Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burdur - Salda Gölü
« önceki   1234 ... 596061   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
romusromulus
12 yıl önce - Pzr 22 Oca 2006, 00:58

öncelikle ilk msajım olması nedeniyle tüm forum ahalisini selamlıyorum.
bir yeşilovalı olarak saldanın tam anlamıyla keşfedilmemiş cennet olduğunu belirtmek isterim.suyunda manyezit var kirli elbiselerinizle girerseniz deterjan etkisi yapar.ik adet halka açık plajı var.çok ekonomik fiyatla çadır kiralayabilirsiniz.yanlız yazlar çok kısadır 3 ayda biter.boğulanın çok olduğu doğrudur belirli yerlerde girdap oluştuğu iddia edilmektedir.yamaç paraşütü için mükemmel bir yerdir.
dikkat edilmesi gereken tek olay asayiştir.üzülerek uyarmak zorundayım ki alkollü insanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

bulut15
12 yıl önce - Prş 16 Şub 2006, 06:58

Ben salda gölünde yüzerek büyüdüm ve yaşım 24 şu ana kadar yaşıyosam demek ki göl insanı öldürmüyormuş.Doğrudur ölen oluyor ama bunların bir kısmı yüzme bilmeyenler,bir kısmı aşırı alkollüler ve bir kısmıda aşırı bilinçsiz hareket edenler.Salda gölü bir tatlı su gölüdür bu yüzdende kaldırma gücü azdır,denizdeki 1km'lik parkur burada tahminen 100m'ye eşittir öncelikle bunu bilmeliyiz.Bu yüzdende yabancı olanlarda bir anlık panikle ne yaptıklarını bilmiyorlar ve sonuç hüsran tabiki.BOĞULAN kesimin %99'yabancıdır yani yerli halk değildir.Göle girmek yasak DEĞİLDİR.Yasak gibi bu tür yazılar görebilirsiniz bunlar belediyenin ve oralardaki tesislerin sorumluluktan kaçmak için aldığı önlemler mi diyelim artık neyse.Girdap,bataklık türü söylentilerin hepsi kesin olarak hurafedir inanmayalım bu tür şeyler cıkar için ortaya alıtıyor genelde veya canı yananlar tarafından galiba.yukarda arkadaşlar yazmış bir kaçına cevap vereyim,bu göl magnezyum üretiyor beyaz kumsalda o yüzden,gölün 10-15iç kısmında su içilebilir o kadar temiz çekinmeyin, göl kendi kendine temizleme özelliğinede sahiptir,insan büyüklüğünde sazan balıkları yaşamaktadır kıyıya cok ender cıkarlar basınça dayanıklı olduklarından derinde bulunurlar zararsızdırlardır yani.SEN BUNLARI nerden biliyorsun diyen olursa bizzat içindeydim ve yaşadım.sorusu olan varsa memnuniyetle cevaplarım her zaman.TEŞEKKÜRLER  

romusromulus
12 yıl önce - Çrş 19 Nis 2006, 01:39

bulut 15 ben çaltepeliyim.birazda gebremi anlat.malum her yer tarih,insanları sosyolojik vakıa.

ebru_1988
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 14:06
bulut15 e katılıyorum

bende 18 yıldır her yaz bu gölün içindeyim.sabah pikniğe gideriz akşam eve gidene kadar yüzeriz.gelin kendi gözünüzle görün kardeşim.ne inanıyosunuz çok ölen varmış falan.ayrıca bulut15 kardeş biz aynı köylü olmayalım sakın.nerdensin sen.ben doğanbabalı ebru....

ebru_1988
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 14:08
DİKKAT...

arkadaşlar..şöle açıklayım.yeşilova plajı kalabalık oluyo.eğer daha sakin bir ortamda hem spor, hem piknik, hem de yüzmek istiyosanız doğanbaba plajına bekleriz yani....

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 596061   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler