Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Yapımı Korku ve Gerilim Filmleri - [SİNEMA]
« önceki   123 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 2
Haldun Turan

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 00:30

Hasan Karacadağ Dabbe serilerinin arasına Semum'u sıkıştırmıştı.Gene cinlerle alakalı bir filmdi ama bence başarısızdı.

El Cin de Hasan Karacadağ'ın filmlerindendi.Onu sanki beğenmiştim

Ama öyle ses efektlerini abartı yaparak insanları korkutmayı kolayca başaramazlar.Görüntü efektleri de kurtarmaz.

Önemli olan o filme senaryo olarak bir şeyler katmak bir ağırlığının olması lazım yani.

Psikolojik olarak bizi sarssa daha çok seveceğiz Türk korkularını

Semum,Araf,Ammar,El Cin,Büyü,Musallat 1-2 ve Gomeda izlediğim filmler arasında.İsimleri ilk aklıma gelenler yani.

Onur Yaşar

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 00:59
BÜYÜ (2004)

İnternette biraz araştırma yaptım.Çoğu kimse bu filmi(Büyü-2004) eski de olsa en iyiler arasına koymuş. Kendimi hazır hissettiğimde izleyeceğim ben de

Gökhan Yılmaz

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 01:06

Abi bu ne hep 3 harflilerle ilgili. Besmele çekip izleriz bizde

Emir ERTEN
6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 04:50

Tarkan Viking Kani

Meshur Ahtapot sahnesiyle yediden yetmise hepimizin icini urperten, tuylerimizi diken diken eden bir yesilcam klasigi. 70'lerin basinda cevrilmisti. Su alti sahnesi bugun bile konusulur. Korku sahneleriyle beraber cok akici bir filmdi ustelik.

Taner80

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 15:26

Açikçasi simdiye kadar seyrettigim 3-4 yerli korku filmlerini begenmedim, o ürkütücü atmosferi ve gerilimi maalesef bazi yabanci filmlerle kiyaslarsak bazen komik derecede kaliyor.
Simdiye kadar seyrettiklerimin iyi olmamasi beni yerli filmlerinin bu türünden uzak tutuyor.
Yerli filmlerde korku türünün aksine aksiyon/dram/macera/gerilim birazda romantizm filmleri bence çok daha basarili, oyüzden tercihlerim bu türden oluyor.

Haldun Turan

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 19:03

Korku ve gerilim denemeleri aslında ilk Okul filmiyle başlamış olabilir.

Hem gençlik filmi hemde gerilim öğeleri vardı.Ama sonra islami korku filmlerimiz türedi.

Onur Yaşar

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 21:33
Dabbe-Zehri cin

Bu filmden korkmayan 10 kişiye 10000 dolar ödül verilecekmiş.
kaynak link:

www.iha.com.tr/haber-bu-filmden-korkmayana-10-bin-dolar-verilecek-390365

mehmet GZL
6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 22:28

Alıntı:
Mehmet bey lafite yapıyorsun herhalde.Kemal Sunal'ın başrolündeki unutulmaz filmlerden biriydi o sahne

şakadamı yapmıyah Haldun Bey

Haldun Turan

6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 23:39

İslami korku filmlerimizden ayrılan ve izlediğimde epey beğendiğim ve etkilendiğim bir film vardı.

Küçük Kıyamet ismi.

İnsanın doğal afetler karşısındaki perişan halini yakın plana alan bir film olarak dikkat çekiyordu.

Ağustos depremi sonrası oluşan toplumsal depresyonu ele alan filmde Başak Köklükaya başrolde epey başarılı bir performans sergilemişti.

Haldun Turan

6 yıl önce - Prş 18 Eyl 2014, 23:43

Dabbe 5: Zehr-i Cin

Yerli korku sinemamızda cin unsurunu en sık kullanan yönetmen olarak bilinen Hasan Karacadağ’ın yeni filmini bugün İzmir Çiğli Kipa Cinecity sinemalarında izledim.

Dabbe serisinin son filmi olan Zehr-i Cin'i çok beğenmedim ama finalinde olan süprizler hoşuma gitmedi değil.Bazı sahneleri epey tırsakdı ama Allahdan salonda sadece ben yoktum.

Gerçek bir olaya dayandığının söylenmesi ve Bursadaki 3 çatallı gölge köyünün laneti gizem oranını artırıyor filmin.

Kaynak: http://www.sinemalar.com/film/222231/dabbe-5

sayfa 2
« önceki   123 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET