Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Yeni Çevre Yolu Projesi
« önceki   123 ... 45464748   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 46
Mustafa Necati 97
1 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2020, 15:37

Adil Karaismailoğlu Twetter paylaşımı.

Şehiriçi ve şehirlerarası ulaşıma yeni bir soluk getiren Konya Çevre Yolu Projesi ile halkımızın refahı artırılarak;

Yıllık 13 milyon TL zamandan
⛽Yıllık 8 milyon TL yakıttan
Yıllık 205 bin TL CO2 emisyon salınımından

Toplam 21,6 milyon TL tasarruf edilecek.

Ozsoyler
1 yıl önce - Pts 19 Ekm 2020, 23:51

Bu yoldan ilk etabı açıldığında haberim oldu. Çok gerekli bir yoldu. Konya içinde resmen yarım saat kaybediyorduk. Işıklar ve EDS'ler yüzünden. Umarım tamamı en kısa sürede açılır.

Bu çevreyolunda hiç ışık olacak mı yoksa ışıksız şekilde alt geçitlerle mi bağlantılar sağlanacak? Eğer ışık olmazsa Ereğli - Akşehir arası en az 15 dk kısalır diye tahmin ediyorum.

Anadolu Selçuklu
1 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2020, 11:47
Konya Trafiği

Konyalıyım ama Antepte yaşıyorum. Daha önce farklı büyükşehirlerde de yaşadığım için karşılaştırma yapma imkanım oluyor. Konya'ya her geldiğimde daha da fazlalaşmış bir trafik problemi görüyorum. Konya birçok büyükşehir'e göre daha fazla ana artere daha fazla yol ağına sahip olmasına ve nüfusun daha geniş bir alana yayılıyor olmasına rağmen inanılmaz bir trafik keşmekeşi görüyorum. Bence trafiğin en büyük sebebi çevre yolu olmaması sebebiyle Konya şehir merkezinin transit araçlar tarafından yoğun şekilde kullanılıyor olması ve EDS sisteminde hız limitlerinin çok düşük olması.
Antep şehir merkezi Konya'dan daha küçük bir alana konumlanmış ve merkezdeki nüfus yoğunluğu Suriyelilerle beraber nerededeyse Konya'nın 2 katı fazla. 200 bin kişinin çalıştığı Türkiye'nin en büyük OSB'sine sahip. Yeterli raylı sistem ağı bulunmuyor, yeterli seviyede ana arteri bulunmuyor, şehrin neredeyse yarısı gecekondu bölgelerinden oluşuyor. Tüm bunlara rağmen Konya'da gördüğüm trafik yoğunluğunu burada hiçbir zaman görmüyorum.
Bu hafta Konya'ya geldiğimde Muhacir Pazarından otogara 45 dk da, Novada Avm 'den Aydınlıkevlere 35 dakikada gidebildim. Ereğli yolu kavşağından Antalya çevreyoluna döndüm kaç tane ışıkta durduğumu sayamadım yolda kilometrelerce trafik var. Gözlerime inanamadım. Bunun geçici bir yoğunluk oladuğunu düşünmüştüm ama malesef değilmiş. Konya için alarm zilleri çalıyor, bir an evvel el atılmazsa iş işten geçecek.

ÖZDENN

1 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2020, 14:56

Anadolu Selçuklu bey yazınız büyük kısmı konusunda haklısınız tespitleriniz doğru Konya'da trafik her geçen gün artıyor özellikle sabah ve akşam mesai çıkış zamanlarında içinden çıkılmaz bir trafik oluyor lakin Antep ile kıyas ederken şöyle bir durumu atlamissiniz geçen seneki kayıtlarda Antep'te 513 bin kayıtlı araç varken bu rakam Konya'da 726 bindir bununda Konya'da trafik yoğunluğu olarak Antep'ten fazla olmasında etkisi göz ardı edilemez diye düşünüyorum

Anadolu Selçuklu
1 yıl önce - Prş 22 Ekm 2020, 08:34

Özden bey şayet verdiğiniz araç rakamları şehir merkezlerini kapsıyorsa doğrudur araç sayısında farklılıktan kaynaklı olabilir. Ancak bu rakam tüm ilin rakamıysa Antep şehir merkezinde Suriyelilerle beraber 2.3 mio insan yaşıyor neredeyse Konya şehir merkezinin iki katı ve nüfus çok dar bir alanda sıkışmış durumda. Burada otoban faktörü var, Çevreyolları var, Ana arterlerde de EDS bulunmıyor. Dolayısıyla bu sebeplerden trafik sıkışılığı olmadığı kanatindeyim.

sayfa 46
« önceki   123 ... 45464748   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA