Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
CibALI
14 yıl önce - Pts 16 May 2005, 12:07

CibAli tarafindan silindi

En son CibALI tarafından Sal 31 May 2005, 18:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Haldun34

14 yıl önce - Pts 16 May 2005, 18:09

Almanya'daki vatandaşlarımız bence yüz kat daha iyi durumda Fransa'ya göre. Alman devlet kurumlarında bir önyargı oluşmussa bu bazı uyanık yurttaşlarımızın yardım fonlarında yaptığı haksız kazanımlardan da biraz kaynaklanıyor. Ama Fransa'da topyekün bir düşmanlık söz konusu. Yaşamadan hüküm vermeyin. Fransa'da Türkiye'ye ve Türklere sempati duyanlar marjinal bir azınlık. Ama diğer ülkelerde böyle değil Yunanistan da bile.

Erkut A2.

14 yıl önce - Sal 17 May 2005, 18:44

Abi söylediklerin zaten uyanık vatandaşlarımız tarafından biliniyor....
Kaynagi su an aklima gelmiyor fakat bir söz aklima takildi:"TÜRKÜN dostu türktür", gerisini artık siz düşünün

CibALI
14 yıl önce - Çrş 18 May 2005, 16:33

CibAli tarafindan silindi

En son CibALI tarafından Sal 31 May 2005, 18:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erkut A2.

14 yıl önce - Cum 20 May 2005, 23:02

Abi ne diyeyim sende haklısın.
Konuyu yine dağitiyormuyum bilmem ama şunları açiklamak istedim Mersin de bir gökdelen var, Ortadogunun en büyük gökdeleni imiş....

Mersin gökdeleni

(+)

[/url]

Başdoğan

14 yıl önce - Cmt 21 May 2005, 11:54

Ortadoğunun en yüksek gökdeleni idi belki yıllar önce. Mertim Tower, Merit otel veya Ramada otel diye de anılır ve yüksekliği 177 metredir. Ancak şimdilerde sırf Dubai'de bu binadan yüksek en az 10 gökdelen vardır ki bunlardan 2 sı 300 metreden ve 6 sı 200 metreden yüksektirler. Suudi Arabistan'da da Riyad'da daha yüksek gökdelenler bulunmaktadır.

Kazandibi
14 yıl önce - Cmt 21 May 2005, 11:58

CibALI'ye kesinlikle katılıyorum.

İstanbul bence bu konuda Paris'i örnek almalı: Levent-Maslak hattı bizim La Defense'ımız olmalı (gökdelenler sadece bu hatta inşa edilmeli; civar yollar, meydanlar ve altyapı, bu amaçla geliştirilmeli)

MURAT

14 yıl önce - Pts 23 May 2005, 01:56

ne yazikki bu siralama dogru degil, istanbul cok gerilerde
ama ilerde olur insallah

Erkut A2.

14 yıl önce - Prş 26 May 2005, 21:19

Olur Istanbulun baska derdi yoktu birde gökdelenler buraya mı dikilip görücüye çıksın yoksa........
Bırakn onlarıda gecekonduları bir hizaya soksunlar dimi ama?---Gökdelenler sonraki iş...

Ayrıca arkadasın mersin gökdeleni hakkında verdigi bilgi için de teşşekürler...bilmiyordum..

Denem

14 yıl önce - Cum 27 May 2005, 17:35
Gokdelen =/= Modernlik

Hani gecekondu yikip yerine gokdelen yapilsa tamam. Dolmabahce sarayinin arkasina dikip sonra yiktigimiz o meshur binaya ne demeli?

Tarihi yarimadaya bakarken de arkada parlak cam kule gormek gercekten rahatsiz edici. Sen git 2000 yillik bir siluet olusumunu bir kac sirket ofis yapsin diye on senede boz.

Izmir kordon'u da, Sarikisla'yi da, Taksim'i de cirkinlestiren bu "modernite" sevdasidir.

Avrupa'da gokdelen yokmus, Istanbul bir numaraymis! Aman ne buyuk onur. Avrupa tarihi sehirlerini koruyor da ondan. Bizim gibi 200 yillik okullari yakip Reina'ya otopark yapmiyor.

Avrupa sehirlerinin, mesela prag'in ortasina gokdelen dikersen Prag'in ne tarihi ne de turistik bir degeri kalir. Istanbul'u UNESCO listesinden cikarsinlar da, butun sehri gokdelen ormanina cevirelim.

Kissadan hisse: Gokdelen =/= Modernlik. (Aynen Izmir Kordon'u yikip apartman yapmanin hic bir modernlik saglamadigi gibi).

Yukardaki bu iki mesajin altina imzami basarim helal olsun.
Alıntı:

Ben Gökdelenleri sevmekle beraber,sözkonusu Istanbul olunca biraz tedirgin oluyorum.Neden derseniz;60'li yillarda Istanbulda tarihi doku hice sayilip otoyolvari caddeler kurulup,tramvay yollarinin üzeri asfaltla kapatildigi dönemlerde de,Istanbulu o hale sokanlar Istanbula zarar vermek adina yapmadilar bunu.Ama sonuc felaket oldu.
Ayni sekilde,simdilik bize hos görünen gökdelenlerin belli bir bölge sinirlamasi getirmeksizin sehrin heryanina serpistirilmesi 20 yil sonra nasil bir sonuc doguracak bilemiyorum.Acikcasi Tarihi yarimadayi izlerken,geri planda Tekstilkent kulelerinin görünmesi beni rahatsiz ediyor.Ayni sekilde Haydarpasa projesi de...Bu gökdelen olayini bir mania haline getirmeden,belli bir yer tahsis edilip sadece o bölgelerde izin verilse cok daha iyi olacak kanisindayim.Örnegin;Avrupa yakasinda sadece Sisli ve kuzeyi ve Anadolu yakasinda Kadiköyün dogusu gibi...

İstanbul bence bu konuda Paris'i örnek almalı: Levent-Maslak hattı bizim La Defense'ımız olmalı (gökdelenler sadece bu hatta inşa edilmeli; civar yollar, meydanlar ve altyapı, bu amaçla geliştirilmeli)

sayfa 2
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet