Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Yeni Çevre Yolu Projesi
123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 1
osman 42

8 yıl önce - Sal 09 Eyl 2014, 21:32
Konya - Yeni Çevre Yolu Projesi


Yeni Konya Çevre yolu Projesinin Temeli Başbakan AHMET DAVUTOĞLU tarafından atıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı ile Konya’ya kazandıracağı en önemli proje şüphesiz çevre yolu projesi olacak…

Miting sonunda Davutoğlu Konya çevre yolunun temelini attı…

Yeni çevre yolunun yapılması halinde Konya şehir trafiğinde büyük rahatlama olacağı biliniyor…

Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya’ya gelirken eli boş gelmedi. Konya’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verdiği yüzde 75 desteğe teşekkür edercesine yıllardır yapılması için büyük mücadeleler verilen Konya çevre yolunun 22 km’lik kısmının da temelini attı


Konya Dış Çevre Yolu Projesi


122 Km olan Yolun projesi 2x3 Bölünmüş Yol olarak bitirilmiştir. Akören ayrımı ile Afyon ayrımı arasında kalan 41,5 Km’lik kısımda toplam 11.000 m uzunluğunda 7 adet tünel, 4 km uzunluğunda 4 adet viyadük yapımı bulunmaktadır. Yolun ihtiyaç duyulan kesimlerinde kamulaştırma koridorunun boşaltılması için Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 18.11.2013 tarihinde toplulaştırma ihalesi yapılmıştır.Projenin Konya-Ereğli ve Konya-Karaman yolları arasında kalan 22 km’lik kesimi 2014 yılında Konya Güneydoğu Çevre Yolu olarak Yatırım Programına alınmıştır. Bu kesimin ihalesi 31.03.2014 tarihinde yapılmıştır. 04.07.2014 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup işe başlanılmıştır.(+)
(+)Anadolu Selçuklu
8 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 09:16

Hazırlanan raporlara göre Konya'nın Kuzey - Güney aksında (Afyon - Beyşehir -Seydişehir yolları bağlanacak şekilde) alternatif yola ihtiyacı vardır. An itibariyle Konya'nın en kalabalık ve en fazla kullanılan güzergahı Kuzey - Güney aksıdır. Belediye yetkilileri bu durumu bakanlık yetkililerine iletmişler fakat bu güzergahta maliyetlerin yüksek olduğu gerekçesiyle ( tünel, viyadük vs işlerden dolayı) kabul görmemiştir. Şu an çevreyolu için temel atılan bölgede Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu 3 farklı yol güzergahı bulunmaktadır. Belediye yıllar önce zaten Ereğli, Aksaray ve Ankara yollarını birbirine bağlayan geniş yollar açmıştı.
Yani sizin anlayacağınız yine seçim yatırımı yapılmıştır. Esas ihtiyaç olan bölgeden değil de hiç ihtiyaç olmayan fakat maliyeti düşük olan bölgelerden başlanmıştır.


Misafir 1f8

8 yıl önce - Pzr 14 Eyl 2014, 13:09

Arkadaşlar şimdi bu yeni yapılan çevre yolu 3 şerit geliş 3 şerit gidiş olduğuna göre otoyol olarak mı yapılıyor bilgisi olan var mı?

emrecn
8 yıl önce - Pzr 14 Eyl 2014, 14:58

hayır

Batuhan42
8 yıl önce - Pzr 14 Eyl 2014, 16:50

Konya'nın ihtiyacı olan Afyon Beyşehir bağlantı çevre otoyolu yerine, hiç trafiğin olmadığı Karaman Ereğli güzergahından başlanarak, Konya'nın tarfiğine çözüm olmayacak bir yola başlanmıştır. Yukardaki arkadaşın da dediği gibi sorunlu yerden başlamak yerine sorunsuz yerden başlanmıştır.
Çevreyolunun otoyol olarak projelendirilmemesi de ayrı bir skandaldır. Konya ayarı bütün büyükşehirlerde çevre otoyolu varken Konya'ya normal standarta bir çevre yolu projelendirilmesi asla kabul edilemez.
Acilen Afyon yolunu Beyşehir yoluna bağlayacak tünel ve viyadüklere başlanmalıdır. Madem otoyol yapılmıyor en azından ayrıca güvenlik şeridi projeye dahil edilmelidir.sayfa 1
123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA