Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Sahabiye Finans Merkezi (Gökdelenler Bölgesi)
« önceki   1234 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
osmancık
3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 17:24

Downtown etkisi birbirinden bu kadar ayrik binalarla olusmaz.

Bu gorselden anladigim daha cok site yerlesimine benziyor.

Turkiye'de gercek manasiyla bir downtown, Istanbul da dahil, henuz yok.

faruk gorez
3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 17:27

Bu projede Downtown etkisi olmayacak zaten öyle bir beklenti yok a Oluşturulacak olan bu bölge,Kayseri iş hayatının gücüne güç katacağı gibi,ülkemizin de önemli bir finans ve ticaret merkezi olacak.

bu projeden sonra nasipse eski sanayide güzel bir proje olacak

osmancık
3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 17:46

Alıntı:
komple bir merkez olacak olan bu bölge,Downtown etkisi oluşturacak

Nazmi downtown etkisi olusturacak dedigi icin yazdim, downtown ile alakasi yok diye.

Nazmi de ayni cumleyi yazmisti:
Alıntı:
Oluşturulacak olan bu bölge,Kayseri iş hayatının gücüne güç katacağı gibi,ülkemizin de önemli bir finans ve ticaret merkezi olacak.

Heralde bunu her mesaja aynen yazmak bu baslik altinda farz oldu

Is hayatinin gucune guc katma kismini biraz acar misiniz?

faruk gorez
3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 18:05

(+)

osman bey sağ taraf sahabiye sol taraf eski sanayi buralar şehrin merkezi kalbi bu 2 proje ile her şehir merkzindeki bu alanlar nitelikli ofis ticari alan konaklama konut gibi amaçlara yönelik bir kullanım kazanacak hemde eski yapılar dönüşecek yeşil alan trafik yoğunluğu otopark gibi sorunlara daha güncel uygulamlarla çözüm bulunacak

Nazmi

3 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 10:09

'downtown etkisi derken',downtown gibi olacağını kastetmedim.İstanbul'da,Ankara'da gökdelen tarzı yapıların yoğun oluğu bölgelerde,bu yapıların yanlarında 5-10 katlı konutların olduğundan bu yapılar sırıtıyor,bütünlük bozuluyor.Kayseri'de ise komple bir planlama olduğundan,böyle bir sıkıntı olmayacak.Bütünlükten dolayı 'downtown etkisi' diye belirttim,orasıyla kıyas etme gibi bir durum yok yani.
Alıntı:
Is hayatinin gucune guc katma kismini biraz acar misiniz?

Pişmiş kelle gibi sırıtan gülücük ikonu koyup alay vari bir şekilde sorsan da,yine de açalım bu konuyu senin için

90'lı yıllarda Boydak grubu,'Anadolu Finans' isimli Kayseri merkezli bir banka kurmuştu.2000'lerin başlarında Ülker grubunun bankasıyla birleşip İstanbul'a taşındılar.Böyle bir yapılaşma daha önceden olmuş olsaydı,belki de Anadolu Finans'a güzel bir bina yapılıp Kayseri'de kalmaya devam edecekti.Anadolu Grubu,Sabancı,Kadir Has,Beğendik,Dedeman vs. gibi,merkezlerini İstanbul yada Ankara'ya taşımış bir çok zengin grubun doğuş yeri Kayseri.Geçmişinde bu tür zengin grupları çıkaran Kayseri'nin,önümüzdeki yıllarda da çıkarması muhtemel.En azından bu yeni çıkması muhtemel zenginler bu projeler sayesinde Kayseri'de kalabilirler.Mesela,Boydak,Başyazıcı,Orta Anadolu gibi güçlü gruplar Kayseri'deler.Bu gruplar kendilerine birer ofis binası yaptırsalar bu bölgeden,ekonomik ve kurumsal anlamda büyümleri tetiklenecektir.İstanbul,Koceli ve sanayisi güçlü liman kentlerinde yatırım yapılacak arsa azlığından ve çok pahalı oluşundan,yatırımlar;verilen teşviklerin de etkisiyle iç bölgelere kaymakta.Kayseri,kendi ölçeğindeki şehirlere oranla bu tarz vizyon projeleri sayesinde,yatırımları çekebilme adına bir kaç adım öne çıkıyor.Gibi,gibi..aklıma gelenler bunlar,sende kafa yorsan farklı şeyler bulabilirsin.Artısı var,eksisi yok Osmancık.

Ayrıca görsele fazla takılma,seçim döneminde proje tanıtımı için çizilmiş basit bir render.Kalın duvarlar arkasında,insanlardan soyutlandırılmış yapılar olmayacak.Sosyal alanları,mağazaları,kafeleri olan yaya ile iç içe aktif mekanlara sahip olacak.Bunu bizzat başkan Özhaseki belirtti.Bakın,Faruk beyin paylaşmış olduğu,proje yarışması içerikli haberde kısmen de olsa yer almakta bahsettiğim şey

Misafir 775

3 yıl önce - Cmt 13 Arl 2014, 09:53

Yarisma yonetmeliginde sikintilar varmis en kisa zamanda duzeltilir

Nazmi

3 yıl önce - Prş 29 Oca 2015, 14:17

Büyükşehir Belediyesi yeni bir video paylaşmış.Ancak,tam olarak nasıl bir proje uygulanacağı daha belli değil.Belediye,Sahabiye ile alakalı proje yarışması düzenledi.Yarışma sonucuna göre uygulanacak proje.

Suzi Dilara

3 yıl önce - Prş 29 Oca 2015, 23:52

Video yanında bu proje ile ilgili olarak Başkanın yaptığı bi açıklaması var Nazmi Bey ;

"Sahabiye'de Türkiye'nin en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden biri hayat buluyor.
Dört etaptan oluşan dönüşüm projemizde ilk olarak mahalle sakinlerimize proje hakkında bilgiler verdik.
Projeyi yaparken hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, hakkaniyetli ve adil bir şekilde herkese hak ettiği değerde yer vereceğiz.
Şehrimizin silüetine güzellik katacak modern, huzurlu bir iş ve yaşam bölgesi oluşturacağız."

Kaynak: Büyükşehir Belediyesi sitesi

Misafir 320

3 yıl önce - Prş 29 Oca 2015, 23:59

ben bu projenin istenilen gibi sonuçlanacağını düşünmüyorum bu bölge frankfurt varşova gibi downtown bölgesi olsa tadından yenmez ama eminim bu projeninde içine edecekler

Ahmet Günen

3 yıl önce - Cum 30 Oca 2015, 00:23

Alıntı:
ben bu projenin istenilen gibi sonuçlanacağını düşünmüyorum bu bölge frankfurt varşova gibi downtown bölgesi olsa tadından yenmez ama eminim bu projeninde içine edecekler

Tipik bir misafir sanatçı münasebetsizliği. Kaynak veya bir bilgi kırıntısı göstermeden işkembe_i kübradan atıvermiş. Niçin, nasıl, neden böyle düşünür, bir kendisi, bir Allah bilir...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET