Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Okhan
14 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 19:45
Gökdelen sayısına göre İstanbul dünyada 6. sırada

Alman Spigel dergisinde "en fazla gökdelene sahip sehirler" listesi yer aldi. Emporis.com sitesinin hesapladigi verilere göre Istanbul dünyada 6., Avrupa'da büyük farkla 1. sirada yer aldi.
Siralama sehirlerdeki 35 metreden yüksek binalarin toplam sayisina göre yapilmis.

Most Skyscrapers
# City Buildings
1. Hong Kong 7,422
2. New York City 5,444
3. Singapore 3,503
4. São Paulo 3,014
5. Seoul 2,831
6. Istanbul 2,093
7. Tokyo 2,092
8. Rio de Janeiro 1,925
9. Toronto 1,614
10. Buenos Aires 1,438
11. London 1,295
12. Chicago 1,043
13. Sydney 806
14. Osaka 740
15. Mexico City 723
16. Bangkok 710
17. Caracas 670
18. Madrid 651
19. Milan 646
20. Curitiba 628
21. Shanghai 549
22. Mumbai 529
23. Vancouver 520
24. Kuala Lumpur 517
25. Moscow 456

Spiegel:
http://www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,355425,00.html

yalper
14 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 20:50

Aman da ne buyuk onur(!) desem, eksi puan verirsiniz di mi? Ama oyle dusunuyorum, fikre saygi beklerim... Istanbul ayni sekilde 5-6 kat alti binalar siralamasinda da sonuncu siralarda olmaz mi arkadaslar, yani az katli apartman seklindeki yapilari kastediyorum yoksa villalarimizda hatiri sayilir sayida

Haldun34

14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 09:48

Okhan de Lan,

Kaynağı ile verdiğin bu haber için teşekkürler. AB'de Türkiye hakkındaki önyargıların kırılması işte böyle haberlerle mümkün olacak. Bizi sadece minarelerimizle tanıyanlar Türkiye'de farklı alanlarda ilerlemeler olduğunu da fark edecekler biraz...

Haldun34

14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 11:31

12 MAYIS 2005 HÜRRİYET ANASAYFA:

Alıntı:
İstanbul gökdelende dünya 6’ncısı oldu

Alman Der Spiegel dergisinin internet sitesinde yer alan Emporis.com kaynaklı habere göre İstanbul, dünyanın gökdelen yoğun kentleri arasında altıncı sırada yer alıyor.

Hong Kong bu trendle listede birinciliğe oturuyor. Dünyanın en ünlü gökdelenli kenti New York ise ikinci sırada yer alıyor. Bu iki kenti, kent-devlet Singapur, Sao Paolo (Brezilya), Seul (Güney Kore) ve İstanbul izliyor. İstanbul’un bir numaralı gökdeleni, 181 metreyle bir numaralı İş Kulesi. Avrupa’nın finans merkezi Frankfurt 25 kentin yer aldığı listeye giremedi.

Erkut A2.

14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 12:52
Gökdelen olsa bile...

Arkadaslar bu ülkemiz icin önemli sayiln seyler: Gökdelelner , otoyollar, köprüler,fakat benim anlamadigim biz böyle bir gelismis ülke grafigi cizdigimiz halde neden AB bizimle hala ugrasiyor?Bunu anlmakta zorluk cekiyorum...Tabi o ayri konu diyeceksiniz,sizde haklisinz.Ama burda yanibasimizdaki Bulgarsitan ülkesine bile müzakere tarihi verilmesini ben ülkeme karsi yapilan büyük bir saygisizlik ve terbiyesizlik olarak karsiliyorum...
Oysa bzim gibi bir ekonomisi(su an) iyi bir durumda olan ülke icin ,vede sizlerinde söylediginiz gibi dünyanin en fazla 6.sirada bulunan gökdelenler siralamasinda olan Istanbul a ragmen....

Sabancı-Center ve Işbankası binası

(+)

Levent ten bir görüntü

(+)

En son Erkut A2. tarafından Sal 17 May 2005, 18:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

doğuş
14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 14:44

İstanbul belkki gökdelen sayısı bakımından dünya devlerşiyle yarışıyor ve avrupa şehirlerini geride bırakıyor ama yapılan binaların yerleşimi ,binaları yüksek çitlerle hapsetmeleri ,gökdelen aralarından geçen dar yolları ile bir skyline havasi vermiyor bence.

Haldun34

14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 14:58

Erkut A,

Alıntı:
Arkadaslar bu ülkemiz icin önemli sayiln seyler: Gökdelelner , otoyollar, köprüler,fakat benim anlamadigim biz böyle bir gelismis ülke grafigi cizdigimiz halde neden AB bizimle hala ugrasiyor?Bunu anlmakta zorluk cekiyorum

AB'nin sizinle uğraşmasında asıl nedenin başında Osmanlı'nın 16.yüzyılda Balkanlar'da yaptığı fetihlerin intikamı var. Benim fikrim temel nedenin bu olduğu. Yani biz Ortodoks bir ülke dahi olsak bu fetihleri yaptığımız için yine Avusturyalıların Fransızların hafızalarında nefretle anılıyor olacaktık. Din faktörü bu nefreti körükleyen ateşin derecesini yükselten bir katalizör.Yani başlıbaşına tek neden bu değil. En azından Fransa'dan başka ülkeler için.

Fransa'daki genel düşünce şu: '

'Türkiye bir İslam ülkesidir. O zaman burada herkes geri kafalı, hanımların hepsi baş örtülüdür. Bunlar ailelerini töre ile yönetir kadınları hata yapınca aile meclisi karara ile öldürürler. Bunların Kuzey Afrikadaki eski sömürge göçmenlerin farkı yok. Bunları alırsak hepsi buraya doluşacak. Ülkemiz İslam ülkesi olacak, sokaklar okullar türbanlılarla dolacak. Ayrıca bu ülkenin % 98'i Asyadadır. Bu bir Ortadoğu ülkesidir. Bunlar alınsa İranla, Suriye ile Irak ile komşu olacağız. Türkler girecekse o zaman Fas'da girsin. Demekki Türkler giremez. O zaman Anayasaya hayır oyu verelim, Fransa'yı koruyalım vb vb vb.....''

Zaten dün LE FIGARO'da çıkan 25 milletvekili deklarasyonunu duydunuz herhalde. Konu dışı olduğu için burada açmak istemiyorum.

Özetle: Fransa'da Türk olmak dünyanın en katlanılmaz olayı. Türkiye'de yaşamanın kıymetini iyi bilin arkadaşlar...

İstediğimiz kadar gökdelen dikelim, modernleşelim Fransa bunları görmezden gelecektir her zaman, nerede bir kusur var, bir ayıp var, bir detay var, onu bulacak, deşecek öne sürecek ve toplumunu dezenforme edecek böylece nesiller boyu fransız toplumunun Türk düşmanlığı devam edecektir.

saygılarımla,

Erkut A2.

14 yıl önce - Prş 12 May 2005, 17:13

Abi aciklaman icin sana tessekkür ediyorum....
Bu konu altinda da böyle bi konuya deyindigim icinde herkesin affina siginiyorum..saygilar...

Başdoğan

14 yıl önce - Cmt 14 May 2005, 11:48

Alıntı:
Özetle: Fransa'da Türk olmak dünyanın en katlanılmaz olayı. Türkiye'de yaşamanın kıymetini iyi bilin arkadaşlar...

Ben biraz daha açıp Avrupa'da Türk olmak dünyanın en katlanılmaz olayı diyeceğim....

Erkut A2.

14 yıl önce - Pzr 15 May 2005, 22:15

Basdogan,

Belki haklisin, fakat Avrupa nın heryerinde bu sözün geçtiğine inanmıyorum..

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet