Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Yapımı Korku ve Gerilim Filmleri - [SİNEMA]
123 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Haldun Turan

6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:34
Türk Yapımı Korku ve Gerilim Filmleri - [SİNEMA]

Son 10 senedir sinemamızda korku ve gerilim türünde epey film yapıldı.Bazılarını izlerken neredeyse güldük ama o güldüğümüz korku filmleri bile dünyadaki bazı korku ve fantastik filmler festivallerine katılıp ülkemizin adını duyurdu.

Bizim korku filmlerimiz genelde İslami öğelere dayanan kutsal kitabımızda olan cin gibi ürkütücü ve şeytani varlıklara dayalı çekildi.

Sinemamızı aşağılamak isteyenler bunu bile eleştirmek istedi.Ama onlar da çok iyi biliyor ki son dönemde çok ün yapan Japon ve Kore'den çıkma rahatsız korku filmleri de hep aynı şeylere dayanıyordu.Hayalet ve şeytan odaklı filmler çevirdiler.

Korku sinemasında tıkanma yaşayan Amerikalılar bile Uzakdoğu korku fimlerini yeniden çevirip sinema piyasasına sundular.

Bu yüzden korku filmlerimizle dalga geçmekten ziyade bunları da düşünmeliyiz.

Yarın kafayı cinlerle bozmuş olan ve uzun seneler Japonyada yaşadığı için onların arıza filmlerinden esinlendiği belli olan Hasan Karacadağ'ın ünlü Dabbe serisinin 5.filmi geliyor.

Onu görünce başlığı açmak istedim.Dabbe 5 - Zehr-i Cin bakalım korku hastalarını tatmin edecek mi göreceğiz.

Benim en tırsdığım korku filmimiz ise Dabbe serileri değil Musallat oldu.Musallat bence Dabbe serisinden daha çarpıcıydı.Ama Musallat'ın 2.filmi bence skandaldı

Gen de epey sağlam filmdi.Ama onda psikolojik öğelerde çoktu.

Yazın kaçırdığım korku filmlerimizde oldu.Onları da izleyeceğim kısmetse. Azazil - Düğüm gibi.

Korku sinemasından vazgeçemeyenler başlığa ilgi gösterirlerse sevinirim

Cemoli D18
6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:39

Korku filmlerini severim birazda işin içinde hacı, hoca, cin vs olunca

akin87
6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:42

Haldun sen rukye ayetlerinin okundugu bir ortama git ... bak nasil korku filmine sahit olacaksin
1. sira ... full hd ....

Malp06
6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:45

Türk yapimi korku filmleri beni daha çok etkiliyor. Sebebi ise inanç, gelenek ve göreneklerden kaynakli bilinçalti.

Tacettin Şenel

6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:45

Cinleri merak ediyorsak veya gerilim vs macera arıyorsak astral konum denemeleri yapmanızı tavsiye ederim....Ama dikkatli olun....Mendel davetide yapabilirsiniz çok etkili yöntem

mehmet GZL
6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:54
Gulyabani

bundan ala korkumu olur

Haldun Turan

6 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 23:57

Mehmet bey lafite yapıyorsun herhalde.Kemal Sunal'ın başrolündeki unutulmaz filmlerden biriydi o sahne

(Özkan)

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 00:05

Bu sektörde en iyi korku filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ ve Dabbe serisidir.

GkhanTR
6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 00:09

İzlemediğim tek film türü korku filmi En saçma filmleri bile sanata saygıdan dolayı izlerim ama korku filmlerini içim almıyor Türk yapımı değil ama sinemada izlediğim tek bir korku filmi vardı, onuda arkadaşlarımın yoğun ısrarı üzerine girmiştim. Adını bile hatırlamıyorum, konusunu bahsedeyim belki hatırlayan çıkar Dizide ki karakter annesinin karnında iken kordonu ile kardeşini boğuyor, tabiki bilmeden ve daha sonra annesinin karnında ölen kardeş gerilim yaratıyordu bütün film boyunca

Onur Yaşar

6 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 00:20

Korku filmlerini içine komedi sokmadan çekmeyi başarabilsek güzel filmler çıkacak aslında.Seyirci sayısını artırmak için özellikle yapıyorlar sanırım.
Çokça korku hikayeleri barındıran memleketimizden iyi filmler çıkması lazım

sayfa 1
123 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET