Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Forum Bornova [AVM]
« önceki   1234 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Ege T.
11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 16:24

Alıntı:
Mayıs 2006'da bitecek denmiş. Ocak 2006'dayız. 5 ay kalmış. Daha çivi çakıldığına dair ibare yok. Bu da NEVER BUILD statüsündeki World Trade Center İzmir, boş iskelet Adliye binası veya  yarım kalmış nadasa bırakılmış Çevreyolu gibi olmasın????

Sn. Haldun boş iskelet adliye binasının nerde olduğunu çok merak ettim,zahmet olmazsa yerini tarif edermisiniz?

Ayrıca Forum bornova'nın kaba inşaatıda hemen hemen bitmiş,çivi çakma aşaması geçmiş gibi geldi bana.Yoksa siz başka bir yerden mi bahsediyorsunuz??!!

HAKAN©

11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 17:12

Alıntı:
Mayıs 2006'da bitecek denmiş. Ocak 2006'dayız. 5 ay kalmış. Daha çivi çakıldığına dair ibare yok. Bu da NEVER BUILD statüsündeki World Trade Center İzmir, boş iskelet Adliye binası veya  yarım kalmış nadasa bırakılmış Çevreyolu gibi olmasın????

Haldun bey, lütfen eleştiri yaparken daha dikkatli davranalım.    
Daha çivi çakıldığına dair ibare yok dediğiniz inşaatın kaba kısmı tamamlanmak üzere. Eğer zahmet edip, inşaat tabelasının fotoğrafına bakarsanız, bu alanın 1 ve 2 katlı binalardan oluşacağını anlarsınız. Mevcut duruma bakarsanız, birçok binanın betonarme inşaatı tamamlanmış. Kalıp sökme kısmına geçmişler. Ayrıca, 2nci ve 3ncü fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere taş duvar işine başlanmış. Tahminimce fotoğrafladığım bu binalar giydirme cephe olacak. Arka kısımda kalan depo ve hizmet binalarının da kaba inşaatları tamamlanmış. O bölgeden geçerken yanımda fotoğraf makinam olmadığı için fotoğraf çekemedim. Bir ara sizin için özel çekim yaparım.
Yarım kalmış, nadasa bırakılmış dediğiniz Çevre Yolu inşaatını hakkında bildiklerimi de önceki mesajımda detaylıca anlatmaya çalıştım. Boş iskelet Adliye Binası dediğiniz yeri de uzun zamandır görmediğiniz anlaşılıyor. Gidip görmenizi tavsiye ederim. Dünya Ticaret Merkezi inşaatı için fazla söz söylemeye gerek yok. Hukuki süreci devam ediyor. İnşaat kısmına geçilmesi için, önce bu sürecin tamamlanması lazım.
İzmir ve İzmirli, diğer şehirlere ve insanlarına benzemez. Bu şehirde politika hep öndedir. Bu yüzden, yanlış politik kararlar veya diğer kesimin yanlış olduğunu düşündüğü stratejiler, bazı durumlarda yatırımların önünü tıkar. Belki de İzmir'in bu kadar tartışığımız konumunun altında yatan sebep de budur. Kimbilir?

VolkanAtalay
11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 21:29

haldun bey tartışma yaratacak sözler söylemek istemiyorum ama bunu acaba mahsusmu yapıyorsunuz.. uzun zamandır izmire gelmediğiniz belli.. hakan bey size gerekli açıklamaları yapmış.lütfen birşey söylemeden önce düşünün  yanlış bildiğiniz bazı şeyler var yarım kaldı dediğiniz bazı binalar (adliye binası) çoktan hizmete girdi. diğerleri için sölenecek birşey yok..elbetteki kısmen size hak veriyorum ama ne yazıkki biz (izmir) sizin kadar şanslı değiliz çünkü bizim belediye başkanımız başbakan değil ..devletten eylül ayı içinde  tam olarak söylenmesede izmire şöle bi msj geldi "siz universiade ile bütün kredilerinizi kullandınız bundan sonra ankaradan para beklemeyin..." izmir çevre yoluna ayrılan paralar istanbulun boğaz tüp geçişine ve 3. köprüye gideceği için söylenecek bir şey yok bence...rahat olun bütün türkiye istanbul için çalışıyor..benim istediğim ki her izmirlinin isteği..ve bunu söylemekten bıkmayacağim.ödediğimiz verginin hiç olmazsa hatırı sayılır bir kısmı izmire gelsin biz sadece bunu istiyoruz..

tugbaka
11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 21:50

selamlar
bu konuda tartışma olduğunu farketmemişim.  Ben Forum Bornova İzmir şantiyesinde çalışıyorum.  Kaba inşaatın neredeyse tamamlandığı doğru takip edenlere teşekkürler.  Mays 2006 da IKEA açılıyo geri kalan alanlar KASIM 2006  projeyi merak edenler için de ofiste unutmazsam birkaç 3d görüntü yayınlarım.  
Herkese tekrar teşekkürler merak ettiğiniz sorular varsa sanırım cevaplayabilirim.
tugba karakış

deniz74
11 yıl önce - Çrş 04 Oca 2006, 05:53

Bundan birkac ay once, yeni yapilan butun alisveris merkezlerinin kasaba havasinda acik hava olacagini yazmistim.  Cunku amerika'da boyle olmaya basladi.  kapali alisveris merkezi artik yapilmiyor.  Dediklerim dogru cikti ve Izmir'e yapiliyor.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR