Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı
Selahattin
9 yıl önce - Çrş 18 May 2005, 11:45
Yasemin Bozkurt'un Kadının Sesi programı yayından kaldırıldı - [YAŞAM]

Alıntı:
Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, kadın sorunlarının tartışılmasını amaçlayan programın, ‘Sosyal problem haline gelmesi’ nedeniyle durdurulduğunu açıkladı.

Kadının Sesi programının 14 Nisan’daki yayını sonrası İzmir’de işlenen cinayetin üzerinden henüz bir ay geçmişken, dün de canlı yayına çıkan bir kadının oğlu tarafından vurulması programın kaldırılmasında etkili oldu.

Geçen ay, İzmir Kemalpaşa’da berdel evliliği yapan Tijen Alp (22) eşi Kenan Alp (24 tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Gelinin ailesi olayı 6 gün sonra Yasemin Bozkurt’un Kanal D’de canlı yayınlanan programında anlattı. Kenan Alp’in babası Kemal Alp de programa telefonla katıldı.

İki dünür canlı yayında küfürleşirken, Alp, ‘Hesaplaşacağız, Bunu size ödeteceğim’ tehdidinde bulundu. Kemal Alp, dünürü Muammer Özbek ve ailesinin otomobilini İstanbul dönüşü Emniyet Müdürlüğü’nün önünde kurşun yağmurunu tutarken, damadı Yusuf Özbek’i (24) öldürdü, yaralanan polis memuru Mustafa Yavuz daha sonra yaşamını kaybetti.

Cinayet ertesi gün televizyonlarda yayınlanan kadın programlarıyla ilgili büyük bir tartışma başlattı. Bazı uzmanlar Türk aile yapısının kırmızı çizgilerinin aşılmaması gerektiğini belirtti. Kimi uzmanlar da programların kadın sorunlarını tartışırken karıştırdıklarını öne sürerek eleştiri yağdırdı.

Son olarak RTÜK Başkanı Fatih Karaca da ‘programların toplumsal cinnet haline dönüştüğünü’ belirtti. Buna karşılık kadın programlarını sunan Kanal D’den Yasemin Bozkurt, Show TV’den Serap Ezgü, TGRT’den İnci Ertuğrul ve atv’den Ayşenur Yazıcı yayınlarının düzeyini ve içeriğini savundu. Tartışmalar bir süre sonra dindi ve yayınlar devam etti.

Bir ay 2 gün sonra Kanal D’de yayınlanan ‘Kadının Sesi’ programına Elazığ’dan katılan Birgül Işık, İstanbul’dan Elazığ’a dönüşünde otogarda oğlunun kurşunlarına hedef oldu.

Bu ikinci kanlı vaka, Yasemin Bozkurt’un programının sonu oldu. Kanal D yönetimi, aynı gün programın yayından kaldırıldığını açıkladı.

Sosyal problem haline dönüştü

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı imzasını taşıyan ve programın kaldırıldığını duyuran açıklamada şöyle denildi:

‘Bu tür kadın programlarının amacı kadın sorunlarını tartışmaktır. Ancak son zamanlarda bu problemlerin yerini başka amaçlar aldı. Orada dile getirilen sorunlar sonra tartışmaya dönüştü. Bu da bazı olayları tetikledi. Bizde olması tamamen tesadüf. Yarın başka kanallarda da bunları görebileceğiz. Sosyal problem haline geldiği için de biz bugünden itibaren bu programın yayınını durdurduk.’

Bu karardan sonra gözler şimdi aynı tarzda program yayınlayan diğer televizyon kanallarına çevrildi. atv’de yayınlanan Ayşenur Yazıcı’nın sunduğu ‘Yalnız Değilsin’, Show TV’deki Serap Ezgü’nün sunduğu ‘Biz Bize’ ve TGRT’de yayınlanan İnci Ertuğrul’un sunduğu ‘Sizin Sesiniz’ programlarını hazırlayanların nasıl tavır alacağı merakla bekliyor

Kaynak www.nethaber.com

Darısı bu türden diğer tüm programların ve Evlendirme programların başına.

En son Selahattin tarafından Cmt 04 Ksm 2006, 20:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mesut_istanblue
9 yıl önce - Çrş 18 May 2005, 13:37

Hepsi Yayından kaldırılsın.. Röntgencilik yapan evlendirme programları da.. Ve toplumun psikolojisiyle oynadıkları için yapımcıların hepsine hapis cezası da verilsin. En mahrem konular olan aile içi meselelerini televizyon gibi milyonlara hitap eden bir araç vasıtasıyla yayınlanması daha çoook cinayetlere yol açar.. Daha önce de yazmıştım bu forumda aynısını.. Yine söylüyorum: Şimdi de bu konu malzeme olacak Savaş Ay gibilerine.. Salak salak çıkıp tartışmaya başlıyacaklar ne oldu da bu hallere geldik diye.. Ya sabır...

En son Mesut_istanblue tarafından Çrş 18 May 2005, 18:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

onders1976

9 yıl önce - Çrş 18 May 2005, 14:55
SONUNDA BIR TANESINDEN KURTULDUK

Isin buraya gelecegi belliydi.Ancak bu programlari herkes seyrediyor zengininden fakirine tahsillisinden tahsilsizine herkes....
Bu programlarin cogu batili medyadan esinlenerek yapiliyor.Bizim gelenek goreneklerimize uygun olmayan kisimlari bir miktar makaslaniyor gerisi oldugu gibi ayni.
Bu programlar insanlarin gunluk hayattan ekonomiden zamlardan hayatpahaliligindan ve temel sorunlardan uyutularak uzaklastirilmasini saglamak amaci ile yapilmis bir nevi uyku hapi tesirinde programlar.
INSALLAH DIGER BENZERLERIDE KAPATILIR.
Kayip insanlarimizi arayan programlar ve yardim amacli yapilan programlara sozum yok.
Benim tepkim su programlara;
Gelin kaynana-Bilmem kacinci bahar-Biseyim olurmusun vs vs vs

Seçkin_k

9 yıl önce - Prş 19 May 2005, 12:59

boşverin bitti ya oturup dua edelim .... Sonunda biri ölünce yapcaklarmış demek bu işi yazık

onders1976

9 yıl önce - Pzr 22 May 2005, 11:46
Semra hanim ve AB

AB Turkiye ye muzakere tarihini ne zaman verecegini ve adaylikla ilgili yapilmasi gerekenleri ve yapilanlari acikliyor ayni gun show tv de gelinim olurmusun programinin final bolumu ayni saatlere denk geliyor.

Bilin bakalim hangisi daha cok seyrediliyor? -Cevap:Gelinim olurmusun finali.

Insanlarimizin bir bolumunun o gunun AB yolundaki Turkiye acisindan onemini bilen veya anlayan bile yok.

Mükerrem

9 yıl önce - Pzr 22 May 2005, 13:45

neyazik ki biri öldükten sonra böyle kararlar aliniyor, bu çoğu durumlarda gecerli.. insanoglunun dikkatini ölüm haberi çekiyor..
mesela burda bi hastanede yeterli doktor sayisi olmadigi icin, devlet yeterince maddi ÿardimini etmedigi icin burda bi kac hasta ölüme gidecek, egerki devlet maddi yönden yardimci olsa bi kac daha doktor hastanede calissa bu hastalar yasayacak. Devletin ilgisini cekmek icin, dogru kararlar alinmasi için neyazik ki insan oglu ölmesi gerekiyor..

Ben bu tür programlari izledim, izledikcede sinirlendim, psikolojikmen bi hos oldum, ve anneme izlettirmedim, cünkü bu tür programlarin aileme yansidigimi anladim, karsilastirma basladi vs. Huzursuzluk oldu.. Umarim bu tür programlar birdaha cikmaz...

sevgilerimle Mükerrem

Hakan88
9 yıl önce - Pzr 22 May 2005, 16:32

Schow TV, kanal D, Star bu üc Kanal yoldan saptilar cok terbiyesiz reklamlar gösteriyorlar, hic düsünmüyorlar cocuklarin pisikolojilerini bozduklarini. Bide böyle gereksiz programmlar diziler yaparlar Biz Evleniyoruz, kadinin sesi, Pazar keyfi, Survior, sihirli annem diye daha cok gereksiz programmlar diziler yapiyorlar, üstüne üstülik bide 10-15 dakkaya kadar reklam cikartirlar. Türkiyede en cok izlenen kanallar bunlar, yahuu bide bir bilim arastirma üzerine güzel diziler programmlar yapin "wetten dass" gibi mesele. Bu kanallar bunlari yapamazlar sonunda cok para gider gelir olmaz diye düsünceleri var sanirim. Yabanci kanallara baktiginiza en cok 5 dakika reklam koyarlar sonrada güzel bir fil dizi yada programm cikar kimsenin özel iliskisine karismazlar, onun icin Türkiye böyle kanallara bakimda örnek almalari lazim, ama nerdeeeee.

Sedat
9 yıl önce - Pzr 22 May 2005, 17:02

"cok terbiyesiz reklamlar gösteriyorlar"

örnek verbilirmisin ? terbiyesiz reklam ile ne kast etmek istiyorsun ?

"Pazar keyfi, Survior, sihirli annem diye daha cok gereksiz programmlar diziler yapiyorlar"

bunlar eglence programlari seveni de var sevmiyeni de var... gereksiz degil bence...

"arastirma üzerine güzel diziler programmlar yapin "wetten dass" gibi mesele."

TRT gibi kanallarda böyle programlar var... Kim 500 milyar ister gibi programlar gibi bir sürü var...

"Yabanci kanallara baktiginiza en cok 5 dakika reklam koyarlar "

ben hem yabanci hem de yerli kanallari da izliyorum ver reklamlar hemen hemen ayni uzunlukta... alman kanallarida cok uzun reklam veriyorlar...

"onun icin Türkiye böyle kanallara bakimda örnek almalari lazim"

türkiye'nin hic bir konuda örnek almasina gerek yok !! bizim programlarimiz ve kanallarimiz baska ülkelerin programlarin ve kanallarin kalitesinin altinda kalmiyor...

Hakan88
9 yıl önce - Pzr 22 May 2005, 19:28

Pazar keyfi güzel bir sey demi kardesim, herkesin hayatindan iliskisine karisan papariziler iyi demi. Kardesim sana ne onlarin hayatindan iliskisinden Avrupada her gün böyle seyleri gösteren kanal varmi. Böyle programmlari tabiki cok kisi seviyorlarda böyle devamli yüksek seviyelerde kaliyorl.

Terbiyesiz Reklamlar koyuyorlar dogruda söylüyorum, yari ciplak Krem reklamlari insan ailenin önünde bakamiyor, kücük cocuklarda baksin demi ruhsal ve pisikolojileri bozulmaz nasil olsa.

Herkesin sevdigi bir Programm dizi vardir, tamam. Karismiyorum baksinlar, bazi dizilerde kizlarin erkek arkadaslari var annesi babasi izin veryor gidip lokantada yemek yiyiorlar öpüsüyorlar cocuklarda daha 9- 10 yaslarinda sizce dogru bisi, örnek alinacak bir sey bu kardesim.

Alıntı:
TRT gibi kanallarda böyle programlar var... Kim 500 milyar ister gibi programlar gibi bir sürü var...

Ben TRT´yi kasdetmiyorum, söyledigim 3 tane kanallari kastediyorum.

Sedat
9 yıl önce - Pts 23 May 2005, 19:13

" hayatindan iliskisine karisan papariziler iyi demi"

paparaziler kimsenin iliskisine karismiyor... islerini yapiyorlar ve sadece ve sadece fotograf cekiyorlar...

"Kardesim sana ne onlarin hayatindan iliskisinden Avrupada her gün böyle seyleri gösteren kanal varmi"

ben izliyorum... bazen komik oluyor... mesela Taner gidip mankenlerle dalga gecince ben gülmekten yerlere yatiyorum ^^ ve Avrupa'da böye seyleri gösteren kanal mi ariyorsun ?? O_o sen nerde yasiyorsun ??? O_o

"Böyle programmlari tabiki cok kisi seviyorlarda böyle devamli yüksek seviyelerde kaliyorl."

ne demek istedigini anlamadim...

"yari ciplak Krem reklamlari insan ailenin önünde bakamiyor"

genelinde o reklamlar yabanci reklamlar... ve bence terbiyesiz birsey yok... ben o krem reklamlarin hastasiyim ^^ ne var ki ?? güzel kizlari toplayip rekalm yapmislar ^^ begenmiyorsan baska kanallara bak... ama herekes senin gibi düsünmüyor ^^

"kücük cocuklarda baksin demi ruhsal ve pisikolojileri bozulmaz nasil olsa."

acikcasi benim psikolojim bozulmadi... sence kücük cocuk mayo giyen bir kizi görünce psikolojisi mi bozuluyor ??

" bazi dizilerde kizlarin erkek arkadaslari var annesi babasi izin veryor gidip lokantada yemek yiyiorlar öpüsüyorlar"

aman allahim ASIN BU TERBIYESIZ GENCLERI... -.- simdi bir ciftin lokantada yemek yemesi terbiyesizce birsey mi ???

azicik rahat ol ^^

cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET