Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
irfan x
17 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 13:49
[İST-C9.07] - İstanbul'daki Raylı Sistem Hatları Hızla Tamamlanıyorİstanbul'daki raylı sistem hatları hızla tamamlanıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, inşaat halindeki raylı sistem projelerinin tamamlanması amacıyla İETT Genel Müdürlüğü'ne 70 milyon YTL tutarında kaynak aktarımı yapıyor.

Belediye Meclisi, bugünkü birleşiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin inşaat halindeki raylı sistem projelerinin tamamlanması amacıyla İETT Genel Müdürlüğü'ne 70 milyon YTL (70 trilyon lira) tutarında kaynak aktarımı yapmasını öngören raporu onayladı.

Raylı sistem projelerinin önemli bir kısmının İETT Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğüne dikkat çekilen raporda, İETT'nin, Kabataş-Eminönü tramvay hattını da tamamlayarak hizmete açtığı hatırlatıldı. Raporda, inşaat çalışmaları büyük ölçüde bitirilen Sultançiftliği – Edirnekapı tramvay hattının Şubat 2006'da faaliyete gireceğine de yer verildi.

Ayrıca, Kadıköy-Kartal ile Otogar-Bağcılar Raylı Sistem inşaatlarının elektromekanik sistemi ve araç temini işlerini de İETT'nin gerçekleştireceği kaydedilerek, yardımın söz konusu projeleri hızlandıracağına işaret edildi. 70 milyon YTL'lik yardım, İETT'nin diğer zorunlu hizmetlerinde de kullanılabilecek.

Büyükşehir Belediye Meclisi TDİ'nin İDO'ya devrini onayladı...
Öte yandan; Belediye Meclisi bugünkü toplantısında Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nden devralınan gemi, deniz araçları, iskele ve büfelerin işletme hakkının İDO AŞ'ye verilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporunu da onayladı.

İstanbul sahilleri halka açılıyor...
Kabul edilen diğer bir raporla da gemi ve iskelelerdeki büfeler ile sahil dolgu alanlarındaki çay bahçeleriyle, büfe ve otoparkların 5 yıl süreyle Büyükşehir Belediyesi'nin İştiraklerinden BELTUR tarafından işletmesine de karara bağlandı.

Buna göre; otoparklardaki ücret tarifesi Büyükşehir otopark tarifesini, büfe ve çay bahçelerindeki ücret tarfesi ise, ikinci sınıf müessese tarifesini aşamayacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi


Haldun34

17 yıl önce - Çrş 11 May 2005, 13:54

Istanbul makyaj operasyonunda iyi hız aldı. Altyapı eksikliklerini hızla tamamlıyor. Artık ileriye yönelik FUTURE / GELECEK İHTİYAÇLARI PROJELERİ hızla uygulamaya giriyor. Yani 2020'de nufus şu olursa su ihtiyacı bu olur o zaman bu kadar ek baraj, arıtma ünitesi lazım olur gibi ilerideki ihtiyaçları şimdiden öngörüp adım atılması. Bravo. Bir yandan da Kültürel eksiklikler giderilmeye çalışılıyor. Modern Sanat Müzesi AB çapında ün saldı. Fransız medyası bile bu kadar Türk düşmanlığına rağmen müzeye övgüler yağdırdı. Şaka maka IBB Belediyecilik'de AB standartlarını yakalıyor zannedersem. Darısı İzmir'in başına.

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 15:04
Şubat 2006 Fiyaskosu


Hani Şubat'ta patlama olacaktı Bay İBB

*Kabataş-Taksim FÜNİKÜLERİ
*Edirnekapı-Sultançiftliği
*Zeytinburnu-Bağcılar


BU 3 HAT İÇİN SÖZ VERMİŞLERDİ ŞUBAT 2006'YA.........


Şimdi sizin hangi sözünüze inanalım.


Rifat Behar
16 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 15:20

Yapılan çok inşaat var ama hız yok.ANA SAYFA -> ULAŞIM