Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
cCcenk38
2 yıl önce - Pts 03 Eyl 2018, 14:25

Heyt be koyum Toklar’dan gecmissin

Az mi gittik o yollardan

AhmetA46
2 yıl önce - Sal 04 Eyl 2018, 02:37

Allah sizlerde de razı olsun. Ben de sizler gibi bu yolu çok merak etmeme rağmen bir türlü cesaret edemiyordum. Youtube' dan az video aramadım bu yol ile alakalı En sonunda gitmeye karar verdim ve açtım araç kameramı. Başkalarının meraklarını gidermek ve ileriye hatıra olması amacıyla internete koydum. İnşallah bu yolun double ve tünelli halinden de geçmek nasip olur.

AhmetA46
2 yıl önce - Prş 13 Eyl 2018, 16:05

Başkan Erdoğan, yatırımlar konusunda da çok önemli kararlar aldıklarını, buna göre eldeki kaynakları önceliği bitmeye en yakın projelere vererek, çalışmaların ilerleme durumuna göre kademe kademe kullanacaklarını bildirdi.

Yüzde yüze yakın hangi yatırım varsa öncelikle onları bitirmeye, yüzde 50'nin üzerindekilerin de yavaş yavaş bitirilmeye çalışılacağını anlatan Erdoğan, "Ama ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış. Oturup konuşup onlara başlamayacağız. Onları şu anda bir kenara koyuyoruz. Zira şu andaki durum bunu gerektiriyor. Bunlar da yatırımların nevine göre yeniden ele alınacak. Onun için tüm bakan arkadaşlarımla dün kabine toplantısında bunları da konuştuk." bilgisini paylaştı. (A.A)
-------------------

Tomarza-Tufanbeyli projesi şu an için iptal diyebilir miyiz?

drguven
2 yıl önce - Sal 09 Ekm 2018, 15:57

Maalesef....

Adazha
1 yıl önce - Pts 04 Ksm 2019, 17:21

Bu proje rafa kalkacak bir proje değildi keşke yeni bir gelişme duyurulsa

uygar2580

1 yıl önce - Çrş 13 Ksm 2019, 00:28

Yeni gelişmeler var projem turk te

Adazha
1 yıl önce - Çrş 20 Ksm 2019, 20:30

Evet uygar bey okudum ,sanırım şu an Çed raporu aşamasında .yani gelisme var gözüküyor inşallah devamı gelir

drguven
1 yıl önce - Pzr 29 Arl 2019, 12:39

(reklam_link den alıntıdır)
Tomarza-Tufanbeyli Yolunun Projenin Özellikleri

Proje güzergahı; Kayseri ili Tomarza ilçesi Süvegenler Mahallesinde başlayıp , Kahramanmaraş ili Göksun ilçesi Göynük Mahallesi sınırları içinde sonlanmaktadır.
Yapılması planlanan proje güzergahının toplam uzunluğu 53+813 km (~54 km) olup,söz konusu güzergahın;

Km:0+000-18+650 (18.650 m) arası Kayseri ili Tomarza ilçesinden
Km:18+650-49+350 (30.700 m) arası Adana ili Tufanbeyli ilçesinden
Km:49+350-53+813 (4.463 m) arası ise Kahramanmaraş ili Göksun ilçesinden geçmektedir

Yapılması planlanan Proje’nin toplam uzunluğu 53.813 m olup, iki gidiş iki geliş olmak üzere dört şeritli ve platforma genişliği ise 27 m olarak projelendirilmiştir.

Sanat Yapıları
Proje güzergâhının dağlık bir arazi yapısına sahip olmasından dolayı tüneller ve köprülerin yapılması, yerleşim yerlerine bağlantının sağlanması için de kavşakların yapılması
planlanmaktadır.

Proje kapsamında 13 adet kavşak, 1 adet 5.925 m uzunluğunda tünel, 2 adet köprü, 2 adet viyadük, 36 adet altgeçit ve 106 adet menfez yapılması planlanmaktadır.

Köprü ve Viyadükler
Proje kapsamında Zamantı Nehri’ni geçmek için 1 adet köprü, Çayın Deresi’ni geçmek için 2 adet viyadük ve Çürükkale Deresi’ni geçmek için 1 adet köprü olmak üzere
toplam 4 adet köprü/viyadük yapılması planlanmaktadır.

alperenfatih
1 yıl önce - Pzr 29 Arl 2019, 13:03

Tek tünelin yeterli olması ilginç.

gökhan gülşin

1 yıl önce - Pzr 29 Arl 2019, 14:55

Projenin Adana ve K.Maraş sınırları içindeki bölümleri Karayolları 5.Bölge müdürlüğü sorumluluğunda olduğundan, K.Maraş-Göksun yolu, Akdeniz sahil yolu, Kadirli-Andırın-Göksun yolu ve Kozan- Feke- Saimbeyli- Tufanbeyli yol çalışmaları (İnşaatları) bitmeden bu proje başlamaz.

sayfa 12
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM