Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ekin

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 00:54
Belgesel

Belgesel tadındaki sayfamızda öncelikle Türkiye'mize özgü çeşitli doğa dostlarımız hakkında bilgiler edineceğiz. Belgesel tutkunu üyelerin bilgilerini paylaşacağı yeni bir sayfa olacak burası.Havada,karada ve denizlerimizde bize özgü ne varsa, hatta bununla kalmayıp bahsedilen tür ve dışındakiler hakkında Discovery Channel,National Geographic gibi kanallardan yada diğer kaynaklardan edindiğiniz bilgileride burada sunabilirsiniz.

örnek vermek gerekirse;

-Anadolu Kaplanı
-Akdeniz foklari
-Caretta Caretta'lar
-Hamsi
-Van kedisi
gibi ülkemize özgü canlılar ve ayriyetten tüm doğa alemi ile ilgili şaşırtıcı bilgileri ilgilere sunmak istiyoruz.Keyfini çıkarın

En son ekin tarafından Pts 02 May 2005, 22:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ekin

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 01:05

Göz atmak isterseniz arılar hakkında yaptığımız ufak bir söyleşi;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=13762

Tunc

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 01:13

Ben daha once Anadolu parsi (leopari) ile ilgili bir link acmistim.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=12440&highlight=

Turkiye topraklarinda neslinin tukendigi zannetmiyorum Bolu daginda da olabilir, Ovit dede en azindan ben oyle hissediyorum.

Burç

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 09:36

Türkiye'ye özgü hayvanlar ve bitkiler ayrı bölümlerde tanıtılsa ve
başlıklar da buna göre konulsa daha yararlı olmaz mı?

ekin

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 22:49

Türkiye'de bulunan hayvanat bahçeleri;

BURSA-Bursa Hayvanat Bahçesi
Pelikan havuzu, su kuşları, ayı, kurt, baykuş, kelaynak, şahin-kartal, akbaba, ceylan, kızıl geyik, lama, yaban eşeği, deve, afrika savanna, maymun, aslan, leopar.... Hayvanat bahçesine girdiğinizde sizlere temel bilgiler veriliyor. Bölümlerde bulunan tabelalarda da, onları daha yakından tanımanızı sağlayacak bilgiler derlenmiş. Sizler için her şey düşünülmüş.

İZMİT-Bayramoğlu Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti Ve ...rkı-Darıca
Zebradan su ayısına, poni atından papağana kadar bir çok canlıyı barındıran park doğadan uzaklaşan bizleri davet ediyor. 350 çeşit kuş türünün yanı sıra 500 çeşit bitki, 60 çeşit diğer hayvanlar olmak üzere ( bunlar memeli hayvanlar ve balıkları da kapsamaktadır) pek çok canlı türü kendi doğal ortamlarında yaşatılmaktadır. Boğaziçi Hayvanat Bahçesi olarak bilinen parkta, özel seralarda yetiştirilen renk renk orkideler, zambaklar, tropikal bitkiler, çiçek ve ağaç türleri barındıran botanik parkını da ziyaret edin. Parka son olarak Florida‘nın Discovery Hayvanat Bahçesi‘nde dünyaya gelen 50 kuş, 13 sandık içinde 16 saat süren yolculuk sonrasında yeni yuvalarına getirildiler. Nesli tükenmekte olan ve Türkiye‘de başka hiçbir parkta bulunmayan kırmızı ibiş kuşları Boğaziçi Hayvanat Bahçesinde sizi bekliyor.

ANKARA-Ankara Hayvanat Bahçesi
Türkiye’nin en büyük deniz akvaryumu Ankara Hayvanat Bahçesi’nde bulunuyor. 2000 yılında hizmete geçen akvaryumdaki köpekbalıklarını izlemek için yapacağınız geziyle, hayvanat bahçesinde doğayla baş başa kalabilirsiniz.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET