Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Almanya'nın Türkiye politikası
123 ... 161162163   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Alper 34

4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 18:22
Almanya'nın Türkiye politikası

3 Milyon civarında soydaşımızın yaşadığı Almanya'nın Türkiye politikaları beni hep düşündürmüştür , En son gerek dinleme skandalları eşliğinde , gerekse bu zamana kadar terör örgütüne gösterdiği müsahama göz önüne alındığında vede alman basınının sürekli ülkemiz aleyhtarlığı yapması ile bizde bu konunun yeterince irdelenmediğini görüyorum .

Siz ne düşünürsünüz ?

Misafir 17f

4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 18:27

biz hala mercedes audi bmw hayaliyle yaşamaya kazandığımız tüm parayı onlara vermeye devam edelim.

adamlar ellerinden gelse bir kaşık suda bizi boğacaklar o kadar nefret ediyorlar bizden namussuzlar.

mehmet GZL
4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 18:29

Ekonomisini Türk ve yabancı işçileri en pis ağır işlerde çalıştırarak kazanan bu barbar hitlerin torunlarının yahudilere yaptıkları yanlarına kar kaldı israilin gücü mazlum müslümanlara yetiyor anaları fırınlarda yandı ama Almanyaya gücü yetmiyor.Almandan dost ayıdan post olmaz.tek sey, Türkiyenin tökezlemesi, ve bundan nemalanması, ulaslararasi işlerde dost yoktur, cikarlar vardir,

CihangirAydın
4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 18:46

Almanya'yla ilişkilerimiz daha iyi olabilir aslında,Türk kökenli vatandaşlarımız daha etkili olabilir Almanya'nın Türkiye politikasında.Ben Almanya'dan çok Merkel ve Hristiyan Demokratların Türkiye'ye adeta düşman gözüyle baktığını düşünüyorum...

Bazen bizi güzel şeylerde diyebiliyorlar..

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, "Ben uzaktan Türkiye'ye akıl vermenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum" dedi. Steinmeier "Hiçbirimiz Suriye'deki insanların acısına duyarsız değiliz. Ancak diğer taraftan kendi askerlerimizin sorumluluğunu taşıyoruz. Genç insanlarımızı, birden fazla cephesi olan, IŞİD'in, Suriye Devlet Başkanı Esed'in ordularının, onlarca başka milis gücünün çarpıştığı, vahşi bir savaşa gönderemeyiz" diye konuştu.

"Türkiye'nin IŞİD'e karşı oluşturulan uluslararası koalisyona katılmasını memnuniyetle karşılıyorum" diyen Steinmeier, "Türkiye kriz bölgesinin ortasında bulunuyor, Suriye ve Irak ile uzun bir sınıra sahip. Türkiye milyonlarca insana yardım etti, hiç olmazsa hayatlarını kurtardı, mülteci kamplarına kabul etti. Ben uzaktan Türkiye'ye akıl vermenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/alman-bakan-uzaktan-tu ...efault.htm

Misafir 370

4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 19:01

Almanya Hitler-Prusya dönemindeki militarist ülke değildir. Bu yanlış bir algı.

Almanya'da bir general, genelkurmay başkanı, savunma bakanının ayağına kadar gider, bakanlığa hesap verir, istenirse istifa eder. Yaşanmış örnekleri mevcuttur.

Almanya'da bir de Bild gazetesi var, buradaki kolu Hürriyet gazetesiydi galiba. Türkiye ile olması gerekenden fazla ilgili.

chrisdb
4 yıl önce - Pts 13 Ekm 2014, 19:02

almanya da yıllarca bulundum ve hala irtibat halindeyim bende politikalarının çoğunu tasvip etmiyorum lakin bir almanya kadar olup sonra karşılarına geçip bir şeyler demek icab eder...

ZaferB66
4 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 11:16

Dr. Faruk Şen'in Almanya'nın politikaları ile ilgili bilgilendirici bir yazısı. Almanya'nın Türkiye ile ilişkileri soğurken Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile ısınıyor.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/Yazar/75/Yalcin-Bay ...emektir-39

Misafir 1ff

4 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 11:32

Son yıllarda Almanya Türkiye'nin iç işlerine yoğun bir şekilde karıştı. 17 Aralık, Gezi operasyonu gibi olaylarda gerek Alman siyasetçiler gerek Alman sermayeli yayın kuruluşları yoğun bir saldırı çabasında bulundular. Bunların hepsi gözlendi.
Hürriyet de bu zaman diliminde aynı doğrultuda hareket etti. Zaten Hürriyet'in Alman sermayeli ve Bild gazetesinin Türkiye temsilcisi olduğu söyleniyor. Bu noktada bu gazetenin Almanya ile yaptığı çıkarımlara inanmam biraz zor.

Adnan87
4 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 11:34

hic bir yerde basaramadigimiz gibi almanyadada bir yumruk olmayi basaramiyoruz.
Eskiden Yesiler partisinde Cem Özdemir Türk diye oy veriyorduk.
Gezi olaylarinda Parti Baskaninin Türkiyede provokasyon yaptigini gördükten sonra o partiyede oy vermekten caydim..
Ermeniler kadar olub bir "adam akili" parti/loby hala olusturamadik.
Zonguldaklilar karadenizliler Ankara gecesi yapib kendimizi kandirmaya devam ediyoruz.
Sehircilikten vaz gecib, bir yumruk olmadiktan sonra bir Sarazin daha cikar, ve Türkler tembel, caliskan degil der bizde güler geceriz!!!

Guven75

4 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 13:34
Almanya da kuru Kalabalığız sadece..

60 Yıla yakındır Almanya da bir Gurbetçi veya " Alamancı " bir geçmişimiz var.
4.cü Nesil yetişiyor bu arada..
Ama maalesef ne Siyasi anlamda ne de Dernek-STK lar bağlamında şu Almanya da neredeyse hiç yokuz.Helede Alman Siyasi Hayatına hiç etkimiz yok..

Gelelim bizim adımıza burada kurulan STK-DERNEKLERE hatta Camii Cemaatlerine.
Maalesef Dernek yerine Kahvehane,STK lar yerine Türkiye ile ilgili Siyasi Partiler Kolları vs.
Yani şöyle bir durumda söz konusu bu Ülkede TEMEL HAKLARIMIZ bilhassa TÜRKLER ile ilgili GASP veya GÖRMEZDEN gelinir ise bir bakarssınız MİLLİ GÖRÜŞ CÜ,ATATÜRKCÜ NÜN yanında olmaz veya tersi bunların içine ne kadar Dernekler var ise katarım hepsini..Hatta Hemşericilik Dernekleri dahi birbirine girmiş durumda...Eee Hal böyle olunca Alman Siyasetinde deil Söz Hakkı Dikkate dahi alınmassın..Demokrasilerde dahi bir Temel Kavram vardır " Ağlamıyana Meme Yok"...

Bizim Aksimize veya da bizim içimizden sıyrılıp ama bu Sistemi nasıl kullanmasını iyi bilen örnek olarak Alevi Derneklerini gösterebilirim ben...Alevi Dernekleri bu yukarıda saydığım Derneklerin aksine her Hafta Lokal veyada Ulusal Düzeyde Alman Siyasi Partilerinden konuklar -Siyasiler ağırlarlar...Ve de Adamlar Helal olsun nerdeyse Almanya da TÜRK KÖKENLİLER ADINA her Parti de kendi çizgisinde-anlayışında Türkiye ye bakış açılarından ve de Türkiye ye Yaptırım açıssından nerdeyse 10 un üzerinde kendi Parlementerleri var...

Bizim Dernekler de sadece ne zaman Türkiye den bir Bakan gelsse veya Başbakan YAĞCILIK-ve de BOY GÖSTERME açıssından hemen Derneğin Yönetiminde kiler AİLECEK,Aile Fotoğrafı çektirme peşinde olurlar...

Almanya da çok defa farklı Mitinglere-yürüyüşlere katıldım ama çok Amatörüz bu konuda...
Bir bakarrsınız ALMAN KAMUOYUNA Bildirm yapılacağına ve de Almanca konuşma yapılcağına alakasız ve de Alman Toplumunda helede şu günlerde Ön Yargının had safhada olduğu " Allahü Ekber " sloganları yükselir..IMAJ yerlerde sürünür tabii..

Kısacası bir Avuç pkk lı ve de bunlara yakın Dernekler Almanya da maalesef daha Profosyoneller bu konuda sonuç ortada...Alman Toplumuna-Siyasetine kendimizi Rezil ettirmek için her şeyi de yapıyoruz bu arada..

Nerede Almanya ya yeni gelen Ortadoğu lu Göçmenler var ise ( Avrupa da da böyle ) Türk Mahallerine gelirler..Arap-Pakistanlı helede Balkan Çingeneleri ki dışarıdan bakan bir Yabancı için bu Imajı düşünmek gerekir..

Bir İtalyan bir Polonyalı-Rus ve Yunanlıda böyle şey yoktur kendi Mahallerinde Almanlar ve de kendileri vardır..

Bunu yapar ikende şunu unutuyoruz ki bunun Bedelini burada " eğer kendine TÜRK olarak yaşatmak " isteyen bir Nesil bırakmak istiyor isek Maaleef geleceğimiz ile oynuyoruz..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161162163   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET