Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hakan_adana
9 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 19:19

Alıntı:
orentus çok haklısın bence de imkansız ama link olarak verdiğim sitede ciddi bir sitedir ve habere göre açılış yapılmış ve bu açılışa millekvekilleri,belediye başkanı ve çok sayıda halk katılmış. Belkide sadece nehirde gezi turları yapılması için seferler başlatılmıştır çünkü seninde dediğin gibi nehir taşımacılığının adanada ekonomik bir değeri olmaz. Umarım en yakın zamanda Adana'da oturan üyelerimiz fotoraflarla bizi bilgilendirir.

Bu haberi ben daha şimdi, şu anda bu başlıkta görüp okuyorum. Haberin kaynağı kim olursa olsun, habere mi inanalım, gördüğümüz bildiğimiz Seyhan Nehri'ne mi inanalım?

Deniz otobüsü dediğimiz şey, öyle ufak tefek, zodiac bota benzer bir şey değil ki, aralardan sıyrılıp veya kucağa alınıp köprülerin altından üstünden geçirilsin.

Bir de ilginç olanı açılış yapılmış, bir dünya insan açılışa katılmış falan deniyor. Şahsen ne duydum, ne gördüm. Belki ben görmemiş, duymamış olabilirim diyeceğim ama, değil deniz otobüsü, orta boy bir motor olsa burada en az 20 tane fotoğrafını görürdünüz. Ne yazık ki yok.

bülent dizdar

9 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 19:31

Arkadaşlar, bu başlığın açılış tarihine dikkat eder misiniz lütfen. 11 Mayıs 2005. Yani tam 3 yıl önce.

3 yıldır Seyhan Nehrinde ve/veya Seyhan Baraj Gölünde tek bir tane deniz otobüsü gören var mı? Ben cevap vereyim. Yok. Çünkü ne Seyhan Nehri ne de Seyhan Baraj Gölü deniz otobüsü taşımacılığına elverişli.

Kimi aylar tam doluluk seviyesine ulaşan göl, kimi zamansa kurumaya yüz tutacak hale geliyor. Düz mantıkla düşünecek olursak bu şartlar altında taşımacılık ne kadar mümkün olabilir? İzninizle yine ben cevap vereyim; Hiç.

SerhatAdn

9 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 20:07

Deniz otobüsü değilde Eskişehir porsuk çayında kullanılan teknelerden olamazmıydı acaba ?
Ör: http://wowturkey.com/t.php?p=/tr48/atyilmaz_IMG_0012.jpg

Firat1973
9 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 05:32

Eskişehir'in ufacık Porsuk çayında tekneler calışıyor da, Seyhan nehrinde neden calısmasın. Baraj Gölü ve Seyhan nehrindeki su doluluk seviyesi teknelerin calışması için yeterlidir.
Böyle bir projenin uygulanması için gereken önemli iş, nehir üzerindeki engellerin kaldırılmasıdır.
Birinci engel eski barajdır. Eski barajın ortasında bir kısım teknelerin geçeceği kadar açılabilir-kapanabilir hale getirilebilir. Tekneler geçeceği zaman açılır, diğer zamanlar kapalı kalır. Eski barajin ürettiği enerji miktarının düşük olduğunu düşünürsek, orta kısmının açılır hale dönüşmesi fazla bir enerji kaybına neden olmaz.
İkinci engel Mustafakemalpaşa köprüsüdür. Bu köprü zamanında pek ilerisi düşünülmeden çok alçak yapılmış. Altından teknelerin geçebileceğini sanmıyorum. Bu köprü yıkılıpö yerine asma köprü yapılmalıdır.
Teknelerin ilk etapta Baraj Gölünden Merkez Camii'ne kadar çalışması yeterlidir. Bunun için de kaldırılması gereken yukarıda saydığım sadece iki engel vardır.

mahmut pınar

8 yıl önce - Çrş 20 May 2009, 22:20

Çatalan köprüsü yapılmadan önce kurttepe kıyılarında kayıklar olurdu ve biz piknik için 2günlüğüne karşı kıyıya küçük kayıklar ile geçerdik. Şimdi neden olmasın deniz otobüsü ulaşım amaçlı değil de gezme amaçlı... Bence cok güzel olurdu

musa01
8 yıl önce - Çrş 20 May 2009, 22:28

Aytaç durak yapar merak etmeyin.

SerhatAdn

8 yıl önce - Çrş 20 May 2009, 23:22

Geçen hafta sonu bazı kişilerden duyduğum kadarıyla .gölün karşısındaki 2. köprü ile Balcalı arasına boğaz köprüsüne benzeyen büyük bir köprü düşünülüyormuş.Ayrıca karşıda yapılaşma biraz daha arttıktan sonra Sarıçam ile Çukurova ilçesi arasında ulaşım amaçlı deniz otobüsü çalıştırılacakmış.Bu sadece bir konuşmada geçti tabiki.Olmayacak birşeyde kesinlikle değil.Ayrıca Seyhan nehri için böyle bişeyin olması bazı engellerden dolayı zordu ama gölün içinde bu olacaktır.Karşıdaki yapılaşmaya bakılacak olursa göl iç göl haline geliyor hızlı biçimde.

Seyran Müftüoğlu

6 yıl önce - Pzr 13 Ksm 2011, 07:19

kulağa çok hoş geliyor ama bence de imkansız, sadece mersin kıyılarındaki gibi bir kaç metrelik kıyıdan kıyıya gezi yapan eğlencelik süslü kayıklar konulur. kıyıya tekneli balıkçı lokantaları, kebapçılar, meşrubatçılar konur. yani piknik alanı arasında turlayan kayıklardan öte birşeyler olamaz gibi geliyor bana.

erolcoş
6 yıl önce - Pzr 13 Ksm 2011, 14:50

Neden olamasın ? Kanal buna göre düzenlense kanal üzerinde bile (mavibulvar ve kıyıboyu gibi iki kanal var ) olabilir. Nehir üzerinde de çok uzun bir hat var .Göl üzerinde üniversite Süleyman demirel arası çok uygun bence ...

Caner Aygün

5 yıl önce - Sal 02 Ekm 2012, 11:09

Seyhan nehrinde deniz otobüsü seferlerinin yapılması gerçekten çok iyi olurdu. Adanaya çok fazla şey katacağı kesin. Tabi çokda güzelleştireceği. Siyasiler bu sesi duymuyormu peki

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET