Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ziya_tk

4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 17:07
Karaman'da kömür ocağını su bastı: 18 işçi mahsur!


Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağında, sıcak su kaynağının patlaması sonucu 18 işçinin mahsur kaldığı öğrenildi. Sıcak su kaynağının patlaması sonucunda göçük meydana geldi. Konya ve Karaman'dan arama kurtarma ekipler bölgeye gönderildi.


Olay bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Sabah vardiyasına giren işçiler çalışırken, ocakta henüz bilinmeyen nedenle göçük oldu. Ocakta mahsur kalan 18 kadar işçiyi kurtarmak için çalışma başlatıldı.

VALİ: 18 İŞÇİ İÇERİDE

Karaman Valisi Murat Koca, "Yer altında biriken su galeriyi işgal etti. İlk haberlere göre 25 işçi kurtarıldı. 18 işçi ise mahsur kaldı. Yaklaşık 50 metrelik bir bölümü su işgal etmiş durumda. 18 işçiyi kurtarma ve yeraltındaki suyun tahliye çalışmaları devam ediyor" dedi. Kurtarma ekiplerinin çalışması aralıksız sürerken, Türkiye Taş Kömürü Kurumu'ndan da bölgeye 16 kişilik kurtarma ekip gönderildi.

BAKANLAR BÖLGEYE GİDİYOR

Bu arada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da bölgeye gelmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

CHP HEYET GÖNDERİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Karaman'ın Ermenek İlçesi'ndeki bir kömür ocağında meydana gelen su kaynağının patlaması sonucu çok sayıda işçinin mahsur kalması olayının ardından bölgeye bir heyet göndereceğini duyurdu. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Üzüntü verici kazalarda olduğu gibi bu kazada da CHP işçi kardeşlerimizin yanında olacak ve sorunlarının çözümü için elinden geleni yapacaktır." diye konuştu.

Oluşturulan bir CHP heyetinin Ermenek'e gitmek üzere görevlendirildiğini açıklayan Genel Sekreter Tekin şunları kaydetti: "Milletvekillerimizden Aykut Erdoğdu Başkanlığı'nda bir heyet oluşturduk. CHP Milletvekili Özgür Özel ve Genel Sekreter Yardımcımız Ahmet Ertuğrul'un da katılımıyla CHP heyeti Ermenek'e giderek gereken temas ve görüşmeleri yapacak. Bu çalışmaya partimizin il ve ilçe başkanları da katılacak. Heyetimiz yaptığı çalışmayı bir rapor olarak da Sayın Genel Başkanımıza sunacak."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karaman'da yaşanan maden faciasına ilişkin Vali Murat Koca'dan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenek'teki maden ocağındaki faciayla ilgili Karaman Valisi Murat Koca ile bir telefon görüşmesi yaparak konuya ilişkin ayrıntılı bir bilgi aldı ve mahsur kalan işçilerin kurtarabilmek için tüm imkânların seferber edilmesini istedi.


En son ziya_tk tarafından Çrş 29 Ekm 2014, 01:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ziya_tk

4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 17:22

19 işçinin çalışma yerinin 10 metre ilerisinde tersine galeri varmış su galeriyi doldurmaya başladığında tüm işçilerin oraya girdikleri tahmin ediliyor. Habertürk'te konuşan maden yetkilisi büyük ihtimalle kurtulacaklar dedi. Allah yardımcıları olsun.

Misafir 923

4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 19:08

Allah yardımcıları olsun.

Bizlere düşen, günde ortalama 4 kurban vermekYusuf Esengül

4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 19:23

Allah yardımcıları olsun.
Bir Soma Faciası daha yaşamak istemiyoruz.


furkan 33
4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 19:24

ntv de 18 kişi diye geçiyor?faruk gorez
4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 19:59

inşallah kötü haber gelmez bütün işçi arkadaşlar kurtulur son olsun artık böyle vakalar

Mustafa Köseoğlu
4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 20:00

İnşallah sağ salim ailelerine kavuşurlar. Dualarımız işçilerimize...adnan21
4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 20:02

Somadaki işçi kardeşlerimiz bugün alamadıkları maaşları yüzünden eylem yapmış hani o kadar yardım toplanmıştı sözde ne oldu bırakın yardımi bu insanlara kendi haklarını vermemek şerefsizliktir

erhan344

4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 20:02

Allah yardımcıları olsun. Dualarımızı esirgemeyelim...

semih kılıç
4 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 21:24

Arkadaslar simdi siyasetin sirasi degil. Burada olen isciler uzerinden siyaset yapmayin. Acimiz var Allah Insallah sag salim cikaracak iscilerimizi iceriden.sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET