Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 4be

4 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 11:00

Şubat ortasında mahkememiz vardı davayı kaybettik çoğunluk hisse sahibinin istediği oldu elimizdeki hisse oranı hesaplanarak bize verildi sizin dediğiniz gibi firma ile anlaşsaydık ve teklifini kabul etseydik daha fazla para alacaktık 100 m2 altında olanlar anlaşmaya çalışsınlar yoksa daha çok zarar görüyorlar firmalar ya parasını yada üstüne para isteyip daire veriyor kentsel dönüşüm yasası açık devlet çoğunluk hisseden yana oluyor ayrıca ödeyeceğiniz avukat ve mahkeme masraflarında hesaba katın çok zararlı çıktık

Misafir 34f

4 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 20:03

Çoğunluk hisseler belediyelerin elinde bu arsa payları ihalle ile başkalarına satılınca o zaman görün. Oradaki birçok kişi bugün anlaşamadıkları için ağlar durur artık. Aklı olan diğer hissedarları bulup mahkeme yoluyla ellerindekilerden olmadan bir firma ile anlaşır.

Benden küçük bilgi birileri o bölgeyi orta ve üst gelir grubu için düşünüyor. Büyük firmalara yem olup elinizdekinden olmadan 100 metrekare altında arsanız varsa çabuk olun. O bölgenin muhtarlarınada dikkat edin.

alicetins

4 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 20:07

2014 yıllında biz demiştik mağdur olacaksınız buraları elinizden alacaklar. Artık turşusunu kurarsınız. Küçük hissedar hak sahipleri ellerindekileri mahkeme ile bir bir kaybedince bugünleri mumla arar.

Aç gözlü hak sahiplerine acımıyorum. Birşey olmaz diyenlerede acımıyorum. Bu kafayla daha çok kaybetmeye mahkumuz.

Misafir 34f

4 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 20:17

50. Yıl Parkı ve Çevresi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı bölge içerisinde kalmakta olan metruk yapıların 3194 sayılı kanunun 39. Maddesi ile 5216 sayılı kanunun 7. Maddesinin (z) bendine istinaden alandan kaldırılması Ankara Büyükşehir Belediye Encümeninin 29.01.2015 tarih ve 260/618 sayılı kararı ile onaylanmıştır.

Bu bölgede kullanılmayan yıkılmaya yüz tutmuş tüm gecekondular belediyeye şikayet edilmesi halinde yıkılıcaktır.

Şikayetleri:
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Adres : Hipodrom Cad. No:5 Yenimahalle / ANKARA
Santral : (0 312) 507 10 00

ya da

153 Mavi Masaya bildirebilirsiniz.

Misafir 741

4 yıl önce - Sal 15 Mar 2016, 22:15

Nerede bu belediye nerede bu hale getiren sorumlular insanları mağdur etmeden bir kentsel dönüşüm işini gerçekleştiremiyorlar mı?

Misafir 832

4 yıl önce - Prş 17 Mar 2016, 18:29

Yıkılan metruk binalar için sahiplerine bir ödeme yapılıyormu ? Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

Misafir 3a1

4 yıl önce - Prş 17 Mar 2016, 23:44

Çankaya Belediyesi adam gibi bir belediye olsa Yenimahalle belediyesinin pamuklar mahallesinde yaptığı değişimi topraklık-zafertepe bölgesinde gerçekleştirip çankaya ilçesinin gelişen bölgesi yapardı.

Şu bölgenin ne eksiği var pamuklardan daha merkezi daha gelişime açık bir bölge ne mütahitlerde nede belediyede akıl yok.

Misafir ecf

4 yıl önce - Prş 17 Mar 2016, 23:50

Yenimahalle Belediyesi olsaydı...İşte bütün meselede bu.

Misafir 952

4 yıl önce - Cum 18 Mar 2016, 00:16

Ben şahsen gerekli birimlere şikayet etmeyi ve yasal süreci başlatmayı kafaya koydum. Eğer bu konuda mağdur varsa topluca bu konuda BİMER' den şikayet edelim. Gelen sonuç üzerinden Yasal süreci başlatırız.

Örnek olarak ben şunu yazdım. Birkaç tanıdığım hak sahibine de bu şekilde yazın gönderin dedim. Sizde tanıdıklarınıza bu şekilde BİMER' e şikayet etmelerini söyleyin. Sonuçta bu bir kentsel dönüşüm hakkının verdiği yasal süreç kim olursa olsun biz hak sahiplerini oyalamaya hakkı yok.

Belediye kendini büyük hissedar yaparak bizi mağdur duruma düşürdü. Ya gelsin adam gibi bu sorunu çözsün yada yasal süreçte bizi mağdur düşürdüğü için bu kadar bekletiği yıllın tazminatını ödesin. İnanın şu konuda avukatlar iyi birer tazminat kazandırıp kendileri de seve seve bu konuda yardımcı olurlar ve yüklü bir tazminat kazanırlar.

Ayrıca arsalarımızda oynama yaptığı için şu anda kendi arsamızda istediğimiz kentsel dönüşüm sürecini engellemiş oluyor.

Ankara İl sınırları içerisindeki 50. yıl Kentsel Dönüşümü Projesinde xxx ada xxx parsel tapulu hak sahibi olarak yeni imar planından sonra mağdur duruma düştük. Kentsel dönüşüm projesi olduğu halde karşımızda ne büyük hissedar belediyeyi nede diğer hak sahiplerini bulamıyoruz.

Yıllardır bu bölgede ve evimizde yenileme beklerken eski plandaki ada ve parsel olarak farklı bir parselde, belediyenin de dahil olduğu ortak sayımızın da artış nedeniyle şimdi karşımızda muhatap bulamayıp kentsel dönüşüm fırsatından faydalanamıyoruz.

Acilen bu mağduriyetimizin giderilip en büyük hissedar olan belediyenin de bizimle ve diğer hissedarlarla temasa geçip bu mağduriyetimizin giderilmesi ve bize bu konuda bilgilendirme yapılmasını istiyoruz.

Misafir 4cd

4 yıl önce - Cum 18 Mar 2016, 11:42

Sayın Misafir 952 bende sizin verdiğiniz örnek yazı ile Bimer üzerinden şikayet ettim. Bende şahsım adına gelen olumsuz cevap olursa belediyeyi dava edip tazminat talebinde bulunacağım. Sonuçta belediye vurdum duymazlığının cezasını ödemelidir. Avukat arkadaşım ile görüştüm oda belediyenin kusuru olduğu ve bizi mağdur edip kentsel dönüşümü yapmadığı için yüklü bir tazminat alıcağımızı söyledi.

Aklı sıra belediye uyanıklık yapıcağım derken tazminatlarla daha fazla zarar edecek yada yol yakınken tazminat ödemeden kentsel dönüşüm işine el atacaktır. Bakalım ilk etapta sizin paylaştığınız yazıyı Bimer'e gönderdik. Yolumuz açık olsun.

Ankara İl sınırları içerisindeki 50. yıl Kentsel Dönüşümü Projesinde xxx ada xxx parsel tapulu hak sahibi olarak yeni imar planından sonra mağdur duruma düştük. Kentsel dönüşüm projesi olduğu halde karşımızda ne büyük hissedar belediyeyi nede diğer hak sahiplerini bulamıyoruz.

Yıllardır bu bölgede ve evimizde yenileme beklerken eski plandaki ada ve parsel olarak farklı bir parselde, belediyenin de dahil olduğu ortak sayımızın da artış nedeniyle şimdi karşımızda muhatap bulamayıp kentsel dönüşüm fırsatından faydalanamıyoruz.

Acilen bu mağduriyetimizin giderilip en büyük hissedar olan belediyenin de bizimle ve diğer hissedarlarla temasa geçip bu mağduriyetimizin giderilmesi ve bize bu konuda bilgilendirme yapılmasını istiyoruz.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet