Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 423
FuatUler
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:23

Alıntı:
Tuylerim diken diken oluyor denedigimde uzakdogu mutfagini inanirmisiniz, yutamiyorum. Igreniyorum

Yani diyorsunuz ki aslinda yemegin tadiyla bir ilgisi yok sevememenizin. Daha cok sartlanma gibi bir sey.

Aynisi bana da oluyor. Mesela arkadaslar bayila bayila kikirdak yiyorlar. Benim icim kalkiyor onlara bakarken. Bir defa kendimi zorlayip denedim. Fazla lezzetli birsey de degilmis. Ama bir daha yemem.

cCcenk38
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:25

Dedikleriniz dogru, ama tadiyla da alakasi var. Yuttugumda bas agrisi giriyor, midem bulaniyor yiyemiyorum. Zaten kac senedir yemiyorum. Boyle rahatim valla. Turk, Fas ve Italyan yemeklerine devam .

En son cCcenk38 tarafından Pzr 13 Oca 2019, 18:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cenk Gültekin
site denetçisi

10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:27

Yok Fuat bey şartlanma değil yahu..
Bende de aynı, çin yemeklerini de denedim, misal hanım çok sever arkadaşlarıyla gider arada, bende arkadaşımla kebap yemeye giderim

Hint yemeği de demedim birkeresinde, onlarda çok baharatlı geldi midemi yaktı. İtalyan mutfağını severim bak. Kendim 7 yıl İtalyan restaurantında çalıştım zaten..

FuatUler
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:28

Alıntı:
Tadiyla tabii alakasi var, yuttugumda bas agrisi giriyor yiyemiyorum.

O zaman buyuk ihtimalle MSGye bir hassasliginiz var. Soya sosu olmayan seyler deneseniz belki oyle bir reaksiyon olmaz.

cCcenk38
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:28

Hint yemegi konusunu hic acmayalim
Alıntı:
O zaman buyuk ihtimalle MSGye bir hassasliginiz var. Soya sosu olmayan seyler deneseniz belki oyle bir reaksiyon olmaz.

Yok oyle bir sey.. @Cenk Gültekin’in dedikleri benim icin de gecerli . Turk oglu Turk’um onlari mideye gomemem. En sevdigim yemekler tavuk sis, adana, etli ekmek, mercimek .

Arada da Fas ve Italyan yemekleri iyi gidiyor. Tavsiye ederim.

FuatUler
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:33

Alıntı:
Hint yemegi konusunu hic acmayalim

Bence de hic acmayalim, valla sabah falan demem gider bulur alirim bir yerden.

Bu arada Hint yemeklerinin isimlerine (bazilarina) bakarsaniz bizimkilerin aynisi.

Mesela Malai Kofta - kofte iste
Palak panir - o panir bizim peynir
Keema kulcha - keema bizim kiyma

Yani aslinda akraba sayiliriz.

Alıntı:
En sevdigim yemekler tavuk sis, adana, etli ekmek, mercimek

O zaman buyurun. Bugun mercimek yapacagim.

cCcenk38
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:35

Bol sarimsakli yemek yapip sarimsak kokarlar. Birde yanina gelip oturmazlar mi koca yerde.
Adamada diyemiyorsun git parfum SIK ustun basin kokuyor diye. Onlarin yuzunden artik cacik falan yemiyorum inanirmisiniz.

FuatUler
10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:39

Alıntı:
Birde yaninda oturmuyorlar mi.

O konudan ben de muzdaribim. Ofiste bir hintli arkadas var. Cok iyi bir cocuk ama ofise girer girmez bir yemek baharat kokusu yayiliyor ki sormayin. Butun kiyafetlerini siniyor koku. Kotu bir koku degil ama ofis ortaminda ve o kesiflikte rahatsiz ediyor.

Cenk Gültekin
site denetçisi

10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 18:41

Bizim işyerinde de var biri..
Aslında Pakistanlı, ama aynı onlar gibi kokuyor..
Ben bilgisayar başındayım, 5 metre arkamdan geçsin kokusunu alıyorum..

Emre Çelik

10 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 20:03

(+)

Bir haftasonu klasiği

sayfa 423
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET