Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
alicetins

5 yıl önce - Sal 18 Ksm 2014, 14:54
Ankara 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi Hak Sahipleri ve Mağdurları Paylaşım Konusu

Arkadaşlar birçok topikte ve sitede parça parça bilgi paylaşımı ve haberler olmaya başladı.

Uzun zamandır beklediğimiz bu dönüşüm projesi iyice arap saçına dönmeye başladı. Bu bölgedeki tüm hak sahiplerini ortak paylaşım olarak burada birşeyleri paylaşıp tekrar dikkati bu 50. Yıl kentsel dönüşüm projesine çekmeye çalışmalıdır.

Bir çok yerden bu bölgedeki arsaların el altından toplandığına dair güçlü haberler gelmekte insanlar bilgisizce yanlış yönlendiriliyor.

Yeni yapılan imar planından sonra birçok hak sahibi habersiz. Bu bölgeye bağlı Dilekler mahallesi muhtarlığı, çamlıtepe muhtarlığı, 50. yıl muhtarlığı ve diğer muhtarlıklar ya bilgisizi yada size detaylı bilgiyi vermekten özellikle kaçınıyorlar.

Çünkü bu projede büyük rantlar dönüyor.

Sizden istediğimiz bu kişileri aradan çıkarıp doğru ve güncel bilgilerinizi paylaşmanız. Yoksa bu hak sahipleri gelecekte büyük zararlara uğratılacaklar.

Proje paylaşımlarını özellikle ekleyip güncel tutalım hatta tüm hak sahipleri olarak acilen bir platform oluşturmamız gerekiyor.

Yalcin Tasdelen
5 yıl önce - Sal 18 Ksm 2014, 16:29

hangi projede rant yokki burda olmasin. bu normal birsey artik ama hak sahipleride hakkini aramali tabi

Misafir ce4

5 yıl önce - Cmt 22 Ksm 2014, 13:16

Bizde Çankaya belediyesine bağlı kısımda hak sahibiyiz.Şu anda bir inşaat firması ile anlaşma halindeyiz. Evler 125m2 olacak şekilde inşaat edilicek. Bizim parselimiz 3000m2 üzerinde bi şu şekilde anlaştık. Hisse payları 125 m2 ve üzeri olanlar bir daire alacak. 125 m2 düşük olanlar inşaat sonrası hisse paylarını ya nakit olarak alacaklar yada daire istiyorlarsa 125m2 ile hisse payları arasındaki farkı mütahitte ödeyecekler. Bence arsada hissedarları için bulunmaz bir fırsat geldi.

Bu projede arsası olanlar emlak sitelerine ilan verirlerse mütahittlerden ve firmalardan daha çabuk dönüş alabilirler.

Yapılıcak yerler site tarzında olacak. Diğer parsellerde site yada teras ev şeklinde olacak. Ankara için yeni şehir merkezinde güzel lüks bir proje geliyor. Burada hisse sahipleri çoğunluktan yola çıkarak mütahitle yada inşaat firması ile anlaşmaya gittiği için yeni kanun gereğince ve proje gereğince çoğunluğun kararına uymak zorunda olacaklar.

Misafir 603

5 yıl önce - Çrş 03 Arl 2014, 13:41

bende güllüce caddesi üzerinde oturuyorum. çankaya belediyesi tapu verme işini büyükşehire bırakmıştı.
büyükşehirde ilgili kişi ile görüştüm. tekrar çankaya belediyesine vermek istiyorlarmış tapu işini. kısır döngü yani. bence hiçbirşey olmaz buradan. oyalama taktiği yapıyorlar.

Misafir 0a6

5 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 14:18

Bizde bu alana yakın bir konumda oturuyoruz. Parsel numarasını bilmiyorum ama özellikle Hukuk Fakültesinin üst kısmında kalan ve Erdem sokak üzerinde olan alanlar için hak sahiplerinin bir arada ortak hareket ederek, müteahhit ile anlaştığı bir durum var mı? Lütfen bilen varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler...

Misafir 7fe

5 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 16:35

Sayın Alicetins kardeşim,

Benim de Mamak tarafında hissem var. Çok doğru söylüyorsun. Bir grup kurup orada paylaşmamızı bende istiyorum.
Ayrıca Müteaahilere verenler ve hatta anlaşanlar var diye biliyorum.

aliihsans
5 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 18:08

Sayın Alicetins kardeşim,

Benim de Mamak tarafında hissem var. Çok doğru söylüyorsun. Bir grup kurup orada paylaşmamızı bende istiyorum.
Ayrıca Müteaahilere verenler ve hatta anlaşanlar var diye biliyorum.

Misafir fb3

5 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 16:35

65 yıl önce dedemin babası ile yaptığı erdem sokaktaki gecekondu...65 yıldır yıkılacak ....65 yıldır proje var ...dedemin babası öldü...dedem öldü...babam 75 yaşında ...ben 45 yaşındayım...

Misafir 34f

5 yıl önce - Cmt 03 Oca 2015, 12:13

Arkadaşlar bu alanda yeni imar planına göre arsalar kaymış. Bu yüzden her yeni imar planına göre arsasının yerini Ankara büyükşehir belediyesinde 15 kattaki imar bölümünden öğrensin. Birgün kapınızı çalınınca mağdur durumuna düşmeyin.

Çünkü arsanız başka bir yerde olabilir. Yeni arsa sahipleri ise mütahhitle veya inşaat firması ile anlaştıysa orayı boşaltmak durumunda kalabilirsiniz.

Buradaki arsa sahiplerinin yapması gereken 3 şey var.

- Yeni arsanızı öğrenip tapunuzu alın.

- Arsanızdaki ortaklarla irtibatta geçip arsanızla ilgili mütahit veya inşaat şirketiyle anlaşma yoluna gidin. Diğer ortaklar siz yokken harekette geçmiş veya çoğunluğa ulaşmış olabilir. Sürecin başında olmakla sürecin sonunda bilgi sahibi olmak arasında çok fark vardır.

- İlerde doğabilecek sıkıntılar için yeni arsanız ile ilgili araştırma yapın buralara birşey olmaz demeyin. Güçlü firmaların buralarda gözü olduğunu unutmayın. Bir günde işler tersine dönebilir.

Bu bölgede arsa sahibi biri olarak size söyleyiceğim yukardaki arkadaşlara katılıyorum. Bende birkaç firma ve mütahitle görüştüm. Birkaçı bana ulaştı. Araştırmalarım sonucunda çoğu gizliden gizliye gözlerini kestirdikleri yerleri toplamaya başlamışlar veya diğer ortaklarla anlaşma yoluna gitmiş olabilirler. Önemli olanın hisse çoğunluğu olduğunu unutmayın.

Bu ülkede artık yasalar ahisse çoğunluğu kimin elindeyse ondan yanadır. Özellikle bu şekilde kentsel dönüşüm alanı içindeki hisse çoğunluk durumuna göre hukuksal olarak bağlılığı vardır. İnatlaşıp veya ilgisiz kalıp zarar görmenizi istemem.

aybars1910
5 yıl önce - Pzr 04 Oca 2015, 11:29

Erdem sokak ta evimiz yeşil alan gözüküyor.Erdem sokak ile ilgili gelişme varmı,paylaşırsanız sevinirim.saygılar.

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet