Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 09:27
Bursa Karacabey - Haberler ve Sohbet


"TRAFİK EĞİTİM ALANI" ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Alıntı:
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, daire müdürleri ile birlikte önceki gün ilçenin Yeniköy çıkışında yapımı süren Mustafa Erdoğan Parkı içerisinde çeşitli incelemelerde bulundu. Parkın içerisinde kurulacak olan Trafik Eğitim Alanı ile ilgili planlamaları saha üzerinde denetleyen Özkan, ilgili müdürlerden konuyla ilgili açıklamaları dinledi.Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a düzenlediği ziyaretlerden birini Ümraniye Belediyesi’ne ait Trafik Eğitim merkezi’ne gerçekleştiren Başkan Özkan, yetkililerle ile sahayı bizzat gezerek uygulamalar hakkında bilgi aldı.

Burada yaptığı açıklamada Başkan Özkan “Parkın yapımı durmuş değil. Bunca yatırım gömülmüş. Tüm bu yapılanları elbette çöpe atamayız. Ancak mevcut projede imkânlar dâhilinde bir takım değişiklikler yaptık. Alana Trafik Eğitim Merkezi yanı sıra minyatür yarış arabalarıyla gezilebilecek karting pistinin de yapımı sürüyor” dedi.

Başkan Özkan’ın üzerinde durduğu Trafik Eğitim Merkezi projesinin gerçekleşmesi ile birlikte Karacabey’in yanı sıra Bursa’da böyle bir tesis ilk defa hayata geçmiş olacak. Alanda hem ehliyet alma aşamasındaki sürücü adayları parkurda kendi eğitimlerini uygulamalı olarak ilerletecek hem de ehliyeti olmasına rağmen araç kullanma kabiliyetini geliştirmek isteyen sürücülerde bu alandan faydalanabilecek.
Ayrıca çocuklara da trafik eğitiminin, belirlenen günler içerisinde bu alanda görevli trafik polisleri ile verilmesinin üzerinde durduklarını sözlerine ekleyen Özkan “Trafik konusunda memleket olarak çektiğimiz acılar ortada. Bu acıları bitiremesek bile en aza indirebilmek mümkün. Bunun için çocuklarımızın alacağı trafik eğitimine özen gösteriyoruz. İnşallah bu proje insanlarımızı maddi ve manevi kayıplardan kurtaracak bir proje olacaktır” dedi.

Kaynak: http://www.karacabey.bel.tr/z/data/KAR_BEL_databa ...ditid1=747

Karacabey'e park ve trafik eğitim alanı hayırlı olsun.


En son Berktuğ tarafından Sal 15 Arl 2015, 11:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Misafir 7f2

5 yıl önce - Sal 04 Ksm 2014, 00:41

karacabeyimize bölge parkı hayırlı olsun, planlar hazır.

33-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın, Seyran, Canbaz, Subaşı Köyleri tapulama sınırları içinde yer alan muhtelif parsellerde yapılması planlanan “Karacabey Bölge Parkı” Projesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları ile ilgili yazısı.

kaynak:

http://www.bursa.bel.tr/meclis-toplantilari/sayfa ...lis_id=135Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 19 Oca 2015, 14:41

KARACABEY TERMİNAL PROJESİ
Alıntı:
Büyükşehir yasası ile birlikte sorumlulukları Bursa Büyükşehir’e bağlı Burulaş’a geçen Karacabey Otobüs Terminali’nin yeniden düzenlenen projesi ilçe kamuoyuna önceki gün sunuldu.Proje ayağı tamamlanan terminal ile ilgili önceki gün yapılan toplantıda yeni proje, başta terminal esnafı olmak üzere kamuoyuna tanıtıldı. Vatandaşların önerileri ayrıca not edildi. Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, Burulaş Terminaller Müdürü Erol Keykoğlu, Burulaş Proje Müdürü Mesut Demir, Burulaş Proje Koordinatörü Emre Ergün ve Mimar Başak Yurttaş’ın katılımıyla gerçekleşen toplantı Karacabey Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Yapılması öngörülen değişikliklerin ve proje görsellerinin sinevizyon ile katılımcılara sunulduğu toplantıda aynı zamanda esnaf ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin önerileri de not edildi. Özellikle dükkân sayısı ve dış alanlarının yeniden şekillendirilmesi noktasında çeşitli önerileri dinleyen Fidansoy, gelen önerileri not alarak toplantıda konuşulanların dikkate alınacağını ifade etti. Toplantının ardından Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile makamında bir araya gelen Burulaş yetkilileri, Başkan Özkan ile projenin son durumunu ve gelen önerileri değerlendirdi. Başkan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Henüz projesi tamamlanmış bir durum söz konusu değil. Bu vatandaşlarımız için bir tanıtım ve durum değerlendirme toplantısıydı aynı zamanda. Görüşler alındı, gerekli açıklamalar yapıldı. Yetkililerimiz tekrar imkânları değerlendirecek ve değişiklikleri tartışacaklar” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.karacabey.bel.tr/z/data/KAR_BEL_databa ...itid1=1186

Terminal çok içeride onun çatrık mevkiine alınması daha isabetli karar olacaktır.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 20 Oca 2015, 15:34

SAKLI CENNETİN BELGESELİ KARACABEY’DE
Alıntı:
- KARACABEY LONGOZU BELGESELİ’NE İLÇEDE YOĞUN İLGİ
- BURSA’NIN KARACABEY İLÇESİNDE BULUNAN, EKOLOJİSİ VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİYLE ÖNEMLİ BİR EVRENSEL DEĞER OLAN LONGOZ ORMANLARININ TANITIMI İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN BELGESEL, İLÇEDE YOĞUN İLGİ VE BEĞENİ KAZANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “BURSA’NIN HER KÖŞESİNDE SAKLI KALAN GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARIYOR VE BU DEĞERLERİMİZİ TURİZME KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “KARACABEY LONGOZU’NUN DA TURİZM BÖLGESİ VE DOĞAL ALAN OLARAK TURİZME KAZANDIRMAYI İSTİYORUZ.”
Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan, ekolojisi ve biyolojik çeşitliliğiyle önemli bir evrensel değer olan longoz ormanlarının tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan belgeselin ilçedeki galası büyük ilgi gördü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’nın her köşesinde saklı kalan güzellikleri ortaya çıkarıyor ve bu değerlerimizi turizme kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Uludağ, krater gölleri, şelaleler, göller ve sahilleri ile Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Bursa’nın sahip olduğu çok önemli bir değer daha gün yüzüne çıktı. Türkiye genelinde bir evrensel değer olarak kabul edilen jeolojik ve biyolojik çeşitliliğe sahip Karacabey Longozu’nun korunarak, doğa turizmine açılması yönündeki çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ‘Karacabey Longozu Belgeseli’, Karacabey Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde yapılan galada ilçelilere gösterildi.

“Yerel kalkınma yerel yönetimlerle gelişiyor”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Karacabey’in refah seviyesinin artarak Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle daha da gelişen bir ilçenin hedeflendiğini belirtti. İlçe belediyeleri ve kurum kuruluşlarla birlikte ilçenin her alanda kalkınmasının sağlandığını ifade eden Başkan Altepe, “Yerel kalkınma yerel yönetimlerle gelişiyor. Bursa’nın değerini Bursalılar, Karacabey’in değerini de Karacabeyliler bilir. Önce kendi değerlerimizi kendimiz bilmeliyiz. Bundan dolayı her geçen gün yetki istiyor, şehirlerimizin dünya kenti, marka kent olması yolunda önemli adımlar atıyoruz. Karacabey Longozu’nu da tabii ki bizler tanıtacağız” diye konuştu.
Bursa’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren değerlerini de hatırlatan Başkan Altepe, İznik’teki bazilika, kentin tarihi değerleri ve stadyumla dünyanın gündemine geldiğini kaydederek, “Dünyada birkaç tane bulunan longozu da tanıtarak Karacabey’i de dünya gündemine getirmeyi istiyoruz. Arkadaşlarımız 4 ay burada çekimler yaptı. Florası ve doğal yapısıyla çok özel bir alan. İlk gördüğümüzde inşaat artıkları dökülen bakımsız bir alandı. Zamanla dünya çapında tanıtımında gündeme gelecek şekilde Karacabey Longozu’nu en güzel şekilde tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.“Büyükşehir Karacabey’in yanında”
Karacabey’in tüm değerlerinin de ayağa kaldırılacağına değinen Başkan Altepe, “Karacabey, Büyükşehir’i fark etmiş olacak. Bizler her türlü desteğe hazırız. Karacabey Longozu’nun da turizm bölgesi ve doğal alan olarak turizme kazandırmayı istiyoruz. Türkiye’nin en nadide doğal zenginlikleri burada barındırılıyor. Karacabey de dünya merkezi olsun, dünyanın her köşesinden insanlar burayı görmeye gelsinler istiyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Karacabey Longozu’nun Türkiye genelinde öne çıkan longozlardan biri olduğunu söyleyerek, “Burada, evrensel değer olarak kabul edilen jeolojik ve biyolojik çeşitlilik mevcut. İçinde subasar (longoz) ormanını barındıran Karacabey Longozu’muz, Kocaçay deltasının bir parçasıdır. Burada, poyraz gölleri, sazlıklar ve subasar ormanları bulunuyor. Deltanın doğu bölümündeki Arapçiftliği Gölü’nde kumullar, deniz börülcesi ve ılgın ile kaplı çamur düzlükler yer alıyor. Dalyan Gölü bir kum kordonu ile denizden ayrılıyor. Karacabey Longozu; dişbudak, kızılağaç, söğüt gibi belli türdeki ağaçlar ile göl soğanı, su menekşesi, nilüfer gibi özel bir bitki örtüsünü bünyesinde barındırır. Longoz aynı zamanda karaleylek, bataklık kırlangıcı, akça cılıbıt, küçük balaban, gece balıkçılı, alaca balıkçıl, küçük ak balıkçıl, gri balıkçıl, kuğu, yeşilbaş, çıkrıkçın, macar ördeği, elmabaş patka, ak kuyruklu kartal, sakarmeke, poyrazkuşu, sumru ve pek çok ağaçkakan türü ile göç esnasında küçük karabatak ve ak pelikan gibi kuşlara da ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Karacabey Longozu’nun korunarak, doğa turizmine açılması yönündeki çalışmalarımızı başlattık. Sahip olduğu ekolojisi ve biyolojik çeşitliliğiyle keşfedilmeyi bekleyen Kocaçay Deltası ve longoz ormanlarının doğa turizmine açılması için ilk somut adımı attık. 70 familyaya mensup 454 türden oluşan Türkiye’nin toplam kuş varlığının 250 kadarının fotoğraflandığı Kocaçay Deltası’ndaki longoz ormanlarının tüm güzelliğini hazırladığımız belgesel ile kayıt altına aldık” diye konuştu.

Video:Başkan Altepe’ye teşekkür
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in sadece soğan üretimiyle anılmasının yetersiz kaldığını ifade ederek, ilçenin salçalık domates, mısır, karpuz ve hayvancılıkta da öne çıktığını, aynı zamanda ilçede tarım ve hayvancılığın yanı sıra turizm potansiyelinin de yer aldığını vurguladı. Karacabey’e tarımsal, teknolojik ve turizm yatırımlarının yapılması gerektiğini belirten Özkan, Karacabey Longoz ormanlarının Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile dünyaya tanıtılacağını ve ilçenin turizmden payını alacağına inandığını söyleyerek, kendilerini destekleyen Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Özkan, belgeselin çekimini yapan Pavo Medya’dan Volkan Sepetçi ve Sabri Pala ile belgesele emeği geçenlere teşekkür ederek ödüller verdi. Daha sonra Karacabey Longozu Belgeseli’nin gösterimi yapıldı. Galaya, Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi bürokratları, meclis üyeleri, partililer, muhtarlar ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan belgesel çekimleri 2014 yılı Nisan ayında başlandı, toplam 460 saat çekim yapıldı. Yaklaşık 4 ay süren çekimlerinin ardından görüntülerin ayıklanması ve belgesel haline getirilmesi de 2 ay sürdü. Büyük titizlikle yorucu bir çalışmanın ardından hazırlanan 22 dakikalık belgesel, Karacabey Longozu’nun keşfedilmeyi bekleyen tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor. Özel ekipmanlar ve hava çekimleriyle zenginleştirilen bu belgeselin çekimini Pavo Medya gerçekleştirdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/sakli-cennetin-belgeseli- ...ber/18768/

İlçenin tanıtımı adına güzel bir etkinlik planlanmış.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 11 Şub 2015, 13:24

BURSA'YA DEVASA PARK MÜJDESİ
Alıntı:
Yap-işlet-devret modeliyle tesislerin yapıldığı Karacabey Atatürk Parkı, Bursa’nın batısında devasa bir yaşam merkezine dönüştü. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BURFAŞ’ın da bu parka tesisler yapacağını müjdeledi.Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, göreve geldiklerinde 185 dönümlük Karacabey Atatürk Parkı’na vatandaşların ilgi göstermediklerini gördüklerini, bunun üzerine bölgede yeni projeler geliştirdiklerini söyledi.

2014 yılında Ramazan ayında Karacabey Atatürk Parkı’nda her gün bin kişiye iftar vererek vatandaşın parka gitme alışkanlıklarını kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Özkan, “Hayırseverler vasıtasıyla Ramazan ayında iftarlar düzenledik. Bu vesileyle halkımızın ayak alışkanlığı oluştu. Vatandaşımız orada yemek yeme ya da çay içme ihtiyacı hissettiğinde orada bir tesis bulamıyordu. Buraya tesis kazandırma amacıyla bir yeri ihaleye verdik. 3 bin lira bedelle vatandaş işletmeci 400 bin lira masraf ederek Karacabey’e çok güzel bir tesisi kazandırmış olduk” dedi.

BURFAŞ’TAN KENT PARKI'NA KÜLTÜR MERKEZİ
BURFAŞ’a bağlı bir tesisi de Karacabey Atatürk Parkı’na kazandıracaklarının altını çizen Özkan, “Gerekli anlaşmaları yaptık. Gölün bakımını da BURFAŞ’a verdik. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin ilçemizi ziyaretinde orada bir nikah salonu, konferans salonları şeklinde çok güzel, çağdaş bir projemiz olduğunu, bir kültür merkezi inşa etmek istediğimizi söyledik. Bu proje ile ilgili başkandan olurunu aldık” diye konuştu.

İLÇEDE OTOPARK SORUNU KALMAYACAK
İlçenin en büyük sorununun otopark sorunu olduğuna vurgu yapan Ali Özkan, şunları kaydetti;
“Otopark ile ilgili bir kuruma ait olan alanı plan değişikliği ile alakalı Büyükşehir Belediye Meclisi’ne getirttirdik. O alanı kamulaştırarak Büyükşehir ile ilçemize kazandırmaya çalışacağız. Hükümet Konağı’nın arkasında aktif olmayan riskli otoparkımız var. Orası ile ilgili Anıtlar Kurulu ile son görüşmelerimizi yapacağız. Mutabakat sağladıktan sonra en kısa zamanda yıkarak, oraya bir katına otopark, işyeri ve üzerine de meydan yapacağız.”

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/burs ...74928.html

Umarım eski halinden güzel olur.Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 11 Mar 2015, 17:34

BELEDİYEMİZ ARAÇ FİLOSUNA YENİ KATILAN 13 ARACIN HİZMETE ALIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Alıntı:


Törene, Kaymakamımız Sn. Ahmet Yurtseven, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Şükrü Köse, Karacabey Belediye Başkanı Ali ÖZKAN; ilçe protokolümüz ve vatandaşlarımız katıldı. Tarihi Bursa Mehter Takımı ve Karyek Halk oyunları Ekibinin gösterileri izleyenlerin büyük takdirini topladı. Araç teslim törenleri kurdele kesiminin ardından kurban kesimi ve dualar eşliğinde son buldu.

Kaynak: http://www.karacabey.bel.tr/z/data/KAR_BEL_databa ...itid1=1441

Yeni araçlar hayırlısı olsun.


Bobera10
5 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 11:39
proje


karacabey ile ilgili ne kadar proje duydu isem hicbiri ile ilgili bir adım atildigini gormedim ornegin Disneyland projesi ses seda yok, marmara denizini uluabat a baglama projesi ses yok, fin köyü projesi ses yok, yuksek teknoloji ureten fabrikalarn ar ge tesislerinin acilacagi yok

bsert

5 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 11:59

İstanbulda yeteri kadar alan yok diye projeler işlemiyor bursadada alan çok diye,
mesela şimdiden Büyüyen Türkiye olduğumuz için Bursa - Karacabey arasına bir metro veya tramvay yapılamaz mı ?

mesela benim düşüncem Bandırma - Karacabey - Bursa arasını bağlarım tren veya başka birşey ile böylelikle istanbul - bursa arası harika bir yol olur


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 14 Nis 2015, 00:02

ALTEPE’DEN BAT-ÇIK MÜJDESİ
Alıntı:
Geçtiğimiz günlerde Karacabey’de bir takım etkinlikler için gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan hastane kavşağında gerekir bat-çık hakkında hazırlanılan projeyi sundu.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte hastane kavşağında inceleme gerçekleştiren Başkan Ali Özkan, Karacabey Belediyesi tarafından hazırlanılan bat-çık projesini Altepe’ye tüm detayları ve gereklilikleri ile aktardı.

Başkan Ali Özkan’ın “Olmazsa olmaz” diyerek üstüne vurgu yaptığı kavşak projesini alanda değerlendiren Altepe, çalışmalara derhal başlanması talimatını vererek bat-çık çalışmaların tamamlanması ifade etti.

Kaynak: Karacabey Belediyesi facebook sayfası

Çok kazaların olduğu bu kavşağa olması gerekli bir proje idi. Umarım uygulanır.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 16 Nis 2015, 14:20

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARACABEY SAHİLLERİNİ DE GÜZELLEŞTİRİYOR
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sahilleriyle de öne çıkan bir kent olması hedefiyle Mudanya ve Gemlik’in ardından Karacabey sahillerinde de çalışmalara başlıyor.Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürülen çalışmaları arasında önemli yer tutan sahiller de bir bir düzenleniyor. Mudanya ve Gemlik’in ardından Karacabey sahilleri de Büyükşehir Belediyesi’nin projesiyle güzelleşip, turizme kazandırılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey sahillerinin güzelleştirilmesi proje çalışmalarında son aşamaya geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Karacabey sahillerinde başlatılan ‘Karacabey Yeniköy- Malkara Kıyı Bandı Kentsel Tasarım, Uygulama, Çevre Düzenlemesi Mimari ve Mühendislik Uygulama Projesi’ de tamamlanma aşamasına geldi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bütünşehir yasası kentin tüm ilçelerine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne dek ihmal edilen sahilleri de turizme kazandıracağını söyledi. Sahillerde yıllardır verilemeyen hizmetlerin gerçekleştirilmesi için Sahil Hizmetleri Başkanlığı birimiyle 115 km’lik Güney Marmara sahilleri ile Uluabat ve İznik göllerinin sahillerine değer katacak projelerimizin çalışmalarının başladığını hatırlatan Başkan Altepe, “Sahillerdeki çalışmalarımız hızla sürüyor. Bu kapsamda, ‘Karacabey Yeniköy-Malkara Kıyı Bandı Kentsel Tasarım, Uygulama, Çevre Düzenlemesi Mimari ve Mühendislik Uygulama Projesi’nin avan projesi tamamlandı, uygulama projeleri de tamamlanma aşamasına geldi” dedi.

Sosyal donatı alanları yapılacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi işbirliğinde süren proje kapsamında; Bayramdere-Yeniköy Kurşunlu-Malkara bölgelerinde yürüyüş yolları, meydanlar, günübirlik kullanım alanları, çocuk oyun mekanları, amfitiyatro, aquapark, spor alanları, bisiklet yolları, sergi ve gösteri alanları, otoparklar, restoranlar, büfeler, oturma dinlenme alanları, ahşap seyir platformları ile soyunma-duş-wc alanlarını kapsayan plaj üniteleri bulunacak.
Bölgedeki Karacabey Belediyesi’ne ait parsellerin yanında Maliye Bakanlığı’na ait parsellerin de proje hedefleri doğrultusunda kullanımı için gerekli tahsis çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda Yeniköy mevkiinde, üzerinde eski okul binası olan Maliye hazinesine ait Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisli parsel, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan 28.10.2014 tarihli işbirliği protokolü ile bahsedilen proje kapsamında, bölgenin sosyal kültürel amaçlarla kullanılması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-belediyesi-kar ...ber/19418/

Sahillerimiz umarım güzel olur.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet