Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
can hakan
12 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 14:47
Adana - Seyhan Nehri'nde deniz otobüsü seferi

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2005/Mayi ...61852.aspx

Bu sitedeki habere göre artık Seyhan Nehrinde deniz otobüsü seferleri olucakmış ama bildiğim kadarıyla, daha doğrusu eskiden nehir her zaman akmıyordu. Adanadaki arkadaşlar bu deniz otobüslerinin resimlerini çekip siteye koyarsa çok iyi olur baya merak ettim

doğuş
12 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 19:39

Seyhan nehrinde deniz otobüsü konulmasi bir çok nedenden dolayı imkansız.En büyük engel iki tane regülatör köprü olması ve bu regülatör köprülerin suyu tutmakla birilkte özellikle eski köprü son derece yüksek ve teknik olarak deniz otobüsünün yol alması imkansız.Regülatör köprüler arasında yapılsa bile normal köprüler çok alçak ve yine imkansiz.Eğer normal köprüler arasınd olacaksak ki bu çok küçük bir alanı kaplar ve ekonomik değeri olmaz.Bu yapılsa bile nehir her zaman akmıyor.

can hakan
12 yıl önce - Prş 12 May 2005, 13:09

orentus çok haklısın bence de imkansız ama link olarak verdiğim sitede ciddi bir sitedir ve habere göre açılış yapılmış ve bu açılışa millekvekilleri,belediye başkanı ve çok sayıda halk katılmış. Belkide sadece nehirde gezi turları yapılması için seferler başlatılmıştır çünkü seninde dediğin gibi nehir taşımacılığının adanada ekonomik bir değeri olmaz. Umarım en yakın zamanda Adana'da oturan üyelerimiz fotoraflarla bizi bilgilendirir.

Kemal
12 yıl önce - Cum 10 Hzr 2005, 10:57

Dün gece yani 9 haziran 2005 te yanılmıyorsam kanal D de bir magazin programında altın koza festivali için çekim yapılmıştı ve bir ara bu teknelerden birini nehir kenarında şarkıcılarla gördüm . demek gerçekten böyle bir şey var... neden Adana fotografçıları şimdiye kadar çekmemiş bunu hayret.

remzi
12 yıl önce - Cum 16 Eyl 2005, 18:22

Biraz uzaktan çektim ama resim idare eder. Dilber Marina diye bi tesis seyhan nehrinde. İstiyen tekne içinde yemek yeyip nehir turu yapabiliyor

(+)

kamilekamile01
9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 14:05

yıl 2008 ama seyhan nehrinde seferler hala başlamadı..yada ben duymadım daha:)

weysell
9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 21:17

Seyhan nehrinde deniz otobüsü neredeyse imkansız. Çünkü Eski Baraj, Yeni Baraj, Regülatör köprü, Girne Köprüsü ve hatta Taş Köprü böyle bir hizmeti imkansızlaştırmakta. Keşke böyle bir imkan olsaydı metroya çok ta gerek kalmazdı. Adnan Menderes'ten binen Merkez Cami de hiç trafiğe takılmadan inerdi. Fakat maalesefki Adana için imkansız bir proje. Tamamen hayal ürünüdür ve fikir babasını merak etmekteyim.( Az çok tahmin ediyorum aslında )

SerhatAdn

9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 21:38

Seyhan nehrinde olması imkansız olabilir ama düşünüyorumda Gölde neden olmasın ? Çukurova Üniversitesi,karşı kıyılar ,Adnan Menderes,Sülayman Demirel ,Fuar alanı arasında çalışsa kötümü olur?Hemen şimdi olmasada ilerisini düşündüğümde böyle bişey olacaktır görüşüm.

avaran
9 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 19:43
hkaye

adana buna benzer hikayeler sik sik olur buda onlardan biri belki 10 sene evvel bi habe rokumustum bir belcika firmasi seyhan nehrinin kumlarini bedava almak kaydiyla adanaya denizi getirecek diye belediye baskanin engel oldugunu biliyorum halbuku bugun hamburg dunyanin sayili gumruk limani olmasina ragmen denizden bayagi icerde daha belki yuzlerce vardir ama bizimkiler bu degeri bilemeyip olacaklarida engellerler kafa sark kafasi cunku sonra diger sehirlere giptayla bakriz hic de zor olmayan bir hayalll

kubilay
9 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 17:13

ya bu projenin gerçekleşmesi İMKANSIZ dan öte birşey değil böyle haberleri açmayın arkadaşlar ya hani nerde metro nerde avm ler nerde oteller .... bu projeler sorunlar bitti benim güzel halkım nelerin peşinden koşuyor ya...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET