirici haberi AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu verdi. Akkoyunlu, “Mustafakemalpaşa sınav merkezine kavuşmuştur. ÖSYM sınavları ilçemizde yapılabilecek. Öğrenciler ve velileri bundan böyle Bursa'ya gitmek için 80 kilometrelik yolu kat etmeyecekler. Bunun yanında öğrenciler heyecanlarını daha az yaşayacaklar. 4 bin yetişkin adaya sınav hizmeti verecek kapasiteye sahip olmamız nedeniyle, ilçemiz 4 bin öğrenciye ev sahipliği yapacak” dedi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/mustafakemalpasa-sinav-mer ...ldu/57096/

Öğrenciler için iyi bir haber açıkçası.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 19 Mar 2016, 17:40

KİRMASTI’YA ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ
Alıntı:
- BURSA’DA OLDUĞU KADAR İLÇELERDE DE ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLATACAK ÇÖZÜMLERİ BİR BİR UYGULAMAYA KOYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUSTAFAKEMALPAŞA’DA BULUNAN KİRMASTI ÇAYI’NA ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYÜ İNŞA ETMEK İÇİN DÜĞMEYE BASTI.
- KÖPRÜ YAPILACAK ALANDA İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PROJESİ TAMAMLANAN YATIRIMIN HIZLI BİR YAPIM AŞAMASININ ARDINDAN YAZ AYLARINDA HİZMETE ALINACAĞINI AÇIKLADI.
Bursa’da olduğu kadar ilçelerde de şehir içi trafiği rahatlatacak çözümleri bir bir uygulamaya koyan Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa’da bulunan Kirmastı Çayı’na üçüncü köprüyü inşa etmek için düğmeye bastı. Köprü yapılacak alanda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projesi tamamlanan yatırımın hızlı bir yapım aşamasının ardından yaz aylarında hizmete alınacağını açıkladı.

Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte Kirmastı Çayı’na yapılacak köprü alanında incelemelerde bulundu. Çay üzerindeki üçüncü köprü özelliğini taşıyacak yatırımın proje safhasının tamamlandığını belirten Başkan Altepe, yapılacak ihalenin ardından inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade etti. Yaz aylarında tamamlanması planlanan köprünün kent içi trafiği önemli ölçüde rahatlatacağını ifade eden Başkan Altepe, “Üçüncü köprü, Dere Mahallesi’yle Fevzi Dede Mahallesi’ni birbirine bağlayan, Mustafakemalpaşa’nın önemli bir arteri olacak. Köprünün projeleri şu anda tamamlandı. Çevre Yolu bağlantısıyla birlikte son şeklini alıyor. Hemen ardından ihalesi yapılıp inşaat gerçekleşecek. İnşallah bu yaz köprü kullanıma açılmış olacak” dedi.

Video:Başkan Altepe, Kirmastı Çayı’nda hizmete alınacak üçüncü köprüyle birlikte yıllardır konuşulan fakat yapılamayan bir yatırımın daha hizmete gireceğini ifade etti. Dere Mahallesi tarafında bulunan mermer ocaklarının yoğun faaliyet gösterdiğini, yüksek tonajlı araçların köprünün faaliyete geçmesinin ardından burayı kullanacağını belirten Başkan Altepe, “2 gidiş 2 de dönüş 4 şerit olarak, geniş bir köprü olacak. Böylelikle Mustafakemalpaşa trafiği rahatlamış olacak. Ağır vasıtalar şehir merkezine girmemiş olacak. Çevre Yolu bağlantısıyla ana artere çıkmış olacak. İnşallah ilçe halkının uzun süredir beklediği bu proje, bu dönemde Büyükşehir’le birlikte hayata geçmiş olacak” diye konuştu.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, ilçenin hayal edilen hizmetlere Bütünşehir uygulamaları kapsamında kavuştuğunu söyledi. Yapılan yatırımların ağırlıklı olarak alt yapı ve ulaşım olarak gerçekleştiğini vurgulayan Kurtulan, “Kirmastı Çayı’na yapılacak olan üçüncü köprü, kent içi trafik sıkıntısının büyük ölçüde halledilmesi demektir. Bizlere bu ayrıcalığı tanıyan Başkan Altepe’ye halkım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kirmasti-ya-ucuncu-kopru/ ...ber/21498/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 28 Mar 2016, 13:20

MUSTAFAKEMALPAŞA VE KARACABEY’E MODERN ÇÖP DEPOLAMA TESİSİ
Alıntı:
- BURSA’NIN TÜM İLÇELERİYLE BİRLİKTE DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT OLMASI YOLUNDAKİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUSTAFAKEMALPAŞA VE KARACABEY’İ ÇÖP SORUNUNDAN KURTARIYOR.
- MUSTAFAKEMALPAŞA FEVZİ DEDE MAHALLESİ’NDE YAPILAN VE KARACABEY’E DE HİZMET VERMESİ PLANLANAN MODERN ÇÖP DEPOLAMA ALANININ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİĞİNİ, ORTA MAHALLE’DE BULUNAN ESKİ ÇÖP DEPOLAMA ALANININ İSE REKREASYON ALANI OLARAK YENİDEN DÜZENLENDİĞİNİ BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KISA SÜRE SONRA HİZMETE ALINACAK YATIRIMLARLA BİRLİKTE İKİ İLÇENİN ÇÖP SORUNUNUN TARİHE KARIŞACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa’nın tüm ilçeleriyle birlikte daha yaşanabilir bir kent olması yolundaki çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i çöp sorunundan kurtarıyor. Mustafakemalpaşa Fevzi Dede Mahallesi’nde yapılan ve Karacabey’e de hizmet vermesi planlanan modern çöp depolama alanının tamamlanma aşamasına geldiğini, Orta Mahalle’de bulunan eski çöp depolama alanının ise rekreasyon alanı olarak yeniden düzenlendiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kısa süre sonra hizmete alınacak yatırımlarla birlikte iki ilçenin çöp sorununun tarihe karışacağını söyledi.

Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte bu ilçedeki yatırımları inceledi. Orta Mahalle’de 1 milyon TL’lik harcamayla yeşil alan olarak düzenlenen mevcut çöp depolama alanıyla Fevzi Dede Mahallesi’nde 3 milyon TL’lik harcamayla inşa edilen modern çöp depolama tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, tamamlanma aşamasına gelen yatırımlarla birlikte Mustafakemalpaşa ile Karacabey’in çöp sorunundan tamamen kurtulacağını söyledi.

Video:Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, modern çöp depolama tesisinin Karacabey’e de hizmet vereceğini söyledi. İki ilçede toplanan çöplerin modern depolama tesisine geleceğini, buradan da sıkıştırılmış halde Hamitler’deki Büyükşehir çöp depolama alanına aktarılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Buraya 5-6 kamyonla gelecek çöpler, 1 Tır içerisinde sıkıştırılmış halde Bursa’ya gönderilecek. İki güzide ilçemizin çöplerinin depolanması işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak. Kaba inşaat bitti. Kısa zaman sonra ise hizmete alınacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, evsel atıklar konusunda 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu yatırımla birlikte taçlandığını ifade etti. Orta Mahalle’de çöpten kaynaklanan kokunun artık yaşanmayacağını vurgulayan Kurtulan, “Bu da ilçemizin daha yaşanabilir bir hale gelmesinde rol oynayacak. Büyükşehir Belediyesi’ne halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa’daki temasları çerçevesinde Orta Mahalle eski çöplük alanında 80 dekarlık alanda sürdürülen rekreasyon çalışmalarını da denetledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-ya-moder ...ber/21416/

Tamamlanınca daha iyi olacaktır.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cum 01 Nis 2016, 20:19

BÜYÜKŞEHİR MUSTAFAKEMALPAŞA’YA ÖRNEK OLUYOR
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin araç filosuna yeni eklenen 32 hizmet aracının tanıtım törenine katıldı.
- Bursa’yı her alanda marka bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin tüm ilçelerinde olduğu gibi Mustafakemalpaşa’nın da Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle daha da gelişip değişeceğini söyledi.
- Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise yüzünü değişime ve gelişime dönen Mustafakemalpaşa’nın kaliteli hizmetlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni örnek aldığını belirtti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin araç filosuna yeni eklenen 32 hizmet aracının tanıtım töreninde, ‘Marka kent Bursa’ hedefiyle hizmetlerine devam ettiklerini ve tüm ilçelerde olduğu gibi Mustafakemalpaşa’nın da Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle daha da gelişip değişeceğini söyledi.

Bursa’nın her köşesine kaliteli hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, kente değer katan yatırımlarıyla ilçelere de öncülük ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalarıyla örnek olduğu Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin araç filosuna yeni eklenen 32 hizmet aracının tanıtım törenine katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediyesi önündeki meydanda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Bursa’nın her köşesinde yaşayan vatandaşlara kaliteli hizmetlerin ulaştırıldığını ifade etti. Bursa’yı her alanda marka bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Başkan Altepe, “Türkiye’de büyük değişim var. Bursa da büyük değişim ve gelişim halinde... Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Çağdaş Bursa’ hedefimizle vatandaşlarımızın yaşamlarına değer katan hizmetlerimizi kentin her ilçesine ulaştırılması için çalışıyoruz. Hizmetlerin en kalitelisinden Mustafakemalpaşa da faydalansın istiyoruz. İlçede 25 yıldır yapılamayan çalışmalar artık gerçekleşiyor” dedi.“Mustafakemalpaşa da değişiyor”
Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda faaliyetlerinin sürdüğüne değinen Başkan Altepe, “Bursa’nın tüm ilçelerinde olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da değişim devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyemizle birlikte yapacağımız hizmetlerle Mustafakemalpaşa’nın gelişip değiştiği asıl bundan sonra görülecek. İlçedeki 131 mahalle de bu değişimi yaşayacak, Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü Mustafakemalpaşa da yanında hissedecek. Mustafakemalpaşa’yı kalkındırmak için buradayız” diye konuştu.

Video:Yeni araçlarla daha kaliteli hizmet
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da yüzünü değişime ve gelişime dönen Mustafakemalpaşa’nın kaliteli hizmetlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni örnek aldığını belirtti. Başkan Altepe’ye kente değer katan çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kurtulan, “Vatandaşlarımıza en kaliteli hizmetleri en hızlı şekilde sunmak için görevimizin başındayız. 131 mahallesi ve 670 kilometre yolu olan Mustafakemalpaşa’da belediye hizmetlerinde kullanılan araçların yenilenmesine yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında 32 yeni aracın alımı gerçekleştirildi. Otobüsten, kamyonete tırdan eskavatör kırıcıya, hasta nakil aracından panelvanlara kadar farklı hizmetlerde kullanılacak araçlarla Mustafakemalpaşalılar daha sağlıklı ve kaliteli hizmet alacaklar” şeklinde konuştu.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ise ilçedeki gelişmenin vatandaşların yaşam standardını da artıracağını belirterek, ilçeye destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tebrik etti. Konuşmaların ardından yapılan dua ile yeni araçların hizmete alımı gerçekleşti. Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte yeni hizmet araçlarını tek tek inceledi. Başkan Altepe, ilçede vatandaşlarla da sohbet etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-mustafakemalpa ...ber/21581/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 22 Hzr 2016, 15:50

MUSTAFAKEMALPAŞA CAMİSİNE KAVUŞTU
Alıntı:
- MUSTAFAKEMALPAŞA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİYLE TAMAMLANAN 1500 KİŞİLİK MEDİNE CAMİİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN İBADETE AÇILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, İLÇELERDE HALKLA BULUŞMA TOPLANTILARI HALİNE GELEN İFTAR ORGANİZASYONLARI KAPSAMINDA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ.
- HAMİDİYE MAHALLESİ’NDE DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMININ ARDINDAN; YİNE AYNI MAHALLEDE BULUNAN 1500 KİŞİLİK MEDİNE CAMİİ, BAŞKAN ALTEPE VE PROTOKOL ÜYELERİ TARAFINDAN TEKBİR VE DUALARLA İBADETE AÇILDI.
- BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞEN AÇILIŞA; BAŞKAN ALTEPE’NİN YANI SIRA MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SADİ KURTULAN, İLÇE MÜFTÜSÜ MUSA AYDIN VE DAVETLİLER KATILDI.


Ramazan ayının her akşamını farklı bir ilçede geçirip, vatandaşlarla iftar sofralarında buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa’da Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen 1500 kişi kapasiteli Medine Camii’ni hizmete soktu.

Başkan Altepe, ilçelerde halkla buluşma toplantıları haline gelen iftar organizasyonları kapsamında Mustafakemalpaşa ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Hamidiye Mahallesi’nde düzenlenen iftar programının ardından; yine aynı mahallede bulunan 1500 Kişilik Medine Camii, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından tekbir ve dualarla ibadete açıldı. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen açılışa; Başkan Altepe’nin yanı sıra Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İlçe Müftüsü Musa Aydın ve davetliler katıldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Medine Camii’nin başta Hamidiye, Yalıntaş ve Yunus Emre mahalleleri olmak üzere bölgeye büyük değer katacağını söyledi. Caminin açılışının bir Ramazan akşamında yüzlerce Müslümanın katıldığı iftar programıyla yapılmasının ayrı bir öneminin bulunduğunu belirten Başkan Altepe, “Allah’ın evi olan camilerimizi yapmak her kula nasip olmaz. Ne mutlu bizlere. Bu tür eserler yapmak için para harcamak nasip işi. Milyonlarınız olsa, hazinelere sahip olsanız bu tür eserleri yapamayabilirsiniz. Katkı sağlamayabilirsiniz. Bunları yapabilmek özel insanların işi. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Altepe, yaklaşık 3 milyon TL harcanarak yapılan Medine Camii’nin bölge insanı için bir buluşma merkezi olacağını kaydetti. Cami müştemilatının ve çevresinin toplantıların yapılabileceği, buluşmaların gerçekleştirilebileceği şekilde düzenlendiğini belirten Başkan Altepe, “Burası Mustafakemalpaşa için önemli bir buluşma merkezi olacak. Sadece 5 vakit namaz kılınmayacak, her türlü eğitim ve istişare toplantıları düzenlenebilecek. İçi ve dışıyla, çevresiyle pırıl pırıl bir mekan. Her şey en ince ayrıntısına kadar en güzel şekilde dizayn edilmiş. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.Video:Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, Büyükşehir Belediyesi ve hayırseverlerin desteğiyle Hamidiye-Yalıntaş-Yunus Emre üçgenine güzel bir mabed kazandırdıklarını ifade etti. Camilerin millet bilincini oluşturan en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu söyleyen Kurtulan, “Biz bu güzelliği milletimizin isteğiyle yerine getirdik. Onlar istediler, bizde yardımcı olduk” şeklinde konuştu.

İlçe Müftüsü Musa Aydın da 700 metrekaresi kapalı olarak 2750 metrekare alan üzerine konuşlandırılan Medine Camii’nde aynı anda 1500 kişinin ibadet edebileceğini söyledi. Aydın, caminin masrafının Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile hayırsever vatandaşlar tarafından karşılandığını açıkladı.

Başkan Altepe, yatırımları hizmete aldıktan sonra Hamidiye Mahallesi’nde halka açık verilen iftara katıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-ya-1500- ...ber/22108/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 17:33

MUSTAFAKEMALPAŞA DEV YATIRIMLARLA BULUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE TEMELİ 1995 YILINDA ATILAN ANCAK HİÇ KULLANILMADAN KADERİNE TERK EDİLEN YÜZME HAVUZUNUN BULUNDUĞU ALANI GENÇLİK MERKEZİ, SOSYAL YAŞAM VE SPOR TESİSLERİ’NE DÖNÜŞTÜRECEK PROJENİN TEMELİNİ ATARKEN, YAPIMI TAMAMLANAN KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU’NU DA HİZMETE AÇTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 25 YIL ÖNCESİNİN PROJESİNİN TEMELİNİN BUGÜN ATILDIĞINI HATIRLATARAK, “BU YATIRIMLAR, BÜTÜNŞEHİR UYGULAMASININ NE KADAR DOĞRU BİR UYGULAMA OLDUĞUNUN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ” DEDİ.
- MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SADİ KURTULAN, PROJENİN HAYATA GEÇMESİNDE BÜYÜK EMEKLERİ OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE VE BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ETTİ.
- BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN DE SİYASETTE İSTİKRAR, BİRLİK VE KARARLIĞIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİN BURSA’DA SERGİLENDİĞİNİ VURGULADI.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1995 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alanı Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri’ne dönüştürecek projenin temelini atarken, yapımı tamamlanan Katı Atık Aktarma İstasyonu’nu da hizmete açtı.

Daha yaşanabilir ve sağlıklı kent hedefiyle Bursa’da yatırım hamlelerini bir bir gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla birlikte ilçeleri de dev yatırımlarla buluşturuyor. Bugüne kadar merkeze yeni bağlanan ilçelerde ağırlıklı olarak altyapı ve ulaşım projelerine ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde dev bütçeli bir yatırımın startını verirken, çevre sağlığı açısından büyük önem taşıyan katı atık aktarma istasyonunu da hizmete açtı.

21 yıllık özlem
Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1995 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alanı dev bir spor kompleksine dönüştürecek projenin temeli törenle atıldı. İlçe girişindeki Etibank’ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmak için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev bir kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine gitmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalanan protokolle dev projenin startı geçtiğimiz yıl verilmişti. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri’nin temeli törenle atıldı.Sporcu fabrikası olacak
Kent merkezinde bulunan tüm imkanların ilçelerde yaşayan vatandaşlara da sunulması için büyük özen gösterdiklerini belirten Başkan Altepe, yıllardır Mustafakemalpaşa ilçesinin gündeminde olan ancak bir türlü gerçekleşmeyen projeyi hayata geçirmenin de kendilerine nasip olduğunu söyledi. Yapılacak tesisin adeta bir sporcu fabrikası olacağını dile getiren Başkan Altepe, “İçinde her türlü spor kompleksinin bulunduğu bir gençlik merkezinin startını vermiş oluyoruz. Tesis, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılacak. Spor salonları, yüzme havuzu, tenis kortları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile büyük bir kompleks olacak. Yılların beklentisi olan bu dev proje şimdiden ilçe halkına hayırlı olsun” dedi.

Vizyon sahibi nesil yetişecek
Artık bütünşehir uygulamasıyla birlikte yıllardır özlemle beklenen çalışmaların bir bir hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Altepe, “25 yıl öncesinin projesinin bugün temelini atıyoruz. Bu yatırımlar bütünşehir uygulamasının ne kadar doğru bir uygulama olduğunun en önemli göstergesi. Yaklaşık 24 milyon liralık bir imalat. Sporcu, vizyon sahibi, idealist bir gençlik için böyle tesisler çok önemli. Ecdadına, değerlerine sahip çıkacak, ülkesine, kentine bağlı, kentlilik ve çevre bilincine sahip gençlerimiz bu tesislerde yetişecek. Geleceği şekillendiren gençlerimize en önemli katkıyı bu tesislerle sağlayacağız” diye konuştu.

Siyasette istikrar ve kararlılık..
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de her hizmetin bir hikayesi olduğunu belirterek, tesisin temel atma aşamasına nasıl geldiğini anlattı. Tesislerin 1991 yılında planlandığını ve temelinin de 1994 yılında atıldığını dile getiren Şahin, “O dönemin yöneticilerine müteşekkiriz. İmkanlar kısıtlıydı belki, koalisyon hükümetleri vardı bir şeyler yapmaya çalıştılar. Milletimiz 2002 yılında sürekli istikrarı tercih etti. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanımız, bu projeden bahsetti ve spor müdürümüzle birlikte buraya geldik. Geldiğimiz gün yağmur yağıyor. Dizimize kadar çamura battık. Yüzme havuzu vardı burada, başlanmış ama bitirilememiş. Başkanımız burayı ‘Gençlik, kültür merkezi sosyal yaşam merkezi olarak kazandırmak istiyoruz’ dedi. Ben de ‘böyle 38 bin metrekare alan var, sizde karar var, bizde iş yapma kabiliyeti var, spor müdürümüzün kararlığı var, başımızda Büyükşehir Belediye Başkanımız var, devletin başında Recep Tayyip Erdoğan var yaparız’ dedik ve yola çıktık” dedi.Süreci ilmek ilmek dokuduklarını, öncelikle mevcut durumu ve yapılacak projeyi anlatan 20 sayfalık not hazırladıklarını ifade eden Şahin, “Belediye başkanlarımızın da olduğu toplantıda konuyu Bakanımıza arz ettik. Bakanımız, ‘destekleriz ancak Büyükşehir Belediyesi’nden yüzde 50 yatırım desteği isteriz’ dedi. ‘Sayın bakanım Büyükşehir Belediye Başkanımızla konuyu konuşmadık ama ben söz veriyorum başkanımız bu projeyi destekler’ dedim. Bana ‘emin misin’ dedi. Ben de kendisinin spor sevdalısı olduğunu böyle bir projeyi desteklememesinin mümkün olmadığını belirttim böylelikle onayı aldık. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanımıza gittim ve onun adına söz verdiğimi söyledim. Başkanımız da ‘sizin sözünüz senettir ben bunu yaparım’ dedi. Allah razı olsun. Siyasette kararlılık, birlik, istikrar budur. Biz sizin helal vergilerinizi buralara yatırım olarak getirmek için aracılık ediyoruz” diye konuştu.

25 yıllık mazi
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, temeli atılan gençlik merkezinin ilçede 25 yıllık bir mazisi olduğunu söyledi. Görevi devraldıkları 2009 yılından beri kendisine, ‘sporu, sanatı, kültürü bu gençlere nasıl vereceksiniz?’ diye sorulduğunu ifade eden Kurtulan, “Biz bunun ancak böyle tesislerle olacağına inanıyorduk. Belediye binası ve Adnan Menderes Meydanı’nı yaparken, sinema salonunu yıkarken bize çok kızdılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman ‘yeni şeyler yapmak için yıkın daha güzelini yapalım’ diyordu. O zaman yıktık, şimdi daha güzelini yapmak için bir araya geldi. Bu heyecanı sürekli yaşatan, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve süreci karınca gibi takip eden milletvekilimiz Hüseyin Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Örnek dayanışma
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de Bursa’da kurumlar arasında Türkiye’ye örnek bir dayanışmanın sergilendiğini söyledi. Temeli atılan tesisin yüzde 50 Bakanlık ve yüzde 50 Büyükşehir katkısı ile yapılacağını vurgulayan Şahin, “Bursa örnek bir dayanışma içinde. Belediyelerimizle işbirliği içindeyiz. 3 büyük projeyi Bakanlık ve belediyelerle yaptık. Bu tesisin yanında Türkiye’nin en modern sporcu kamp eğitim merkezini de Büyükşehir Belediyemizle yaptık. Bu yapılan işbirliği büyük eserlerin ortaya çıkmasını sağladı. Bursa aşkıyla sevdalanan her alanda destekleri yanında özellikle spor alanında devrim niteliğindeki destekleriyle katkı sunun Büyükşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyoruz” diye konuştu.Merkezde neler olacak
Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri’nin toplam inşaat alanı 17. 200 metrekare. İnşa edilecek olan tesisin 15000 metrekare kapalı alanı bulunuyor. 3 ana binadan oluşacak olan tesis tamamlandığında rekreasyon alanlarıyla birlikte ilçe halkının önemli bir ihtiyacına cevap vermiş olacaktır. 2 katlı kültür merkezi, 8200 metrekare inşaat alanlı ve 3800 metrekare oturum alanlıdır. Kültür merkezi içerisinde 530 ve 150 kişi kapasiteli çok amaçlı salonlar, 115 kişi kapasiteli sinema, 50 kişilik seminer salonu, 130 araç kapasiteli kapalı otopark yer alıyor. Gençlik merkezinde BUSMEK kursiyerlerine hizmet verecek 15 adet derslik ve sanat atölyeleri ile 310 metrekare kapalı alanlı kafe bulunacak. 6000 metrekarelik inşaat alanlı ve 3750 metrekare oturum alanlı spor salonu binasında ise 1200 metrekare kapalı yüzme havuzu, 900 metrekare alanlı 250 kişi seyirci kapasiteli basketbol, voleybol sahası, 280 metrekarelik güreş salonu, jimnastik salonu, kondüsyon salonu gibi sportif faaliyetlerin yapılabileceği alanlar yer almaktadır. Bunların yanı sıra futbol, basketbol, voleybol sahası, kapalı 2 adet tenis kortu, çocuk oyun alanı, çiçek bahçesi, dinlenme alanları, yürüyüş yolları gibi açık alanlar da tesisin bünyesinde yer alacak. 2017 yılının kasım ayında tamamlanması öngörülen tesisler için yaklaşık 23 milyon TL yatırım yapılacak.

Çöp sorunu tarihe kavuşuyor
Mustafakemalpaşa ilçesindeki ikinci tören ise Fevzi Dede Mahallesi’nde yapılan ve Karacabey’e de hizmet vermesi planlanan modern katı atık aktarma istasyonunda düzenlendi. İki ilçenin çöp sorununa köklü çözüm amacıyla yaptırılan Katı Atık Aktarma İstasyonu da törenle hizmete açıldı. Hem Mustafakemalpaşa hem de Karacabey’deki eski vahşi çöp depolama alanları ıslah çalışmalarıyla yeşil alan olarak bölgeye kazandırılırken, yaklaşık 3.8 milyon TL’lik harcamayla inşa edilen modern katı atık aktarma istasyonuyla çöp sorunu da tarihe karışmış oldu.

Önceliğimiz çevre
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, modern katı atık aktarma istasyonunun hem Mustafakemalpaşa hem de Karacabey’e de hizmet vereceğini söyledi. İki ilçede toplanan çöplerin modern depolama tesisine geleceğini, buradan da sıkıştırılmış halde Hamitler’deki Büyükşehir çöp depolama alanına aktarılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Buraya 5-6 kamyonla gelecek çöpler, 1 Tır içerisinde sıkıştırılmış halde Bursa’ya gönderilecek. İki güzide ilçemizin çöplerinin depolanması işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi. Bu tesislerin yapımında da örnek bir işbirliği sergilendiğini dile getiren Başkan Altepe, yer tahsisinin ilçe belediyesi tarafından yapıldığını, projenin ise Büyükşehir Belediyesi BEBKA işbirliğinde gerçekleştiğini ve yatırımın yüzde 40’ını BEBKA’nın karşıladığını kaydetti.

Video:Siyasi kaygı gözetmeden hizmet
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de yaşanabilir çevre ve hayatı sağlıklaştırma ilkesiyle 24’üncü dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kurulduğunu, bununla eş zamanlı olarak da bütünşehir uygulamasının çıkarıldığını hatırlattı. Bütünşehir yasası hazırlanırken, dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleri ile toplantı yaptığını ve kendisinin de o toplantıya katıldığını dile getiren Şahin, “Büyükşehirlerin milletvekilleri bana ‘senin hiç kaygın yok mu? Yürütmede bir sıkıntı olur mu diye kaygılanmıyor musun” diye sordular. Ben de onlara, ‘Bizim kadim bir medeniyetimiz, kültür zenginliğimiz var. Güçlü bir personel kadrosuna ve mali yapıya sahibiz. Bu kanundan en çok Bursa’nın faydalanacağına inanıyorum’ demiştim. Görüyorsunuz 10’larca yılda yapılamayan yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz. Başkanımız 17 ilçede de siyasi kaygı gözetmeden hizmet veriyor. Kendisine müteşekkirim” diye konuştu.

40 yıllık gecikmenin telafisi
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hizmete açılan Katı Atık Aktarma Tesisi’nin, 40 yıllık bir gecikmenin telafisi olduğunu söyledi. 1977-1978 arasında başlayıp, 1983 biten altyapı çalışmalarına tanık olduklarını hatırlatan Kurtulan, “O günden bugüne altyapıyla ilgili bir adım ilerleyemedik. 2009 - 2014 döneminde altyapıyla ilgili çalışmaların kredisini çıkardığımız halde meclisten yetki alamadık. Bütünşehir yasasının ilk nimetlerini ilçemizde görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Orta Mahalledeki halkımız ‘ömür boyu çöp kokusu çekmeye mahkum muyuz? Diyordu. Biz bu çöpü orta mahalleden kaldıracağımızı söyledik. Şimdi oralar yeşil alan oldu. 131 mahallemizden günlük 80 ton evsel atık çıkıyor, burada bertaraf ediliyor ve Bursa’daki Hamitler’e gönderiliyor. Bunu sağlayan başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçesindeki atıkların toplanacağı Katı Atık Aktarma İstasyonu hizmete açıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-dev-yati ...ber/22367/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet