Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ltimur
14 yıl önce - Cmt 28 May 2005, 13:19

Alıntı:
Ben biraz daha açıp Avrupa'da Türk olmak dünyanın en katlanılmaz olayı diyeceğim....

yahu ben de A.B.D de yaşayan bir Türk olarak, Türklüğümü bastıra bastıra söylüyorum ve gerçekten gurur duyuyorum çoğu zaman.
Hem A.B.D de Türkiye de olup bitenler avrupada ki kadar duyulmuyor da.(Yani, Eurovision,Basketball avrupa şampionası ve 2.liği, UEFA galatasaray ve super cup , Futbol dünya 3. lüğü, Istanbul Tennis CUP,Champions League finali,F1 istanbul ayağı, Basket 2010 dünya finalleri)
Bunlar A.B.D de avrupa da duyulduğu kadar duyulmuyorda.

Bu sırada son 5 senede ne kadar çok şey olmuş.
Başka ne vardı???
Özel bir başlık açsam mı bu konuda?

ltimur
14 yıl önce - Cmt 28 May 2005, 13:20

Tabiiii unutmadan İstanbulun gerçekten de 6.lığı da var

serhat75
14 yıl önce - Cmt 28 May 2005, 14:53

bir ülkenin gelismisligi o ülkedeki yüksek binalarin coklugu ile ölcülüyorsa Almanya dünyanin en geri kalmis ülkelerinden biri olurdu ki durum böyle degil. Yani bence bu karsilartirmar cok sacma. AB ye girmenin ön sartlarindan biri ülkende cok sayida gökdelenin bulunmasi degil yani arkadaslar. Biraz daha objektif seyler yazin lütfen.

Erkut A2.

14 yıl önce - Pts 06 Hzr 2005, 13:25

gerçekten arkadaş söylediklerinde haklı
Bir tane söz geldi aklıma:"Boy devede de var"---

enderakay
14 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2005, 19:54

tokyoyu bile sollamışız ama çok fazla gökdelen yerine 2 tane en büyük olmaya aday gökdelen olsa daha iyi olur.

sarpt
14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 00:22

Bende Amerika'da yasayan bir Turk olarak sunu soyliyim buradaki nsanlar Avrupa'daki insanlara nazaran Turkiye'ye cok daha iyi bakiyor. Avrupalilar tamamen irkci insanlar Amerika'da 7.5 senedir yasayan bir insan olarak bunu rahatlikla soyleyebilirim. Zaten bilgisayarimda ki wowturkey resimlerini gostermem onlara bir hayli yetiyor O resimleri gordukten sonra Turkiye'ye gelmek isteyen bayagi insan oldu! Hatta su siralar gelicekler var.
Bu arada gokdelenler bir ulkenin gelismis bir ulke oldugunu gostermez ama yinede bi seviyede iyi itibar birakiyor. Gokdelenler bence Istanbul'a cok guzel hava katiyor. Bir yerde tarih, diger yerde modernlik. Fakat kesinlikle eski mimari yapilarin yikilmasina karsiyim. Bunlarin hepsinin restore edilmesi lazim. Zaten bu konuya 100 defa deginilmistir bu froumlarda, herhangi bir gorus ayriligimiz yok bu konuda. Alisveris merkezleri, gokdelenler, stadlar bunlar guzel seyler ve bence Istanbul'un itibari acisindan kotu seyler degil fakat kesinlikle Istanbul'a daha cok sey yapilmasi lazim.

umit1
14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 09:43

ABD ye goc edip ABD yi olusturanlar Avrupalilardir,ama Avrupanin Lordlari,Markileri, Kontlari yani Aristokrasisi ve Burjuvazisi degil tabiri caizse ayak takimidir,yani ABD de Avrupa ulkeleri ayarinda "yontulmus" bir kultur bulumazsiniz ama genede bu tarihi ,yontulmus bir kulturu olmayan ustune ustluk halkinin yuzde 99 unun ayakabi numarasinin IQ numarasindan buyuk oldugu ulkede dahi bizim binlerce yillik tarihi olan ,suruyle medeniyete besiklik etmis Istanbulda yapilanlari yapmayi gusunemezsiniz bile ,zira burnunuzdan gelir.
Her sehrin kendi "ordnanceleri" yani imar kurallari vardir.hic bir belediye baskani da bizim Dalan beyin yaptigi gibi bunlari "ben yaptim oldu" diye degistiremez,eger bir degisiklik yapmak isterseniz bunu onceden basinda ilan eder ve etkilenecek bolgedeki halki "Town Meeting" seklinde duzenlenecek toplantiya davet eder orada ne degidiklikler yapacaginizi halka anlatir onlarin sorularini cevaplarsiniz.
Eger cogunluk sizinle ayni fikirde degilse zaten akilli iseniz bu isin fisini cekersiniz yok inat ederseniz o zaman da onlar
1)Onlar mahkemeye giderler ve sizin planlariniz icin durdurma karari cikarabilirler.
(Ben mahkeme kararini filan takmam diye aklinizdan dahi gecirmeyin,sizi aninda "buyuk ev" e yerlestirirler,makaminizada baskasini oturtuverirler hemencecik)
2)Eger yeterli imzayi yoplayabilirse,ki bu bircok yerde secmen sayisinin yuzde 10 u dur,o zaman bu plan icin secmenden onay istemek zorunda kalirsiniz (Ballot Question)

ABD yi 1.Dunya ulkeleri arasinda en geri olarak bile nitelesek ABD de uygulanan prosedur bizde mesela Gokkafeste uygulanan prosedurden cok farklidir,o zaman ulkemizde bu islerde uygulanan proseduru bir ABD hele hele Avrupa ulkesi proseduru ile kiyaslamak imkansizdir.

Ileri ulkelerin kendu kurallari ile yaptiklarini ucuncu dunya kurallari kullanarak tekrar etmeye calismak pek akillica olmasa gerekyir.

Burç

14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 10:03

serhat75 demiş ki:
bir ülkenin gelismisligi o ülkedeki yüksek binalarin coklugu ile ölcülüyorsa Almanya dünyanin en geri kalmis ülkelerinden biri olurdu ki durum böyle degil. Yani bence bu karsilartirmar cok sacma.

Avrupa'nın en yüksek binaları hangi ülkede?
Asıl gökdelenler ile bir ülkenin ekonomik gelişimi arasındaki ilişkiyi görememek saçma.

Yukardaki arkadaşa yaşadığı şehirin gökdelenlerini anlatan bir sayfa tavsiye edeyim bari :
http://www.skyscraperpicture.com/frankfurt.htm

alimemo
14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 14:55

Frankfurt, tarihî binaların arasına gökdelen yapılmasına izin verdiği için sıkça eleştiriliyor. Paris'i örnek almalıyız bence de. Eiffel Kulesinin dibine modernlik diye gökdelen dikmeze kalkarsan hop derler. Bizde de denmeli. Gökdelenler Levent ve Maslak gibi belirli yerlere dikilmeli. Meselâ Beşiktaş'ın arkasından pörtlemiş bir Polat Tower çok çirkin duruyor.

sipahi
14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 16:39

Alıntı:
Paris'i örnek almalıyız bence de.

arkadaslar Paris'in konumu bence biraz farkli, bir belgeselde görmüstüm yanilmiyorsam(discovery). Paris'in cogu yerine gökdelenlerin yapilmasinin mümkün olmadigini seyretmistim. nedeni ise cok tünel, kanalizasyon ve benzeri seylerin oldugundandir. hani bilirsiniz ya arap(cezayir, tunus) esirlerinin binlercesinin telef oldugu tüneller! iste öyle.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet