Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir c72

3 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2014, 13:21

Site teslimiyle alakalı bilgi sahibi olanlar lütfen öğrendiklerini paylaşabilirler mi.Okul açılışına yetişeceğini söylediklerinde eş durumu atamasından Etimesgut a atandım Sincan semtinde bir arkadaşın evi boşmuş geçici olarak oturayım dedim daha bir kaç ayda kafayı yedim böyle semt olmaz belki benim bulunduğum mahalle böyledir.Evlerin teslim olmasını buradan kurtulmayı bekliyorum.

ghostdisco
3 yıl önce - Pts 20 Ekm 2014, 21:58

Evler teslim oluyor zaten. Siz sıkıntınızı yönetime anlatın evinizi teslim etsinler eşyanızı taşıyın oturan bir çok kişi var. Sadece elektrik aboneliğini yaptırabilirsiniz. Isınma şuanda yok su şantiye suyu.

Misafir 9fc

3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 09:46

Hepimize hayırlı olsun ben de bir çok buraya yazan arkadaş gibi H blok Melisa dan aldım hafta sonu teslimat için randevulaştık tabi diğer arkadaşların olduğu gibi bizim evde de eksikler vardı. Tamamlanacağını belirtip Çarşambaya kadar giderileceğini söylediler. Çarşamba günü tekrardan gidip bakacağım. Muhtemelen tamamlanmış olur.
Ben taşınma konusunda çok kararsızım yeni evin heycanı var hemen taşınmak istiyorum fakat 3 yaşında çocuk ile çok zorlanacağımızı düşünüyorum en azından Aralık başına kadar bekleme konusunda kararsızım.

Misafir 7d2

3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 14:58

Mrb.
18.10.14 ten beri 3 gündür sitede oturuyoruz.
Şuan elektriğe abone olabilirsiniz , sıkıntı sorun yok.
Isınma ve sıcak su (merkezi sistem gazı) 24.10.14 e kadar bir aksama DAHA olmaz ise gelecek.
Su bağlatma konusunda şuan sorun varmış. Suyu bağlatamıyorsunuz. ancak şantiye suyundan kullanabiliyorsunuz. Buz gibi bildiğiniz belediye suyu musluktan akıyor. şantiye olayı ise sanırım fatura size değil şantiyeye yazıyor. ya da size şantiye tarifesinden suyu faturalandıracaklar.
En merak edilen ise ısınma ve yemek sanırım .....
Biz 2,5 yaşındaki çocuğumuz ile şuan sorunsuz kalıyoruz. Ancak akşamları Ufo yakıyoruz. yatana kadar yanıyor , uyuyunca da yatak odasında sabaha kadar çalışıyor. evin ısısı iyi ancak çocuk olduğundan yakıyoruz. Bu arada yatak odasında balkon olduğu için diğer odalara göre daha serin olabiliyor. Ufo yakmadan ev 20 derece oluyor. Bir cephemiz kuzey.
Bunun dışında ocak yanmıyor , gaz yok. Bir küçük tüp işinizi fazlası ile görüyor tahmin edemezsiniz.
Site yönetimi Müteahhit firma gibi değil. Şuan için; İlgi alaka yok. 2 yıl durur gideriz izlenimi veriyorlar...diğer işlerle uğraştıklarındandır diye düşünüyorum.
Size önerilerim; Taşınırsanız banyo yapamayacağınızı , soğuk suyla traş olacağınızı ,eşinizin soğuk su ile bulaşık yıkayacağını bilin. su gerçekten çok soğuk. Ayrıca üşüyen biriyseniz evler çok soğuk değil ama sabah karşı epey serin oluyor. Yemeği küçük tüpte tek çeşit olarak yapabilirsiniz... çocuğum parkı kullanır diye düşünen de varsa; o da olmuyor. Burası acayip rüzgarlı bir yermiş. hep esiyor, benim kafam dondu , çocuğunuz pert olur. yakındaki başka parklara gidiyoruz.
Son önerim ise hafta sonu taşınacaklar için;
hafta sonu taşınma için herkes geliyor ve site bahçesine taşıma asansörleri kuruluyor. eğer sizin binanın etrafında da asansör varsa o asansörü kuranı bekliyorsunuz. bu da 2 saat sürüyor. Yani erken gelen evini taşır , geciken 2 saat kamyonda eşyasını bekletir. Kargo firması da sizi ben başka işe yetişeceğim diye sıkıntıya sokar. Burada site yönetimi çökmüş durumda. size ancak bakıyorlar. geçen ç.tesi bunlar yaşandı. eviniz site içine bakıyorsa taşınmanız sorun olabilir. site içine bakmayan daireler etkilenmiyor...aklıma gelirse yazarım. sorusu olan sorabilir.

Misafir 63a

3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 16:54

Merhabalar evi henüz teslim almadım ancak siteyi dolaştım ve şu an için oturmaya elverişli bulmadığımdan Kasım ayı sonuna erteleyerek terk ettim orayı.Sözleşmede Kasım ayı sonu yazdığı için hiç evimi verin diye diretmedim.Yalnız şu da var ki ben aldığımda Eylül de teslim edeceklerini söylemişlerdi bu da işin içinden çıkamadıklarını gösteriyor.Bir ay daha oturduğum eve kira vermek beni etkilemez ancak Kasım sonunda da siteyi buna benzer şekilde görürsem iyi niyetimi bir kenara bırakacağım.İşçiliğe ve evlere diyecek yok ama söz verilen günde bitirmek daha mühim.Şu an oturmakta olanlar güle güle otursunlar muhakkak mağduriyetleri vardır mecbur kalmışlardır.Kasım ayı sonunda hep birlikte huzurla oturmak dileğiyle.Hoşçakalınız.

Misafir 7d2

3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 18:19

Bence de mecbur değilseniz su gaz tamamlanana kadar oturmayın.
Geç teslim edilmesinin sebebi ise benim duyduğum kadarıyla 1 işçinin vefatı ve vefat sonrası 2-3 ay inşaatın durması

Ruhumun
3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 18:40

Evet bir vefat söz konusu.Allah rahmet eylesin çok üzülmüştüm ( Yalnız bu kazanın işleri 1 ay civarı durma noktasına getirdiğini biliyorum.
-Bu arada kaçıncı kattasınız,rüzgar uğultusu ne derece o yüzden sordum. İlk örnek daire bakmaya gittiğimde burada felaket rüzgar olacak demiştim eşime yanılmamışım.

Misafir 939

3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 22:40

4. Kattayız. Uğultu duymadık. Ama üst katlarda olabilir. 2 gündür esinti yok ama burası Ankara'nın sanırım en rüzarlı yeri. Yangın merdivenleri, apartman kapısı ve apartmanın arkasındaki kapı açık olursa bina içinde ses uğultu oluyor.

bulenty76
3 yıl önce - Çrş 22 Ekm 2014, 10:59

biz de evimizi teslim aldık ama taşınmak için merkezi sistemin devreye girmesini bekliyoruz, teslim alırken bizim evimiz de de eksiklikler vardı hatta moralimiz çok bozulmuştu ama 3 gün sonra tekrar gittiğimizde eksiklikleri tamamlamışlardı hatta o gün de bir iki yer gösterdik 1 saat içinde tamamlayıp teslim ettiler, dün de aydınlatmaları taktırdık ve korniş işini hallettik

Misafir 63a

3 yıl önce - Çrş 22 Ekm 2014, 13:23

Şu an ikamet etmekte olanlar daha iyi bilirler bir sorum olacak.Otoparklar numaralandırıldı mı ve genişlikleri araç için ideal mi? Şimdiden teşekkürler cevap için.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet