Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya AntRay 3. Etap: Varsak-Otogar ve Otogar-Üniversite-Işıklar
« önceki   123 ... 136137138 ... 140141142   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 137
Calisuyek
1 ay önce - Cum 22 May 2020, 17:18
Meltem etabı

Alıntı:
BAŞKAN BÖCEK, 3’ÜNCÜ ETAP RAYLI SİSTEM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Cuma, 22 Mayıs 2020
1
714
Genel

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem Projesi kapsamında Meltem Bulvarı üzerinde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Böcek, Meltem etabındaki çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem Projesi kapsamında Meltem Bulvarı üzerinde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Böcek, Meltem etabındaki çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını belirtti.

Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ile şehir merkezine bağlayacak Büyükşehir Belediyesi 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Dumlupınar Bulvarı üzerindeki katlı kavşağın hizmete girmesinin ardından Meltem-Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi etabında başlayan çalışmalar sürüyor. Meltem etabında alt yapı ve deplase çalışmaları gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem’in Meltem etabında devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Böcek Meltem etabındaki çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını açıkladı.
560 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI
Antalya'nın 19 ilçesi 913 mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Böcek, Meltem Mahallesi’nde süren raylı sistem çalışmaları hakkında şunları söyledi, “Burası Antalyamızın en özel ve büyük mahallesidir. Buranın bir tarafında stadyum bir tarafında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi var. Göreve geldiğimiz gün itibariyle Kepez'den buraya kadar 3. Etap Raylı Sistemle ilgili çalışmalarımızı hızla devam ettirdik. Bugüne kadar 560 milyon TL harcama yaptık.”
KAVŞAK 7 HAZİRAN’DA AÇILIYOR
7 Haziran’da Akdeniz Üniversitesi için son derece önemli olan kavşağın açılacağını söyleyen Başkan Böcek, “Üst geçidi yaptık açıldı. 7 Haziran’da da kavşağı tamamlıyoruz. 2 ay içerisinde de inşallah Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kadar olan bölümü tamamlamış olacağız. Bir taraftan da aynı zamanda Antalya'mızın en büyük mahallelerinden olan Meltem'de hem kanalizasyonla ilgili hem de su giderleriyle ilgili eksikleri bu fırsatta yenilemiş olduk” dedi.
VATANDAŞLARDAN ÖZÜR DİLEDİ
Yüklenici firmaya ve çalışanlara teşekkür eden Başkan Böcek, “Bu zorlu pandemi sürecinde tabi ki bazı zorluklarımız var. Her zorluğa karşı burada yapılması gerekenleri hızla yapıyoruz. Vatandaşlarımıza rahatsızlık verdik. Bu rahatsızlıktan dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Bu hizmetler yapılmazsa Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kadar gelemeyiz. Antalyamızın en büyük ilçesi olan Kepez bölgesinden vatandaşlarımız raylı sistemle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanemize kadar gelecekler” diye konuştu.
YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Otogar girişinde yer alan Gar İstasyonu’nun 28 metre aşağıda olduğunu da vurgulayan Başkan Böcek, Otogar etabının da 6 ay içerisinde tamamlanacağını ve vatandaşların her bölgeden hafif raylı sitemle otogara ulaşmış olacağını ifade etti. Başkan Böcek Meltem'deki çalışmaların bu yıl sonunda kadar tamamlanacağını belirterek, yüklenici firmanın bunun için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Böcek incelemesinin ardından Meltem Bulvarı üzerindeki taksici esnafını ziyaret ederek sohbet etti. Başkan Böcek esnafın Ramazan Bayramını da kutladı.

En son Calisuyek tarafından Cmt 23 May 2020, 01:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

selman canatan
1 ay önce - Cum 22 May 2020, 23:18

Bu hat varyanttan sonra da eski nostaljik tramvay hattının revize edilmesi şeklinde zerdalilik durağına kadar uzatılcak mı? Yoksa varyanta kadar yapılıp orda eski nostaljik tramvaya aktarma mı yapılacak?

brktkli
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 22:45

belediye başkanı 2 aya meltem yılsonuna otogar biter demiş fakat falez geçişi nasıl olacak herhangi bir bilgi vermemiş.

Ömer YILMAZ
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 23:07

Tarık Akıltopu Caddesinin batı kesiminden geçirlimesi daha mantıklı duruyor.
Orta kesimde tünel girişi var, doğu kesiminde 2 şerit var. Batı kesimi daha geniş ve trafik yoğunluğu daha az.
Falez kavşağından Konyaaltı caddesine geçişte de yine doğu kesimini kullanması en elverişli olan seçenek görünüyor. Müzeden sonra orta refüjden mi geçer yoksa Konyaaltı caddesinin güney kesiminden mi devam eder bilmiyorum. Ama Nostalji tramvay hattı gibi caddenin güney kesiminden geçmesi daha mantıklı. Belki Konyaaltı caddesinin tek yön olması da düşünülebilir.

FRAKZ

1 ay önce - Prş 28 May 2020, 23:10

2 aya kadar otogardan meltem eğitim araştırma hastanesine kadar olan kısım bitecek. Yıl sonuna kadar eğitim araştırma hastanesi-zerdalilik arası bitecek.
Falez kavşağında araç yolu tek şerite düşürülerek orta refüj büyütülerek hat geçirilir.Planı da yakında paylaşılır. Konyaaltı caddesi her halükarda zaten tek yön olacak veya tek gidiş tek geliş olarak...Teomanpaşa caddesindeki bisiklet yolunun kaldırılmasının o caddenin gidiş geliş olmasının bir nedeni de Konyaaltı caddesinin trafiğinde yaşanacak problemleri azaltmak olabilir. Ama projede en çok merak ettiğim dönerciler çarşısı ve cender otel arası oradaki palmiyelerin kaderi ne olacak veya trafik nasıl olacak?

Ömer YILMAZ
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 23:37

Teomanpaşa Doğu --> Batı yönlü işlerse Konyaaltı Caddesi kesinlikle Batı-->Doğu şeklinde işlemeli. Teomanpaşa caddesinin iki yönlü olması saçma.

Atatürk Caddesinde raylı sistemin bir hattı mevcut nostalji hattının geçtiği gibi olmalı diğer hat ise caddenin bir şeridinden geçmeli. yani refüj iki tramvay hattının ortasında kalmalı. Cadde tek şerit olarak işleyebilir. Atatürk caddesi tarihi bir cadde. bu özelliği korunmalı, gerekirse trafiğe kapatılmalı.

FRAKZ

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:32

Bazı şehirlerde olduğu gibi mesela Konya'da Alaaddin Tepesi ve Mevlana Müzesi arasında tramvay ile araçlar aynı yolu paylaşıyor. Atatürk caddesinde de böyle bir sistem uygulanabilir. İş makineleri Atatürk Caddesine girince orayı düşünemiyorum her yer toz duman...Hele insan kalabalığı cabası 🤔

Bu arada Varsak-Atatürk arasında makasları görevliler değiştiriyordu artık görevliler yok otomatik değiştiriliyor Sütçüler durağına kadar. Ancak Dünya göz Hastanesini geçince Antkoopların orda ray değiştirirken vatman iniyor takoz ile rayı kendi değiştiriyor. Zafer ve Atatürk duraklarına gitmek için

Emir kaan
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 16:45
meltem bulvarında hem su borusu patlamış hemde ağaçlar kesilmiş

patlayan su borusu hakkında

Alıntıdır:Antalya Hakkında İnstagram[/quote]

FRAKZ

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 23:52

Ağaçlar kesilmiyor buna bir netlik kazandıralım sadece transplantasyon yöntemi ile sökülerek başka bir alana taşınıyor antalya hakkında sayfasının ilerleyen storylerinde belediye çalışanı da bunu belirtmiş zaten mesaj atarak...Yani ağaçlar kolay taşınması amacıyla budama işlemi yapılıyor...

emre_boduk
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 20:51

Yıl başına biticekse yeni tramvay araçları yıl başına yetişir mi?

Yetişmezse şuanki toplam araç sayısı ile bu hat çalışabiliri mi?

sayfa 137
« önceki   123 ... 136137138 ... 140141142   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM