Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mehmet
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 22:46
Yunan Gemisi KKTC' ye demirledi


Yunanistan Deniz Ticaret Bakanı Manolis Kefaloyannis, KKTC limanına demirleyen geminin ait olduğu şirket ve gemi kaptanının en ağır cezaya çarptırılacağını açıkladı.

KKTC’de yayımlanan Yeni Düzen gazetesinin haberine göre, İngiltere merkezli Euro Med şirketine ait Yunan bandralı Aegean Sun adlı gemi, dün 16:40’ta Gazimagosa Limanı’na geldi.
İngiltere’deki Harwich Limanı’ndan Nisan ayı ortalarında yola çıktığı tahmin edilen geminin, 216 kullanılmış araç yüklü olduğu öğrenildi. 19 mürettebatın ve kaptanın Yunanistan vatandaşı olduğu ve geminin limana girişi yapabilmek için KKTC bayrağı taktığı belirtildi.

128 metre boyundaki ro-ro gemisinin Kuzey Kıbrıs limanlarına gelen Yunan bandralı ilk gemi olmadığı, daha önce de Yunan bandralı gemi geldiği ifade edilen haberde tüm mürettebat ve kaptanı Yunan olanına ilk kez rastlandığı yazıldı.

Haber, Atina tarafından da doğrulandı. Yunanistan Deniz Ticaret Bakanı Manolis Kefaloyannis, KKTC limanına demirleyen geminin ait olduğu şirket ve gemi kaptanının en ağır cezaya çarptırılacağını açıkladı

kaynak: www.ntv.com.tr


alimemo
14 yıl önce - Pzr 08 May 2005, 03:32

Bizim devletin de bu sirkete ceza almasi durumunda yardim eli uzatmasi lazim.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET