Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Kendi memleketiniz veya üç büyük takım dışında hangi Ankara takımını tutuyorsunuz?
Ankaragücü 27.8%  27.8%  [22]
Gençlerbirliği 48.1%  48.1%  [38]
Osmanlıspor Fk 13.9%  13.9%  [11]
Etimesgut Bld Spor 1.3%  1.3%  [1]
Adliyespor 0.0%  0.0%  [0]
Ankarademirspor 0.0%  0.0%  [0]
Hacettepespor 1.3%  1.3%  [1]
Keçiörengücü 0.0%  0.0%  [0]
Bugsasspor A.Ş 2.5%  2.5%  [2]
Gölbaşıspor A.Ş 1.3%  1.3%  [1]
Diğer(Belirtiniz) 3.8%  3.8%  [3]
Toplam Oy : 79

suskuncash
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 16:53

Ankaralıyız Ankaragüçlüyüz....

Ankaragücünde taraftar anlamında en büyük atılımı ve yenilikleri gerçekleştiren Hakan Toka ve Anti-X grubuydu... Onlarda tribünden çekildi... Aileleri tribüne çekmeye başarmışlardı... Ne yazık ki devamı gelmedi... Birçok Ankaragüçlü gibi evlendikten sonra maçlara gitmemeye başladım... Ailecek Ankaragücü maçı izlemek bence imkansız...

ads 1940
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 17:21

Alıntı:
Yukarıdaki haritalar gibi Bilyoner'in Ankara için yaptığı bir çalışma yok mu, yoksa ben mi bulamadım?

O değil de konu başkenti ilgilendirdiği için buda İngiltere'nin başkenti Londra'nın taraftar haritası

http://www.sporlog.com/yazi/londranin-taraftar-haritasi/

Adamlar değil kendi şehrinin takımlarını tutmak yaşadıkları semtin takımının bile taraftarı olabiliyorlar başkentimizden bir şampiyon çıkmamasının ve ülkemizde sporun gelişmemesinin sebeplerinden biri de böyle bi haritayı oluşturamadığımızdandır.

Son olarak Ankaralı değilim ama Ankara'da yaşamış olsaydım kulüp yapısı ve taraftarından dolayı Ankaragüçlü olurdum heralde.

Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 17:25

Ankara veya İstanbul takımı tutma zorunluluğu mu var ya onu anlamıyorum ? Bu ne tuhaf başlık.

ads 1940
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 17:38

@Ahmet Özbuluk bazıları kupa! kazanıyor diye o takımlara tapıp kendini tatmin ettikçe bu durum zor tersine döner.

onurnazliaka
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 18:18

Alıntı:
Ankara veya İstanbul takımı tutma zorunluluğu mu var ya onu anlamıyorum ? Bu ne tuhaf başlık.

Başlık, Ankara - Haberler ve Sohbet kapsamında olduğu için hiç de tuhaf değil. Ayrıksı bir durumu olanların ayrıca belirtmesine de bir engel yok.

(+)

Zamanında, http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=82015& ...;start=135 adresinde görülebileceği ve yukarıda da ekran resminden rahatlıkla anlaşılabileceği üzere Ankara başlıklarında, Augustus Mabedi'yle ilgili oldukça ilginç bir yazı yazmıştınız. Sonrası da malum zaten. Lütfen her konuya zaplama atlamayalım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.

asfaltt
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 18:40

Ankaranın nüfusu bu hızda artmaya devam ettikçe istemese bile büyük bir takımının cıkacagını düşünüyorum tabi doğru politikalarla. Ankaragücü 105 genclerbirliği 91 yıllık kulupler ve cok tarihi kulupler ama ankarada bu kulupleri sevdirmeye yonelik taraftar cekmeye yonelik hiç bişey yok mesela kızılayın ortasına kocaman posterleri acılsa ve bu bilinç kazandırılsa 5 milyon nufuslu kentten büyük kulupler cıkabilir

Nazım B

5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 18:48

@Ahmet Özbuluk
Başlık tuhaf felan değil. Herkes yaşadığı şehrin takımını tutacak diye bir kural yok. Benim ailemde ve çevremde küçüklüğümde Fenerbahçeli olan sayısı çok olduğu için onların etkisiyle Fenerbahçe sevgim küçük yaşta başladı. O yaşlarda Ankaragüçünü tutan veya maçlarına giden aile veya arkadaş çevrem olsaydı belki Ankaragücünü tutardım. Ama çevremde bir tane bile Ankara takımını tutan kimseyi görmedim. Varsa yoksa Fenerbahçe-Galatasaraydı konu futbol olunca. Nadirende olsa Beşiktaşı tutan kişiler tanımışımdır. Anlatmak istediğim olay çocukluktan başlayan bir durum. İstesende ilerleyen zamanlarda başka takımı tutamıyorsun. Sadece memleketçilik adına şehrimin bütün takımlarının ayrıca başarılı olmalarını isterim.
Bu minvalde küçüklüğümlüğümden bu yaşa kadar tanıdığım insanların içinde Ankara'da doğma büyüme dahil Ankaragücünü veya Gençlerbirliğini tutan çok az kişi tanıdım.
Bu insanlardandan da az da olsa 3 büyük veya 4 büyük(her neyse)diye tabir edilen takımlar dışında Ankara takımlarından genelde Gençlerliğine ayrıca bir sempati beslendiğini görmüşümdür. İşte bu amaçla Ankara'da yaşayıpda büyük diye tabir edilen takımları tutanların başka hangi Ankara takımını tuttuklarını ortaya çıkarmak istedim.
Ama memleketçilik yapma işini kabul ediyorum, sanada hak veriyorum. Keşke herkes kendi yaşadığı veya doğduğu yerin takımını tutsa ama ülkedeki medya sürekli İstanbul takımlarını göz önüne getirirse, para ve güçte onlarda olduğuna göre şampiyonlarda hep İstanbul'dan çıkar. Medyada haliyle onların üzerine yapılan yayından reyting alacacağı için hep onlar gündemde olur ve diğer şehirlerde yaşayanlar için bu takımlar cazibeli olur. Yani bir tür kısır döngü. Etki tepki de diyebiliriz. Yani insanların elinde değil hangi takımı tutabileceği. Göz önünde olan ilgi çekiyor. İnsanlarda çocuk yaştan itibaren takım tutmaya başladığına göre ister istemez başarılı gördüğü takımı tutuyor. Bu sistem böyle süreceğine göre bundan sonrada böyle gelmiş böyle gider gibi geliyor bana.

Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 19:51

Kimseye hesap vermem bir şey yazarken kimsede cevap vereceğim diye çeşitli şekillere girmesin..

bu başlığı sadece ankaralılar dan cevaplanması istenilse bile başlıkta 3 büyütülmüş takımı kast edilerek bir cevap isteniyorsa onlar hariç deniliyorsa, bu o şehrin ezikliği ve medya takımlarına mahkum olduğunu gösterir... Beyin fırtınası yapsanız cevap yetiştireceğinize böyle hatalara düşmezsiniz.

onurnazliaka
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 20:35

Sadece Gençlerbirliği'ni tutuyorum. O bana yetiyor. Ancak şu da bir gerçek ki ülkemizde ne yazık ki üçüzler fazlasıyla tutuluyor. Bu açıdan da başlık istesek de istemesek de doğru.

Kendi memleketinin takımını tutan iki şehir öne çıkıyor: Sivas ve Eskişehir. Buralarda bu takımlar ilk olarak tutuluyor. Bursa'da bile değil. Diğer 79 il daha ziyade başka takımları tutuyor. Eğer bu durum eziklikse emin olunsun ki Gaziantep'te daha fazla eziklik var. Kapiş! Ayrıca ora inşaat olmadan önce dutluktu...

Cemoli D18
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 21:45

Bugsaşta tanıdık var malzemeci
Renkten dolayı Gecekondu taraftarının takımı Ankaragücü
İsimden dolayı Osmanlı

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet