Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Sal 16 Arl 2014, 20:44
Bursa Sahillerinde dönüşüm başladı


SAHİLLERDE DÖNÜŞÜME START
Alıntı:
- GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMALARLA BURSA’NIN SAHİP OLDUĞU ZENGİNLİKLERİ BİR BİR AÇIĞA ÇIKARTAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞİMDİ DE UZUNLUĞU 115 KİLOMETREYİ BULAN SAHİLLERDE DÜZENLEME FAALİYETLERİNE START VERDİ.
- GEMLİK’TEN BAŞLATILAN VE 115 KİLOMETRELİK MUDANYA İLE KARACABEY SAHİLLERİNİ KAPSAYAN KIYI HARİTASI ÇALIŞMALARININ SONUÇLARINA GÖRE UYGUN PROJELERİN HAZIRLANACAĞINI VE BU PROJELERİN ONAY İÇİN BAKANLIĞA SUNULACAĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ONAY VE YETKİNİN ARDINDAN HIZLI BİR ŞEKİLDE İNŞAAT FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAKLARINI AÇIKLADI.
- BAŞKAN ALTEPE’YLE BİRLİKTE KIYI İNCELEME GEZİSİNE KATILAN GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI REFİK YILMAZ İSE, SAHİLLERİN GÜZELLİĞİ VE YAŞANABİLİRLİĞİNİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARLA BUNDAN SONRA ÇOK DAHA FAZLASIYLA ORTAYA ÇIKACAĞINI İFADE ETTİ.
Gerçekleştirdiği çalışmalarla Bursa’nın sahip olduğu zenginlikleri bir bir açığa çıkartan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de uzunluğu 115 kilometreyi bulan sahillerde düzenleme faaliyetlerine start verdi. Gemlik’ten başlatılan ve 115 kilometrelik Mudanya ile Karacabey sahillerini kapsayan kıyı haritası çalışmalarının sonuçlarına göre uygun projelerin hazırlanacağını ve bu projelerin onay için bakanlığa sunulacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, onayın ve verilen yetkinin ardından hızlı bir şekilde inşaat faaliyetlerine başlayacaklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sahillerin yeniden düzenlenmesi ve turizme kazandırılması yönünde Gemlik’te başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Bursa’nın en önemli değerlerinden birinin sahil kenti özelliği olduğunu kaydeden Başkan Altepe, tüm kıyı kentlerinde yapacakları düzenlemelerle Bursa sahillerini Bursa’ya yakışır hale getirmek istediklerini söyledi. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi olarak bu konudaki faaliyetlere ağırlık verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “İlk olarak potansiyel bölgelerdeki bütünleşik kıyı planlarının yapılması gerekiyordu. Yetkileri bakanlıktan aldık ve sıkı bir şekilde 1/25000 ölçekli plan çalışmalarını başlattık” dedi. Sahillerle ilgili başlatılan çalışmaların da diğerleri gibi örnek niteliğinde olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce Türkiye’de yapılmış benzeri bir çalışma bulunmuyor. Denizden 200 metre kadar açığa duran alanın; batimetrik, hidrografik, oşinografik ve jeodezik ölçümlerle adeta röntgeni çekiliyor. Yerin haritaları yeniden çıkartılıyor” diye konuştu.Harita, onay ve start…
Başlatılan çalışmaların tamamlanmasının ardından bütünleşik kıyı planlarının ortaya çıkacağını ve onay için bu planların bakanlığa sunulacağını belirten Başkan Altepe, alınan onayın ardından yapılan yetkilendirmeyle birlikte Gemlik, Mudanya ve Karacabey’de yapılacak projelerin Bursa’nın gerçek anlamda bir sahil kenti olduğunu tüm dünyaya göstereceğini ifade etti. Başkan Altepe, “Türkiye’de ilk kez bu derece nitelikli bir çalışma yapılmış oluyor. Sahillerin düzenlenmesinin yanında liman şehirlerinin oluşması, balıkçı barınaklarının revize edilmesi, ilgili bölgelerin gerçek anlamda bir turizm kenti haline gelmesi sağlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir ilki daha başlatmış oluyor. Şehrimiz ve insanımız için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Video:Başkan Altepe’ye teşekkür
Başkan Altepe’yle birlikte kıyı inceleme gezisine katılan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, başlatılan çalışmalarla birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerine fiilen el attığını söyledi. Sahillerin güzelliği ve yaşanabilirliğinin Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalarla bundan sonra çok daha fazlasıyla ortaya çıkacağını ifade eden Yılmaz, “Gösterdiği hassasiyetten dolayı sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/sahillerde-donusume-start ...ber/18539/

Umarım sahillerimiz güzelleşir.


Mertkotaman
4 yıl önce - Çrş 17 Arl 2014, 10:18

Altepeden estetik olarak pek ümitli değilim ama yinede hayırlısı.

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pzr 01 Şub 2015, 18:26

Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi’nin il sınırına dönüşümü, kurumsal yönetimle yeni ve farklı hizmetlerin yapılabilmesini de gündeme getiriyor.

Kıyı ve plajlar…
Yaşanabilir çevre olabilmenin yanı sıra, turizm ve imaj açısından da önemsenmeyi gerektiriyor. Toplu yeni işler kapsamına girdi.
Önceleri sadece Gemlik ve Mudanya, yeni dönemle beraber Uluabat Gölü’yle Karacabey ve İznik Gölü’yle de Orhangazi ve İznik ilçeleri de, ele alınmış oluyor.
Büyükşehir Belediyesi, kıyı temizliğinin tüm yıl ve plaj temizliğinin 6 ay süreyle yürütülebilmesi için özel sektörle çalışma ve süreci başlatma kararı aldı.

Uygulamaya göre…
Toplam 28 bin 719 metre uzunluğundaki kıyı ve üzerindeki 21 bin 570 metre uzunluğundaki plajların temizliği ve bakımları için Karacabey, Gemlik, Mudanya ve Orhangazi-İznik ekipleri kurulacak.
Belirlenen sayıda personel ve tanımlanan görevlerle yürütülecek çalışmalar, toplam 21 plaj bölgesine de hizmet götürmeyi amaçlıyor.
Plajlardaki çalışmalar, yaz sezonu olarak tanımlanan Nisan-Eylül dönemini kapsıyor. Kamusal kullanım amaçlı tesislerin bakım ve onarım hizmetleri de yürütülecek.

En uzun mesafeli olanlar…
Gemlik-Küçükkumla Orman Kampı (2 bin 527 metre).
Karacabey-Malkara Plajı ( 2 bin 131).
Mudanya-Burgaz Halk Plajı (2 bin 76 metre).
Orhangazi Halk Plajı ( bin 936 metre).

En kısa mesafeli olanlar…
İznik-Göllüce Halk Plajı (198 metre).
Gemlik-Hasanağa İzcilik Kampı (114 metre)
Gemlik-Narlı Plajı (176 metre).
Mudanya-Kızılay Kampı (170 metre).

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazi/buyuksehir- ...pacak-8793

Umarım plajlar beklediğimiz kadar düzenli olur.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 03 Nis 2015, 10:45

BAŞKAN ALTEPE: “BURSA SAHİLLERİYLE DE TANINACAK”
Alıntı:
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sahillerinin yeterince bilinmediğini belirterek, “Mudanya’da dönüşüm başlıyor, Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Bursa, sahilleriyle de tanınacak” dedi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sahillerinin yeterince bilinmediğini belirterek, “Mudanya’da dönüşüm başlıyor, Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Bursa, sahilleriyle de tanınacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Yelken Kulübü Yönetim Kurulu üyeleriyle Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen kabulde bir araya geldi. Bursa’da sahillerde dönüşüme başladıklarını hatırlatan Başkan Altepe, kentin denizle buluşmasının ve sahillerinin daha çok tanınmasının gerekliliğine dikkati çekti. Mudanya’daki çalışmaları anlatan Başkan Altepe, “Mudanya’da dönüşüm başladı, Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Yazdan önce sahillerle ilgili epey çalışmamız olacak. Bursa, artık sahilleriyle de tanınacak” diye konuştu.Video:Kentin adının sahillerle bütünleşmesi açısından yelken sporunun önemine de değinen Başkan Altepe, “Bursa, sahil şehri. Bursa’da sahillerle ilgili düzenlemeleri en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz. Gemlik’te de sahillerde yapılması gereken çok iş var. Bursa’nın sahillerinin tanınırlığı için su sporları büyük önem taşıyor. Yelken kulübü güçlensin, su sporları gelişsin istiyoruz” dedi.
Gemlik Yelken Kulübü Başkanı Mustafa İzgi de kulüp olarak yapılan çalışmaları ve hedeflerini anlatarak, sahillerde başlayan çalışmaları önemsediklerini dile getirdi. İzgi, Başkan Altepe’ye yelkenci montu ve spora desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Öte yandan Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Harmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altınok ve Harmancık’taki eğitim kurumlarının müdürleri, Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, yeni atanan Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Memleket Sevdalıları Derneği üyeleri, Bursa’da görev yapan başsavcı vekilleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Rüstem Aşkın ve Muradiye Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Karahan da Başkan Altepe’yi ziyaret etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/baskan-altepe---bursa-sah ...ber/19312/

Umarım Gemlik sahil bandı da güzelleştirilir.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 28 Ağu 2015, 10:59

BURSA, MUDANYA VE GEMLİK´TEN SONRA BİR BAŞKA SAHİL ŞERİDİNE DAHA KAVUŞUYOR
Alıntı:
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 3 bin 800 metre uzunluğundaki yeni sahil projesinin tamamlanmasıyla birlikte İznik´in Türkiye’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.Anıtlar Yüksek Kurulu´nun, İznik Sahili Düzenleme Projesi´ni onaylamasıyla birlikte İzniklileri heyecan bastı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak projeyle birlikte Mudanya ve Gemlik´ten sonra Bursa apayrı bir sahil şeridine daha sahip olacak.

Çinisi ile adını dünyaya duyuran İznik, yılbaşı itibariyle çalışmaların başlaması hedeflenen sahil projesiyle de bir başka kimliğe daha bürünecek.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, “3 bin 800 metre olan sahil projemiz kurul onayından geçti. Yılbaşına kadar ihale aşamasını bitirmeyi hedefliyoruz. Daha sonra ise hummalı bir çalışma ile göl sahil düzenlemesini tamamlamak istiyoruz. Bu sahille birlikte İznik yeni bir görünüm kazanmış olacak. Bu sahil içerisinde aqua parklardan, plaj voleybol sahalarına, minyatür camilerden sosyal etkinlik alanlarına kadar birçok yeni düzenleme olacak. İznik 2016 yılında yeni bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Karayolları ile Kıran Dere arasında bulunan bölgede uygulanacak olan sahil projesinin Bursa’nın değil Türkiye’nin bir cazibe merkezi olacağını ifade eden Sargın, “Bu sahil projesiyle beraber İznik yeniden bir değer kazanmış olacak. Şu anda mükemmel bir sahile sahibiz. Ama tasarım ve çevre düzenlemesi olmadığı için görsellik açısından bir güzellik ifade etmiyor. Bu proje bittikten sonra inanıyorum ki burası Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelecek. Bütün yerli ve yabancı turistler akın akın buraya gelecektir. Çünkü bu projemizle beraber Abdulvahap Tepesi’ne ay yıldız konseptinde bir sosyal tesis projemiz var. Orası da İznik´e apayrı bir güzellik katacaktır. Bu sahil projesinin ekonomik maliyeti 20 milyon liranın üzerinde olacak. Yatırımcılar da bu projenin dört gözle bitmesini bekliyor. Çok kısa süre içerisinde İzniklilere bu sahili kazandırmış olacağız” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa--mudanya-ve-gemlik- ...ber/20321/

İznik sahilinin tasarımı da kötü idi, iyi olmuş açıkçası.


Mert Akgün
3 yıl önce - Cmt 29 Ağu 2015, 22:04

Öff her yerde cazibe merkezi olacakmış. Milletin cebinde para yok gidip iznike neyin sahiliyle uğraşıyosun. Şehir içinde ulaşım patlama noktasında başkan hâlâ sahillerle restorasyonlarla ilgileniyor.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 03 Eyl 2015, 11:35

“BÜYÜKŞEHİR İLE KARACABEY’İN VİZYONU DEĞİŞECEK”
Alıntı:
- Karacabey’in sahilleri de Büyükşehir’e emanet
- Bursa’ya vizyon katan hizmetlerini tüm ilçelere de ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey sahillerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
- Başkan Altepe, “Sahillerin bakımı en kaliteli makinelerle yapılıyor. Büyükşehir’in yatırımlarıyla Karacabey’in vizyonu değişecek” dedi.
Bursa’ya vizyon katan hizmetlerini tüm ilçelere de ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey sahillerinde yapılan çalışmaları inceledi. Başkan Altepe, “Sahillerin bakımı en kaliteli makinelerle yapılıyor. Büyükşehir’in yatırımlarıyla Karacabey’in vizyonu değişecek” dedi.

Bursa’nın tüm ilçelerine, kente değer katan hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile birlikte Karacabey sahillerinde yapılan çalışmaları yerine inceledi.
Bursa’ya vizyon kazandıran hizmetlerin ilçeleri de güzelleştirdiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütünşehir uygulamasıyla Bursa’nın tüm değerlerine sahip çıkıyoruz. Bursa tüm özellikleriyle yeniden canlanıyor. Sahillerimiz de en önemli değerlerimizden… Bursa, bir sahil şehri olmasına rağmen sahil stratejik planlarında olmayan bir kentti. Bursa’nın sahilinin olduğu, Gemlik Körfezi’nin de Bursa’nın körfezi olduğu artık, Büyükşehir ve bütünşehir uygulamalarıyla birlikte iyice ortaya kondu” diye konuştu.Körfez Büyükşehir’e emanet
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın körfezindeki tüm sahillerde yoğun olarak çalıştığını, sahillerin temizliğinden altyapı çalışmalarına kadar gereken tüm işlerin yapıldığını ifade etti. Karacabey’de de vatandaşların tatillerini güzelce geçirebileceğini belirten Başkan Altepe, “İnsanların Karacabey’de rahatlıkla denize girebilmeleri için bu alanların düzenlemesi de Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleşiyor. Bu bölgelerde uzun yıllardır beklenen hizmetler artık yapılıyor. Karacabey sahilleri de altyapının düzenlenmesi ve çevre yatırımlarıyla birlikte gerçek anlamda sağlıklı bir turizm bölgesi olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.
Yeniköy – Malkara arasında yaklaşık 4 km’lik sahilde çalışmaların devam ettiğini anlatan Başkan Altepe, bölgedeki 500 bin metrekare alan projesinin de tamamlanacağını kaydederek kısa zamanda imalatların başlayacağını ifade etti.

Video:Sahiller değerleniyor
Büyükşehir Belediyesi’nin tüm sahil bölgesinde rekreasyon alanları ve dinlenme alanlarıyla turizm odaklı sosyal yatırımları gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Altepe, “Bölgedeki ekip ve ekipman desteğiyle sahiller her anlamda temiz ve bakımlı hale geliyor. Sahillerin bakımı da en kaliteli makinelerle yapılıyor. Büyükşehir’in yatırımlarıyla Karacabey’in vizyonu değişecek” şeklinde konuştu.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Yeniköy’deki en büyük sıkıntılardan birinin sahillerdeki temizlik durumu olduğunu belirterek, “Sahillerimizin temizliği Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Yeniköy tarihi açısından bir dönüm noktası olabilecek sahil projesini Büyükşehir Belediyesi ile değerlendiriyoruz” diyerek Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-ile-karacabey- ...ber/20355/

Denizde temizlenir, sahili de düzenlenir umarım.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 08 Eyl 2015, 15:14

İZNİK SAHİLLERİ BÜYÜKŞEHİR İLE GÜZELLEŞİYOR
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Gölü sahilinin de Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yeniden düzenleneceğinin müjdesini verdi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin tüm sahillerinde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, İznik Gölü sahilinin de Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yeniden düzenleneceğinin müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar ilçelerde de yüzleri güldürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Gölü sahilindeki incelemesinde, bölgede yapılacak düzenleme çalışmalarını anlattı.
İznik Gölü sahil düzenleme çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını kaydeden Başkan Altepe, “İznik’te yıllardır beklenen çalışmalar Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılıyor. Hazırlıklar tamamlandı, Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’nun gerekli onaylarından da geçti. Şu anda ihaleye çıkıyor. İhalenin ardından artık burada yaz sonunda faaliyet başlayacak. İznik sahilinde DSİ Darka tesislerinden, Karayolları tesislerine kadar yaklaşık 3.8 kilometrelik alan komple düzenlenecek” dedi.Yaya ve bisiklet yolları, yeşil alan, sahil ve plaj düzenlemeleriyle sahilin boydan boya değişeceğini ifade eden Başkan Altepe, “Sadece 115 kilometrelik deniz sahillerinde değil göllerin sahillerinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin en büyük 5. Gölü olan İznik Gölü sahilinde yapılacak çalışmalar bölgeye vizyon katacak. Kafeteryalardan sosyal donatı alanlarına kadar her türlü uygulamayla sahilin ve gölün en güzel şekilde kullanılabilmesi sağlanacak. İlçeye değer katacak projeyle gelecek yaz İznik’in çehresi değişecek” diye konuştu.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da Başkan Altepe’ye İznik’teki çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “İznik Gölü sahilinde yapılacak çalışmalarla birlikte İznik’in değerine bir değer daha katılacak” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/iznik-sahilleri-buyuksehi ...ber/20377/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 20 Ksm 2015, 15:16

BURSA SAHİLLERİNE YATIRIMA BAKANLIKTAN ONAY
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.
- Türkiye’de ilk kez Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilerek Bakanlık’tan onaylanan plan ile Bursa’nın 115 kilometrelik sahil planı, diğer belediyelere de örnek olacak.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1/50000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nın Türkiye’de ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak bakanlıktan onaylandığını, bu plan ile Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olduklarını söyledi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Türkiye’de ilk kez Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilerek bakanlıktan onaylanan plan ile Bursa’nın 115 kilometrelik sahil planı diğer belediyelere de örnek teşkil edecek.

Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıktı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1/50000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nın Türkiye’de ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak Bakanlıktan onaylandığını, bu plan ile Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olduklarını söyledi.
Bütünşehir uygulamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kent alanlarında çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Kentin tüm değerlerinin ortaya çıkarılması, kent ekonomisinin her alanda geliştirilmesi konusunda faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürmüş oluyoruz. Bursa’nın en önemli özelliklerinden birisi de sahil kenti oluşu. Bugüne kadar tanınmayan ve sahil gelişim stratejileri planlarında olmayan Bursa, artık bir sahil kenti olarak kabul edilmiş ve Büyükşehir Belediyemizce de bu planlar ve proje çalışmaları başlatılmış oluyor” diye konuştu.

Video:Büyükşehir’den yine bir ilk
‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’ çerçevesinde 115 kilometrelik Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan Altepe, “Sahillerde 1/50000’lik kıyı yönetim planı içerisinde batimetrik, şinofrafik, sismik, kirlilik, rüzgâr ve dalga analizleri yapıldı. Tüm noktalarda bu ölçüm ve analizler yapıldıktan sonra 1/50000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’mız Ankara’ya sunulmuştu. 26 Ekim 2015 tarihinde de Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız tarafından onaylandı ve şu anda askıda… Bizler de bu plan doğrultusunda artık tüm sahillerimizde Mudanya, Gemlik ve Karacabey sahillerinin her köşesinde dünya kenti ve sahil kenti Bursa’nın sahillerinin değer kazanması ve dünyadaki en güzel uygulamaların yapılabilmesi için çalışıyoruz. ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nı bakanlığa ilk sunan belediye de Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Bu planı bakanlık hızlı bir şekilde onayladı. Şimdi diğer eksiklerimizi tamamlayıp Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olacağız. Tüm Bursa’mıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa-sahillerine-yatirim ...ber/20776/

Hayırlı uğurlu olsun, kısa zamanda gerçekleşmesi ümidiyle.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2016, 16:42

MESUDİYE PLAJI HALK PLAJI OLDU
Alıntı:
- MUDANYA İLÇESİ MESUDİYE MAHALLESİNDE BULUNAN MESUDİYE PLAJI VALİLİK İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI İLE HALK PLAJI İLAN EDİLDİ.

Mudanya İlçesi Mesudiye Mahallesinde bulunan Mesudiye plajı Valilik İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile halk plajı ilan edildi.

Bursa’nın deniz turizminden de hak ettiği payı alabilmesi için tüm sahillerde hummalı bir çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu üzerine Mudanya’nın Mesudiye sahili de halk plajları arasına alındı. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile halk plajı olan Mesudiye Plajı’ndan da Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında 15 günde bir olacak şekilde deniz suyundan numune alınacak ve sonuçlar kamuoyu ile düzenli olarak paylaşılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de artık halk plajı statüsüne giren Mesudiye sahilinde 1200 metrelik bölümde çalışmalara hız verdi. Yürüyüş yolları, otoparklar gibi üst yapı elemanları yapımı tamamlandı. Plajın tesviyesi yapılarak temizlik hizmeti verilmeye başlandı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mesudiye-plaji-halk-plaji ...ber/22016/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet