Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 01 Oca 2015, 22:37
Bursa İnegöl - Haberler ve Sohbet


ÇATISI ÇÖKEN PAZARYERİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR DEVREDE
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE İNEGÖL İLÇESİNDE ÇATISI ÇÖKEN PAZARYERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU VE ÇATININ GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI HEMEN BAŞLATACAKLARINI SÖYLEDİ.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yılın ilk gününde İnegöl ilçesinde çatısı çöken pazaryerinde incelemelerde bulundu ve çatının güçlendirilmesi için gerekli çalışmaları hemen başlatacaklarını söyledi.

Bursa İnegöl ilçe merkezindeki kapalı Pazar yerinin çatısı, karın ağırlığına dayanamayıp, çökmüştü. O sırada alışveriş yapan vatandaşlar ile esnaf ise gürültüyü duyar duymaz kaçarak canlarını kurtarmıştı. 155 sebze ve meyve, 96 tuhafiye, 72 bakkaliye, 18 balıkçı tezgahı olmak üzere 341 esnafın yer aldığı pazarda yaşanan olayda can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana gelmişti.
Pazar yeri esnafı yeni yılın ilk gününde göçük altında kalan mallarını kurtarmaya çalışırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de İnegöl esnafını yalnız bırakmadı. Beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BESOB Başkanı Arif Tak ile birlikte, çatısı çökün Pazar yerinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Büyükşehir olarak konuya hemen müdahil olduklarını ve gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.Çatı güçlendirilecek
2015 yılının rahmet ve bereketle başladığını, Bursa’nın diğer ilçelerine göre İnegöl merkezi ve köylerinde kar yağışının etkisini çok daha fazla gösterdiğini dile getiren Başkan Altepe, “Yoğun kar yağışı bazı olumsuzluklara da yol açıyor. İlçe merkezinde bulunan ve 12 bölümden oluşan kapalı pazar yerinin çatısında dün çökmeler meydana geldi. Biz de hemen olay yerine gelip, incelemelerimizi yapıyoruz. Yarın da teknik ekiplerimiz buraya gelip, yapılması gerekenleri tespit edecek. Daha sağlam bir konstrüksiyonla çatının güvenli hale gelmesi, halkımızın ve esnafımızın gönül rahatlığı içinde alışverişlerini yapabilmesi için Büyükşehir olarak gerekli tüm desteği vereceğiz. Pazarımız bir an önce eski işlevine kavuşacak” dedi.
Gazetecilerin İnegöl ve köylerinde devam eden karla mücadele çalışmalarına ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Altepe, halen 8 kar temizleme aracının İnegöl’de çalıştığını, ihtiyaç doğrultunda 8 araç daha gönderebileceklerini belirterek, “Bizim ekip ve ekipmanla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Ancak kar aynı anda birçok noktaya yağdığı için sorun olabiliyor. Bunun yanında bir yolu temizleseniz bile yağış devam ettiği için yine kapanmalar olabiliyor. Ayrıca İnegöl yağıştan fazlasıyla nasibini aldı. Dağ ilçelerinde bile bu kadar etkili olmadı kar yağışı. Buna rağmen hiçbir sorunumuz yok. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/catisi-coken-pazar-yeri-i ...ber/18657/

Geçmiş olsun böyle bir olayda can kaybı yaşanmaması sevindirici tarafı.


En son Berktuğ tarafından Sal 15 Arl 2015, 11:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


jeopol
3 yıl önce - Prş 01 Oca 2015, 22:46

Gecmis olsun.

Nasil olurda binayi ve catiyi yaparken boyle bir agirligin gelecegini hesaplamazlar veya hesaplayip onlem almazlar anlamis degilim. Bunlar hep gunu kurtarmak icin yapilan goz boyamalarin sonucu.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 30 Oca 2015, 16:41

BÜYÜKŞEHİR, İNEGÖL’DE DÜĞMEYE BASTI
Alıntı:
- BÜTÜNŞEHİR OLDUKTAN SONRA İLÇELERDEKİ YATIRIMLARINI YOĞUNLAŞTIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İNEGÖL’DE TOPLAMDA 50 MİLYON TL TUTARINDAKİ YATIRIMLARIN STARTINI VERDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FATİH BİLİCAN VE BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARIYLA BİRLİKTE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI BAŞLATILAN ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.


Bütünşehir olduktan sonra ilçelerdeki yatırımlarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, İnegöl’de toplamda 50 milyon TL tutarındaki yatırımların startını verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte dönüşüm çalışmaları başlatılan alanlarda incelemelerde bulundu.

Başkan Altepe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle imzaladıkları protokol çerçevesinde Bursa’da tüm okul ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi’nce karşılandığını belirtti. Bütünşehir uygulaması başladıktan sonra artık ilçelere de yasal olarak müdahil olma hakkını elde ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, başta eğitim ve spor olmak üzere her alanda yatırım atağı başlattıklarını ifade etti. İnegöl’ün de Büyükşehir nimetlerinden nasibini aldığını, bundan sonra da almaya devam edeceğini belirten Başkan Altepe, toplamda 50 milyon TL tutan yatırım alanlarını bürokratlarla birlikte gezdi.

Kampüse alt ve üst yapı desteği
İlçede ilk olarak Karalar Köyü’nde 300 bin metrekarelik alana kurulan H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’ne giden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 10 bin öğrencinin eğitim görebileceği kampüse sadece alt ve üst yapı olarak 3 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını hatırlattı. Eğitim yatırımları çerçevesinde Orhaniye Mahallesi’ndeki 100. Yıl İlkokulu’nu da gezen Başkan Altepe, yarısı yıkılan okulun 18 derslikli yeni binasının Büyükşehir Belediyesi’nce yenileneceğini, yeni bina tamamlandıktan sonra okulun diğer yarısının da dönüşüme tabi tutulacağını ifade etti. 100. Yıl İlkokulu’na bir de spor salonu kazandıracaklarını söyleyen Başkan Altepe, ardından Erdem Beyazıt İmam Hatip Orta Okulu’nda incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, bir kısmı yıkılan okulun 24 derslikli yeni binasının Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacağını, okulun kalan yarısının da yeni bina tamamlandıktan sonra dönüşüme gireceğini vurguladı.

Spora destek sürüyor
Başkan Altepe, İnegöl’deki temasları çerçevesinde Baykara Mahallesi’nde İnegölspor için yaptırılacak spor sahaları ve sosyal tesisler alanını da inceledi. Ardından İnegöl Botanik Park’a giden Başkan Altepe, buraya da yarı olimpik kapalı yüzme havuzu inşa edeceklerini parktın diğer alanlarının da ihtiyaçlara göre yeniden düzenleneceğini belirtti. Başkan Altepe, Boğazköy Barajı’na yapılacak sosyal tesis alanını da inceledi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Boğazköy’de kullanım hakları İnegöl Belediyesi’ne ait olan 110 dönümlük arazinin Büyükşehir’e verilmesine yönelik kararın alındığını vurgulayan Başkan Altepe, alanı düzenleyerek bölgeye gölet manzaralı güzel bir sosyal tesis kazandıracaklarını ifade etti.

Modern Pazar alanı
Başkan Altepe, İnegöl’deki temasları çerçevesinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Merpa Pazarı’nı da gezdi. Çatı kısmı tamamen sökülen pazar yerinin Büyükşehir kaynaklarıyla yeniden inşa edileceğini belirten Başkan Altepqe, burada da 12 bin 300 metrekare alanda yeni bir pazar alanı oluşturacaklarını, 3000 metrekarelik bölümde de katlı otopark yapılacağını söyledi. Başkan Altepe, inceleme yaptığı İnegöl Yaş Sebze Meyve Hali’nin de yine Bursa Tarım AŞ’ye bağlanarak yeniden düzenleneceğini, çalışmalar tamamlandıktan sonra yine İnegöl esnafı yararına aynı şirket tarafından işletileceğini ifade etti. Başkan Altepe, Alanyurt mevkiinde bulunan arazinin de yeni mezarlık alanı olarak vatandaşın kullanımına sunulacağını açıkladı.Video:İnegöl şantiyeye dönüyor
Başkan Altepe, tespit ve proje çalışmalarının ardından ilçelerde bir bir yatırımlara başladıklarını vurguladı. İnegöl’de de hazırlık çalışmalarının tamamlandığını, yatırımlara startı verdiklerini kaydeden Başkan Altepe, ilçenin her köşesinin adeta şantiye alanına döndüğünü söyledi. İnegöl’ün her türlü potansiyelini harekete geçirmek, artı değer sağlamak istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Bugün eksiklikleri yerinde görelim ve ona gere çalışmalarımıza ağırlık verelim istedik. Destek veren herkese, başta İnegöl Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, 30 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de ilçeler açısından yeni bir sürecin başladığını hatırlattı. 2014 yılının neler yapılacağının belirlenmesiyle geçtiğini söyleyen Aktaş, “Artık sahada bunları bir bir uygulama zamanı. Normal projelerimizin yanında Büyükşehir’in gücünü kullanarak büyük çapta yatırımları almak, ilçemiz adına sevindirici” diye konuştu.
Başkan Altepe’ye İnegöl temaslarında eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican da, verdiği destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, ilçede özellikle ilk ve ortaokul eksiğinin bulunduğunu hatırlattı. H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’nün düzenlenmesinin, 100. Yıl İlkokulu ve Erdem Beyazıt İmam Hatip Orta Okulu’nun A’dan Z’ye yenilenmesinin eğitim anlamında büyük bir yükün Milli Eğitim’in üzerinden kaldırılması anlamına geldiğini vurgulayan Bilican, ilçede acil olarak 10 orta öğretim kurumuna ihtiyaç duyduklarını belirterek, Başkan Altepe’den bu konuda yardım istedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir--inegol-de-dug ...ber/18832/

Güzel eserler yapılacağını düşünüyorum.MehmetUck
3 yıl önce - Pts 15 Hzr 2015, 08:30

İnegöl-Yenişehir yolu berbat. Buraya da bir el atsınlar

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 20 Ekm 2015, 19:26

İNEGÖL MODERN PAZAR ALANINA KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEÇTİĞİMİZ YILIN SON GÜNLERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE ÇATISI ÇÖKEN İNEGÖL KAPALI PAZAR ALANININ YERİNE YAPILACAK TONOZ ÇATI UYGULAMALARI VE ESTETİK MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKEN PROJENİN TEMELİNİ ATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAKLAŞIK 10 MİLYON TL’YE MAL OLACAK PROJE İLE PAZARCI ESNAFI VE VATANDAŞLARIN DAHA SAĞLIKLI ORTAMDA ALIŞVERİŞ YAPABİLECEĞİNİ, AYRICA PROJENİN ESTETİK AÇIDAN DA İLÇEYE DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar alanının yerine yapılacak, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projenin temelini attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak proje ile pazarcı esnafı ve vatandaşların daha sağlıklı ortamda alışveriş yapabileceğini ayrıca projenin estetik açıdan da ilçeye değer katacağını söyledi.

Bursa’nın İnegöl ilçe merkezindeki kapalı pazar alanının çatısı, geçtiğimiz yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çökmüştü. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı olayda, pazar alanı tamamen kullanılamaz hale gelmişti. Olayın ardından pazar alanında inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, pazarcı esnafının yaralarının sarılması için çalışmalara hemen başlanacağını ve bölgeye modern bir kapalı pazar yeri yapılacağını açıklamıştı. Bir taraftan proje hazırlıklarına başlanırken, diğer taraftan da eski pazar alanının enkazı kaldırıldı. Tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projenin temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İçişleri eski Bakanı ve Bursa Milletvekili adayı Efkan Ala, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle atıldı.Sadece pazar yeri değil yaşam alanı
Geçtiğimiz yıl çok çetin geçen kış nedeniyle çatı çöken pazar alanına olayın hemen ardından geldiklerini ve çalışmaları hemen başlattıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak proje ile sadece bir pazar yeri değil fuar organizasyonları, farklı etkinlik ve organizasyonlara da ev sahipliği yapacak önemli bir merkezi ilçeye kazandıracaklarını söyledi. Güçlü Türkiye’nin ancak güçlü şehirlerle inşa edileceğini ifade eden Başkan Altepe, “İşte Büyükşehir yasası bu yüzden çıktı. Büyükşehir olunca ne olacak deniyordu. Ne oldu? Hem İnegöl Belediyesi çalışıyor, hem Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Geçtiğimiz dönem Özel İdare’nin 17 ilçe yolları için ayırdığı bütçe 8 milyon TL, gerçekleşen 7 milyon TL. Bizim sadece İnegöl’de bir yılda tamamladığımız yolların maliyeti 18 milyon TL. Daha Büyükşehir yasası çıkmadan Beylik Hanı’nda yangın çıktı. Biz yaparız dedik. Projeleri hazırladık ve çalışmalar başladı. İşte burada çatı çöktü, modern bir projeyi kazandırıyoruz. İnegöl’de tarımdan turizme, sanayiden sosyal donatı alanlarına kadar her alanda çalışmalarımız var. İnegölspor için planladığımız tesis projeleri hazır, modern bir tesis kazandıracağız. İnegölspor’umuz otobüs istedi, hemen temin ettik. Daha sağlıklı ve modern bir İnegöl’ü, ilçe belediyemiz ve kamu kurumlarımızla işbirliği içinde inşa edeceğiz. Temelini attığımız pazar alanı da esnafımıza ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Hedef en gelişmiş ilk 10 ülke arasına girmek
İçişleri eski Bakanı ve Bursa Milletvekili adayı Efkan Ala ise eskiden halkın ihtiyacı olan bir konu gündeme geldiğinde ‘nasıl yapabiliriz’ dendiğini, şimdi ise ‘ne kadar hızlı yaparız’ denildiğini söyledi. Türkiye’nin şu anda gelişmiş 20 ülkenin dönem başkanlığını yaptığını ve hedeflerinin ilk 10 ülke arasına girmek olduğunu ifade eden Ala, “Biz bu çalışmaları yaparken ihtiyacımız olan tek şey, kardeşlik ve istikrar. Kardeşliğimize yönelik her türlü müdahalenin topyekun karşısındayız. İnşallah siyasi istikrar noktasında da önümüzde bir seçim var. Destek sizden, hizmet bizden. Önümüzde 4 altın yıl var. Gelin hep birlikte şu 4 altın yılı Türkiye’mize hediye edelim. Siyaset kurumu kendi meselelerinin çözümü için zaman kaybetmesin. Bakın koalisyon olacak mı kim kiminle koalisyon kuracak tartışmalarıyla zaman kaybediyoruz. İnşallah sizlerin de desteğiyle 2 Kasım sabahı hemen çalışmalara kaldığımız yerden devam edecek siyasi atmosferi sağlamanızı bekliyoruz” diye konuştu.
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de geçtiğimiz yıl çatı çökünce kullanılamaz hale gelen pazar alanının Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımıyla daha modern hale getirileceğini söyledi. Büyükşehir yasası hazırlanırken plan bütçe komisyonunda olduğunu dile getiren Şahin, “Şehir merkezlerinde ne varsa kırsalda da olması hedefiyle bu yasa çıktı. İşte yapılanlar ortada çünkü AK kadrolar iş başında. İnşallah 1 Kasım’dan sonra da AK kadrolarla aynı tempoda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Alan bakımından Bursa’nın en büyük pazar yeri
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, 2008 yılında faaliyete geçen pazar alanının son 60 yılın en ağır kışının yaşandığı geçen yıl çöktüğünü ve olayın hemen ardından gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, yeni Pazar yeri için söz verdiğini hatırlattı. Şimdi de modern pazar yeninin temelinin atıldığını dile getiren Aktaş, “Burası alan bakımından Bursa’nın en büyük pazar yeri. Büyükşehir Belediyemiz bunu yaparken, biz de hemen yanına 3166 metrekare alana köylü pazarını yapacağız. 3 katlı ve otoparkı da olan köylü pazarı ve Büyükşehir Belediyemizin projesi ise İnegöl hem pazar alanı hem de her türlü aktivitenin yapılabileceği modern bir merkeze kavuşmuş olacak. Ben destekleri nedeniyle Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum” dedi.
Toplam 11 bin metrekare kapalı alanı bulunan proje kapsamında alanda destek hizmetleri ve kafeterya birimleri de yer alacak. Betonarme çelik karkas sistemli pazar alanında 500 ton çelik çatı ve 15 bin metrekare tonoz çatı örtüsü yer alacak. Alanın tüm elektrik, mekanik ısıtma soğutma sistem imalatları gerçekleştirilecek. Yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olacak projenin Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor.
Konuşmaların ardından yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak pazar alanının temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

Video:Manevi iklime yakışır hale geldi
Aynı zamanda; Bursa kent merkezindeki cami, külliye, türbe gibi tüm manevi odak noktalarını çevre düzenlemeleri ile ayrıcalıklı buluşma mekanları haline getiren Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Alanyurt’taki Uludağ Camii’nde de çevre düzenlemesi yaptı. Çevre duvarları, mozaik harpuşta, ferforje korkuluk, wash beton döşemesi, bordür ve çevre aydınlatma imalatları yapılan camii, manevi iklime yakışır hale getirildi. Buradaki törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hiçbir konuda görev ayrımı yapmadan, halkın ne beklentisi varsa karşılamak için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Başkan Altepe, “Kent merkezinde olduğu gibi artık İnegöl’de de Büyükşehir’in varlığı daha da yakından hissedilecek. İnegöl’ün daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması yönünde hazırladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Burada yaptığımız çalışma da bölge halkına hayırlı olsun” dedi.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Uludağ Camii Yaptırma Derneği Başkanı Binali Ateş de cami çevresine yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/inegol-modern-pazar-alani ...ber/20592/

Yeni pazar yeri umarım en yakın zamanda bitirilir.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2015, 19:07

BÜTÜNŞEHİR’İN NİMETLERİ İNEGÖL’E YAĞDI
Alıntı:
- KAPANMADAN ÖNCE İL ÖZEL İDARESİ 17 İLÇEDE KÖY YOLLARI İÇİN 7 MİLYON TL’LİK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİRKEN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SADECE İNEGÖL İLÇESİNDE YAKLAŞIK 18 MİLYON TL’YE MAL OLAN YENİLENEN KÖY YOLLARINI ULAŞIMA AÇTI.
- İNEGÖL HOCAKÖY’DE YENİLENEN YOLLARI HİZMETE AÇAN, YENİCE’DE SULAMA SİSTEMİ VE HALHALCA’DA 6 MAHALLEYİ SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞTURACAK PROJELERİN TEMELİNİ ATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “YAPTIKLARIMIZ DAHA BAŞLANGIÇ. İNEGÖL İÇİN YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR” DEDİ.
- YENİCE KAPALI SULAMA SİSTEMİ TEMEL ATMA TÖRENİNDE KONUŞAN İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI EFKAN ALA, SEÇİM SONRASI YAKALANACAK İSTİKRAR İKLİMİNİN ARDINDAN YENİ BÜYÜKŞEHİR YASASININ UYGULAMALARIYLA KIRSALDAKİ TÜM SORUNLARI HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZEREK, YOLLARINA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İLÇEDE YAKLAŞIK 35 MİLYON TL’LİK YATIRIMLARIN AÇILIŞINI VE TEMEL ATMASINI YAPTIĞINI HATIRLATARAK, “BUNLAR KOLAY YAPILACAK İŞLER DEĞİL. İŞTE YENİ YASANIN NİMETLERİ. BİR TARAFTAN BİZ, BİR TARAFTAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KIRSAL ALANLARA HİZMET YAĞDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ” DEDİ.

Kapanmadan önce İl Özel İdaresi 17 ilçede köy yolları için 7 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirirken, Büyükşehir Belediyesi sadece İnegöl ilçesinde yaklaşık 18 milyon TL’ye mal olan yenilenen köy yollarını ulaşıma açtı. İnegöl Hocaköy’de yenilenen yolları hizmete açan, Yenice’de sulama sistemi ve Halhalca’da 6 mahalleyi sağlıklı içme suyuna kavuşturacak projelerin temelini atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yaptıklarımız daha başlangıç. İnegöl için yapacak daha çok işimiz var” dedi.

Büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesinin ardından tüm ilçelerde en ücra mahallelere kadar ekipler gönderip, sorunları tespit eden Büyükşehir Belediyesi, halkın acil beklentisi olan yatırımları da bir bir devreye alıyor. İnegöl ilçesinde de çatısı çöken pazar yerinin temelini atıp, Alanyurt Uludağ Camii’nin çevre düzenlemesini hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, daha sonra hizmet yağmurunda rotayı kırsal kesime çevirdi. İlçe genelinde bir yıl içinde yenilenen yolların açılışı Hocaköy’de düzenlenen ortak törenle hizmete açılırken, Yenice’de sulama tesisi, Halhalca’da da 6 köyü ilgilendiren içme suyu hatlarıyla ilgili proje ve su depolarının temeli atıldı.

Yatırımda Büyükşehir farkı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hocaköy’de düzenlenen toplu yol açılışı töreninde yaptığı konuşmada Bütünşehir yasasının avantajlarının uygulamalarla görülmeye başlandığını hatırlattı. Yasa çıkmadan önceki yıl Özel İdare’nin Bursa’nın 17 ilçesinde köy yolları için yaptığı yatırımın 7 milyon TL olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, son bir yıl içinde sadece İnegöl’de yaptıkları yol yatırımının 18 milyon TL’yi bulduğunu ve bu yatırımların hala devam ettiğini vurguladı. Eskiden ilçe belediye başkanlarının bile köylere en ufak bir yatırım yapmasının kanunen yasak olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Yerel yönetimlerin sorunlarını en iyi bilen Cumhurbaşkanımız sayesinde yerelde yetkiler arttı. ‘Bütünşehir olunca ne olacak’ deniyordu. İşte olan ortada. Büyükşehir de burada, İnegöl Belediyesi de burada çalışıyor. Özel İdarenin bütün Bursa’ya yaptığı yatırımın iki katından fazlasını sadece İnegöl’e yaptık. Büyük bütçeli yatırımlar ilçelerle, kırsal kesimle buluşmaya başladı. Merkezde ne varsa ilçelerde ve en ücra mahallelerde de olacak dedik. İşte yeni yollar, spor tesisleri, sosyal donatı alanları, bunların yanında kırsal kalkınma yatırımları hepsi ortada. Çiftçimizi her alanda destekliyoruz. Daha kaliteli üretim için sulama göletleri yapıyoruz, ürün toplama merkezleri kuruyoruz, ekipman desteği sağlıyoruz. Çiftçimizin geliri artsın diye her türlü desteği yapıyoruz. Bunlar daha başlangıç. İnegöl için daha yapacak çok işimiz var. Öncelikli sorunları gündemimize alıp, bir bir hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

İstikrar iklimi şart
Yenice’de düzenlenen Kapalı Sulama Sistemi temel atma törenine katılan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ise, gelişme ve kalkınma için istikrar ortamının önemine vurgu yaptı. Halka hizmet etmeyi Hakka hizmet olarak gören bir anlayış içinde olduklarını dile getiren Ala, “Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetler ortada. Bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonra da siz bize güvenin yeter. Hizmet etmesi bizden. Her türlü imkanımız var. Yeter ki problem çözme iklimini ortaya koyacak siyasi bir iradeyi seçimlerde Türkiye’ye armağan edelim. Önümüzdeki 4 yılda Büyükşehir yasası sistemiyle tüm sorunları çözer ve yolumuza devam ederiz” dedi.

Merkezdeki her şey kırsalda olacak
Halhalca köyünde düzenlenen ve 6 köyün içme suyu sorununu ortadan kaldıracak olan içme suyu hattı temel atma töreninde konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, “2014 seçimleri öncesinde bu köye geldiğimizde içme suyu sıkıntısından bahsedildi. Ben de bunların kolay hallolacak işler olmadığını söylemiştim. Ama Büyükşehir yasası ile yol, içme suyu, üst yapı gibi birçok sorunun biteceğini söylemiştim. Çünkü kanunen bizim size 1 metrekare bile kilit parke yapmamız mümkün değildi. Ama Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile Büyükşehir yasası devreye girdi ve içme suyu başta olmak üzere tüm hizmetler bu bölgelere gelmeye başladı. Bunlar daha başlangıç. Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle kırsal kesimdeki hayat standardını yükseltmenin gayreti içindeyiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tamamlanan yollar hizmete açılırken, Yenice Sulama Göleti ve Halhalca’da da içme suyu hattının temeli atıldı.

Video:Yapılan çalışmalar
İnegöl Hocaköy Mahallesinde 2500 metre yolda 8 bin ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi. İlçe genelinde ise 26 bin 888 metre yolda, 49 bin175 ton sıcak asfalt kaplama yapıldı. 79 bin 200 metre sathi kaplama yapılırken, 50 bin 165 metrekare parke taşı teslim edildi. Yollar için yapılan yatırımlara yaklaşık 18 milyon TL harcandı.
Sondaj sistemiyle yeraltından sağlıksız içme suyu tüketen Şehitler, Halhalca, Karagölet, Çavuşköy, Sungurpaşa ve Boğazköy Mahalleleri içme suyu isale hatları ve su depolarının temeli atıldı. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak proje kapsamında 31 kilometre isale hattı imalatı ve toplamda 6 adet su deposu imalatı gerçekleştirilecek.
Yenice’de 1983 yılında açık olarak yapılan ve günümüzde ihtiyacı karşılayamayan sulama sistemi de kapalı olarak yeniden düzenleniyor. Toplam isale hattı uzunluğu 9 bin 725 metre olan proje ile 1718 dekar alan sulamaya açılacak ve su israfının da önüne geçilecek.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/butunsehir-in-nimetleri-i ...ber/20597/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pzr 06 Arl 2015, 19:05

İNEGÖL’E MODERN KAPALI PAZAR ALANI
Alıntı:
- GEÇTİĞİMİZ YILIN SON GÜNLERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE ÇATISI ÇÖKEN İNEGÖL KAPALI PAZAR ALANININ YERİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK, TONOZ ÇATI UYGULAMALARI VE ESTETİK MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKEN PROJEDE İNŞAAT HIZLA İLERLİYOR.
- İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ PAZAR YERİNİN İLÇEYE DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
- İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ DA YILIN 270 GÜNÜ HAREKETLİLİĞİN BULUNDUĞU PAZAR YERİNİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE MÜKEMMEL BİR YAŞAM ALANINA DÖNÜŞECEĞİNİ VURGULADI.


Geçtiğimiz yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar alanının yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projede inşaat hızla ilerliyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni pazar yerinin ilçeye değer katacağını söyledi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yılın 270 günü hareketliliğin bulunduğu Pazar yerinin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle mükemmel bir yaşam alanına dönüşeceğini vurguladı.

Altyapıdan ulaşıma, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda merkeze yeni bağlanan ilçelerde de yatırım atağına kalkan Büyükşehir Belediyesi, İnegöl ilçesine de modern bir Pazar alanı kazandırıyor. Ağır geçen kış şartlarında yoğun kar yağışı yüzünden geçtiğimiz yılın son günlerinde çatısı çöken kapalı pazar alanı için hazırlanan yeni projenin temelini Ekim ayında İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı törenle atan Büyükşehir Belediyesi, inşa çalışmalarına hız verdi. Yaklaşık 8400 metrekare alan üzerine inşa edilen tonoz çatı ve estetik mimariyle dikkat çeken projenin inşaat safhasıyla da yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaları yerinde inceledi. Beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte şantiye alanını gezen Başkan Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldı.Video:İnegöl’e değer katacak
Tüm ilçelerdeki sorunların çözümü noktasında hiçbir sorumluluktan kaçmadıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çatısı çöken İnegöl’deki kapalı Pazar yeriyle de ilk günden itibaren ilgilendiklerini vurguladı. Proje ve ihale süreçlerinin ardından hemen inşaata başlandığını ifade eden Başkan Altepe, “İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. Bahar aylarında yaza girerken inşallah tamamlanmış olacak. İnegöl Belediyemizin de yapacağı köylü pazarı ile burası yine ilçe ekonomisinin kalbinin attığı yer olacak. Kapalı Pazar alanı yeni haliyle ilçeye değer katacak. Şimdiden pazarcı esnafımıza ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Mükemmel bir proje
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Pazar alanının hemen yanına 3 bin metrekare alan üzerine katlı otoparkı da bulunan bir köylü pazarı yapacaklarını söyledi. Kapalı Pazar alanının Büyükşehir Belediyesi’nin asıl işi olmadığını ifade eden Aktaş, “Buna rağmen Başkanımız burada da imdadımıza yetişti. Burası haftanın 4 günü Pazar kurulan, fuar ve etkinliklerin yapıldığı, yılın 270 günü hareketliliğin bulunduğu bir alan. Büyükşehir Belediyemiz mükemmel bir proje hazırladı. İnşaat hızlı bir şekilde ilerliyor. Katkıları nedeniyle Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/inegol-e-modern-kapali-pa ...ber/20891/

En yakın zamanda bitirilerek pazarcı esnafı düzgün bir alana kavuşur.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 28 Şub 2016, 21:55

MERPA, YENİLENEN HALİYLE YAZA HAZIR
Alıntı:
- GEÇEN YILIN SON GÜNLERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE ÇATISI ÇÖKEN İNEGÖL KAPALI PAZAR ALANI’NIN (MERPA) YERİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK, TONOZ ÇATI UYGULAMALARI VE ESTETİK MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKEN PROJEDE İNŞAAT HIZLA İLERLİYOR.
- ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MART AYINDA ÇATISI ÖRTÜLECEK, YAZ AYLARI BAŞINDA DA HİZMETE AÇILACAK YENİ PAZAR YERİNİN İLÇEYE DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
Geçen yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar Alanı’nın (MERPA) yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projede inşaat hızla ilerliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mart ayında çatısı örtülecek, yaz ayları başında da hizmete açılacak yeni pazar yerinin ilçeye değer katacağını söyledi.

Altyapıdan ulaşıma, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda merkeze yeni bağlanan ilçelerde de yatırım atağına kalkan Büyükşehir Belediyesi, İnegöl ilçesine modern bir pazar alanı kazandırıyor. Ağır geçen kış şartlarında yoğun kar yağışı yüzünden geçtiğimiz yılın son günlerinde çatısı çöken kapalı pazar alanı için hazırlanan yeni projenin temelini Ekim ayında İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı törenle atan Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmalarına hız verdi. Yaklaşık 12 bin metrekarelik alana yapılan, tonoz çatı ve estetik mimariyle dikkat çeken projeyle yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaları yerinde inceledi. Beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte şantiye alanını gezen Başkan Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından inşaat hakkında bilgiler aldı.

Video:Tüm ilçelerdeki sıkıntıların giderilmesi noktasında hiçbir sorumluluktan kaçmadıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Geçen yılki yoğun yağışlar nedeniyle kullanılamaz hale gelen Pazar yerinin bu anlayış doğrultusunda yenilendiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak felaketin yaşandığı günden itibaren olaya el attıklarını, yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda yeni Pazar yeri inşaatına başladıklarını belirten Başkan Altepe, çalışmaların hızla devam ettiğini vurguladı. Çelik konstrüksiyon ağırlıklı teknikle yeni Pazar alanın sil baştan oluşturulduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Zemini ve çatısıyla yepyeni bir proje. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Hatta elektrikli ısıtıcılar dahi çatıya monte ediliyor. ‘Bir daha benzer felaketler yaşanmasın’ diye. Kaba inşaat ölçeğinde bayağı ilerledik. İnşallah mart ayında çatı üst örtü montajlarını yapıp, yaz ayları başında pazar alanımızı hizmete alacağız” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yenilenen pazar alanıyla perşembe, Cuma ve cumartesi günleri kurulan pazarın daha da hareketleneceğini ifade etti. Yeni pazar alanının ilçe halkının huzur ve güven içerisinde gezeceği bir alan olacağını kaydeden Aktaş, “Hemen yanı başında İnegöl Belediyesi tarafından yapılan katlı otopark ve köylü pazarı da bunu tamamlayan önemli bir unsur olacak. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/merpa--yenilenen-haliyle- ...ber/21346/

Yeni pazaryeri çelik konstrüksiyon olduğundan sağlam olacaktır.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 07 Mar 2016, 11:32

BELEDİYE BİNASI İÇİN YARIŞMA
Alıntı:
İnegöl Devlet Hastanesi'nin eski yerine yapılması planlanan belediye binası için gerçekleştirilecek yarışmada ödül yağacak. Yarışmanın birincisine 50 bin TL ödül verilecek.İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “250 bin nüfuslu, 1 milyar dolara yakın ihracat yapan, mobilya gibi önemli bir kalemi olan sanayi şehrinin bir sürü projeye imza atan en güçlü kuruluşun ihalesini yapıyoruz. Yeni belediye binamızda halka açık bir kreş olacak. 1'i marka restoran ve 1'i de marka kafeterya olmak üzere 2 tane işletme olacak. Günün 24 saati canlı kalan çekici bir yer olmasını istiyoruz” dedi.

Umuteli Sosyal Yardım Merkezi ve Kent Konseyi'ni de bu bina içerisine aldıklarını belirten Aktaş, “İnegöl Belediyesi'ne yakışır bir meclis salonu, tüm siyasi partilerin kendi grup odalarının olduğu bir müştemilatı kaç metrekarede olur diye araştırmalar yaptık. Zemin üstünde yer alacak hizmet katları, altta sığınak ve otoparkla beraber 17-18 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip, alanın tamamı göz önüne alındığında bina alanının yüzde 16-17'sini geçmeyen bir yoğunluğa sahip olacağı bir proje olacak” diye konuştu.

2018'DE BİTECEK
Yarışmanın birincisine 50 bin lira, ikincisine 35 bin TL, üçüncüye 20 bin TL, mansiyona 15 bin TL ödül verileceğini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 4 tane mansiyon ödülü koyduklarını bildirdi.

Jüri üyelerine ve danışmanlarına da ödeme yapılacağını kaydeden Aktaş, belediye personeline ücret verilmeyeceğini ve toplamda 220 bin TL'lik bir ödül masrafı olacağını söyledi.

Sürecin başladığını belirten Başkan Aktaş, 6 Haziran'a kadar süreceğini bildirdi. Projeleri temmuz-ağustos aylarında netleştirip ihale sürecine girerek, yılsonu gibi ihalesinin yapılacağını kaydeden Aktaş, “2018'in Mart-Nisan ayı gibi yeni binamızı bitirip İnegöl'ün kullanımına açmayı, İnegöl'e yakışır bir belediye binasının hayat bulmasını arzu ediyoruz. İnegöl'ün mobilya şehri olduğu vurgusunu da ön plana çıkararak, tasarımda bu dokunun da değerlendirilmesini istiyoruz. İlgili şartları taşıyan herkes Türkiye'nin hangi şehrinden olursa olsun bu yarışmaya katılabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/belediye-binasi-icin-yarisma/63818/

Yeni bina hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 16 Mar 2016, 17:47

İNEGÖL KÜLTÜR SARAYI'NIN YIKIMINA BAŞLANDI
Alıntı:
Bursa'nın İnegöl ilçesinde depreme dayanıklılık testinden geçemeyen Kültür Sarayı ve çevresindeki dükkanların yıkımına başlandı. Yıkılacak binanın yerine meydan ve yer altı otoparkı yapılacak.İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve Fen İşleri Müdürü Gazali Şen, 37 esnafın yıllardır faaliyet gösterdiği Kültür Sarayı'nın yıkımını yerinde inceledi.

Kansu, “Çarşı merkezini tekrar düzenliyoruz. Hem deprem riski taşıyan, hem de fonksiyonunu yitirmiş olan Kültür Sarayı'nı yıkarak bu alanın yeni bir düzenlemeyle meydana dönüştürülmesini planlıyoruz. 30 yıllık bir bina. Yıkım kararı netleşince aylar öncesinden burada kiracı olan 37 esnafımız bilgilendirilmiş, mağdur olmamaları sağlanmıştır. Belediye Kültür Sarayı yaklaşık 8 bin metrekare alana yer altı otoparkı ve meydan yapılacak. Ekiplerimiz yıkım çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Kansu, yıkım sebebiyle Cuma Mahallesi'ndeki Elektrik ve İşletme sokaklarının emniyet için 15 gün trafiğe kapalı olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/inegol-kultur-sarayi-nin-y ...ndi/65000/

Umarım güzel bir meydan düzenlemesi yapılır.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet