Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 1c7

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:17

O yorum ve Adıyamanlının be Vanlının yorumu senin beğenmiyorlarsa gitsinler yorumun kadar absürt. Onun dışındakilerde haklılık payı yüksek yorumlar var. Beğenmeyen gitsin demek yerine daha çok öğrenci çekmek için bu düşüncelere önem verip eksiklikleri gidermeye çalışmalıyız.

KRAL456
3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:32

misafir arkladaş sadece bayan öğrencilerin ve sadece öğrencilerin görüşlerinini belirtmiş.haklı tarafı olanlar var. Elazığın en önemli sorunu başlığında yazıyoruz,öğrencilerin sorunu başlığı değil ama yinede önemlidir öğrenci.Öncelikle öğrencinin zengini olmaz ,öğrenci hangi ile giderse şikayet eder.daha ucuza bakar olmayınca küçük tartışmalar olur ve kendi ilini ve kültürünü arar yabancılık çekmesi normal.öğrenci kardeşlerimiz çok fazla sosyallik yerine farklı konularda kendilerini geliştirsinler,biz bunu yapmadık ve bizim için en büyük sosyallik halı saha ve futbol ama bizi sosyallik olarak çok doyurdu.bence yapılan yorumlar Elazığa yeni gelen kişilerin yorumu,aradan 4 yıl geçsin tam kavrasınlar bu şehri memurlukta ilk tercihleri olur .

Misafir 9e1

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:44

Ne yazık ki senin de dediğin gibi Elazığ memur ve emekli şehri olmaktan öteye geçemedi. Öncelikle biz kendimize bir hedef koyamamışız. Memur kenti olup içe kapanıp yerimizde mi sayacağız yoksa modern ve gelişmeye açık bir şehir mi olacağız? Kabuğumuzu kırmadan gelişmeyi beklemek mümkün değil. Kabuğumuzu kırmak için de bakış açımızı değiştirmemiz lazım değerli hemşehrim kral456.

alper23

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:49

Bence röportaj veren kişiler çok abartmışlar, beklentilerimi çok yüksekti acaba, özellikle van, adıyaman ve bingölden geldiğini söyleyen arkadaşlar acaba ne tür bir sosyal ortamdan geldiler de neyi eksik buldular hayret ettim doğrusu. Birde 10 yıl önce gidipte geri gelen hiç bir şey değişmemiş demiş ya gülesim geldi, şoyleki ben lisedeyken nar pastanesi vardı keban pastanesi vardı oturmaya giderlerdi erkeklerde bilardoya giderdi. sinema dersen gölcük vardı onu hiç anlatmayalım konsepti belliydi birde saray sineması vardı tek salonlu sonra renk ve köşk açıldı onlarda tek salonluydu neticede avm desen zaten yoktu. Şimdi gençlerin gidip takılacağı çok daha fazla yer var kafe ve mekan olarak sinema desen akgünde 4 salon var park 23 te 6 yanlış bilmiyorsam eğer, elbette yeterli değil aktivite olarak ama okumaya gelmişsen biraz da dersine çalış hep ortam sinema v.s. olmaz ki.

En son alper23 tarafından Pzr 04 Mar 2018, 21:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

KRAL456
3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:50

misafir ben memurlukta tercihten bahsettim, hani sosyallik bulamayan kişilerin tercihleri ve zamanla gakkoşlar diyarında kültürün başkenti harputu ve tüm güzellikleri dolu dolu yaşayacakları elazığımızdan bahsettim.

Misafir f6e

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 22:06

Elazığ sosyal aktivite açısından biraz fakir bunu herkes kabul etmeli. Bu insanlar çok şey istemiyor arada sırada bir iki konser, daha fazla tiyatro, şölen festival, daha çok hoşgörü ve kabul edilme duygusunu yaşamak istiyorlar. Bu öğrenci kardeşlerimizin gönlünü hoş etmek zor olmasa gerek sonuçta bunlar biyerde Elazığın tanıtım elçileri sayılırlar. Hem başka şehirlerde bunlar yapılıyor ya da yapılmıyor diye değil Elazığın farkı olsun bu insanlar Elazığdan iyi bahsetsinler diye yapılmalı. Yöneticiler ön ayak olsun halkın bakış açısı da değişecektir zamanla. Herşey maddiyat değil gerçekten memleketini seven her esnaf her ev sahibi her Elazığlı her fırsatta bu insanlara kucak açıp yardım etmeli çünkü bunun geri dönüşü Elazığda yaşayan her insana fayda sağlayacaktır.

KRAL456
3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 22:10

Alper hocam geçmişi ve günümüzü çok iyi özetlemişsin tebrikler özelliklede bilardo örneği çok iyi olmuş Bence sosyallik beklentileride kişiden kişiye değişir.misafir arkadaş memurluktan bahsetti ama şimdiki memurların sosyal yaşantılarıda gayet iyi.kendisi gibi bir memurla evlenip veya kendi maaşıylada kendine göre sosyalliğinide yaşıyor,kafeye veya sinema yerine elazığımıznın muhteşem doğasını yaşayıp mutlu olabiliyor.Yani Alper hocamın dediği gibi Elazığ değişiyor, kişiden kişiye sosyallikte değişiyor, memurlukta değişiyor.

Misafir f6e

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 22:30

Keşke Elazığ eski Elazığ olarak kalsaydı. İnsanların daha cana yakın daha misafirperver hoşgörülü olduğu o yılları ben de arıyorum. Öğrencilerin en çok yakındığı konu da bu zaten. Kendilerini rahat hissetmediklerini yerli halkla kolay iletişim kuramadıklarını söylüyorlar. Gerçekten Elazığda bir yabancılaşma var hem kendi içlerinde hem de dışarıdan gelenlere karşı bir kopukluk var. İnsanlar içe kapandıkça yalnızlaştı yalnızlaştıkça kültürel ve insani değerlerinden uzaklaştı. Yoksa eski Elazığ şimdiki gibi miydi. Bu önemli bir sorun bu noktaya dikkat edelim öğrenciler de bundan yakınıyor zaten. Yoksa gerisi çok da önemli değil.

alperenfatih
3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 22:35

Dedikleriniz Elazığ'a özgü değil. İnsanların birbirine güveni azalıyor, maddiyat herseyin önüne geçiyor. Bu da insani ilişkileri etkiliyor.

Misafir f6e

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 22:38

Ne yazık ki öyle. Sonra da mutlu olamayan doyumsuz insan tipi çıkıyor ortaya. Bir çok sorunun altında yatan ana sebep de budur bence.

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET