Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmet sert

3 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2014, 20:40
Balıkesir'de Ne Nerede Yenir, Nereye Gidilir?

Bu başlığı, Balıkesir'de neyin,nerede yenilebileceğini öğrenmek,Balıkesir'de yaşayan ve Balıkesir'e çeşitli sebeplerle gelmeyi düşünenler için yol göstermesi amacıyla açıyorum.Birçok şehrimiz için bu isimle açılan başlığı,Balıkesir'imiz için olmadığını gördükten ve böyle bir ihtiyaca hizmet etmesi düşüncesiyle açtım.

Balıkesirli olmama rağmen,çok uzun süredir Balıkesir dışında olmam ve şehre yeniden dönüş yapmam nedeniyle,henüz fikir sahibi olamadığım ve yanıltıcı olmasını önlemek amacıyla konu hakkında yorum yapmayacağım.

Ancak genel anlamda;Balıkesir'e özgü tatlar olması nedeniyle birçok lokantada çok güzel etli çorba ve bir-iki lokantada da tirit yapıldığına şahit oldum.Konuyla ilgili değerli yorum ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İbrahim YILDIZ

3 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2014, 20:43

Susurluk'a girmeden yol üstü ucuz ve hızlı bir yemek için Köfteci Yusuf'u tavsiye ediyorum.
Daha farklı ve yöresel tatlar için ise Susurluk'un içinde Yörsan var.
Buz gibi Susurluk ayranı yanında çiğbörek tavsiye olunur.

Recepdede
3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 11:46

Ahmet Bey;
Kepsut'ta sac kavurma,
Susurluk Göbül'de kokoreç,
Dursunbey'de süt oğlak çevirme,
Bigadiç'te güveç ve helva,
Havran'da leblebi,
Ayvalık Cunda'da balık çeşitleri,
İvrindi'de yol boyunca alabalık
ilk akla gelen yiyeceklerdir.

Uğuray
site denetçisi
3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 12:11

Eskilerden kalan bir yer.
Merkez'de saat kulesinin hemen altında köfteciler vardı. Oranın köftesi harikaydı.
Ahh olsa da yesek.

Misafir 025

3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 12:15

Sakın ama sakın Köfteci Yusuf'un köftesini yemeden dönmeyin keşke imkanım olsa da yine yesem bu arada bir tavsiye vereceğiniz siparişleri ikiye bölüp verin ki köfteler soğumasın örneğin 1 kg köfte yiyecekseniz 500 gram sipariş edip bitirdikten sonra diğer 500 gramı sipariş edin.

Misafir ea0

3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 15:00

merhabalar köfteci yusuf güzel ama en sondan bir önceki yememde köftesinde kıl çıkmıştı 4 5 aydır yemıyordum gecen cumartesi gittim yinede birde göbeldeki girişteki restaurantı tavsiye ederiz 1 kokoreç yanına 3 kaşarlı köfte 1 kuzu şiş off tam gyetiyor birde tabiki yoğurdu

Recepdede
3 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 12:26

Sabah erken saatlerde Paşa Cami'nin doğusunda bulunan Kanaat lokantası'nda değişik çorbaları da tavsiye edebilirim. Aynı zamanda Yeni Sanayi 2. Kapı girişinde kömürde döner yapılan bir yer var; Nefis döner diye. Hem kaliteli hem de hesaplı.

Uğuray
site denetçisi
3 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 12:45

Bir de öğrenciyken "Bol Kepçe" adından ufak bir dükkan vardı.
Orası da bize göre şahane yemekler yapardı.
Paşa Camiine yakındı hala var mıdır bilmiyorum.

Misafir 43a

3 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 12:49

Bol kepçe Bereket lokantası oldu . Ayni üzül çalişiyor ayrica sodexo ve diğer kartlar geçiyo.

ahmet sert

3 yıl önce - Cmt 17 Oca 2015, 17:46

Aynı bölgede bulunan Kardeşler Aile Lokantası da son zamanlarda uğradığım lokantalardan biri oldu.Güzel çorbalar var,özellikle etli çorba bence başarılı,zaten Balıkesir lokantaları çorba konusunda gayet başarılı.Diğer yemekler de güzel.

Yine Köy garajı civarında Kurucu Bahattin Usta lokantası da fiyat lezzet dengesi konusunda başarılı lokantalardan biri,tam esnaf lokantası.Öğle yemeği zamanında yer bulmak neredeyse imkansız,çevredeki çalışan ve esnaflar hınca hınç dolduruyor lokantayı.Bu lokantada da çok cüzi fiyatlara güzel yemekler tatmak mümkün.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET