Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Kendi memleketiniz veya üç büyük takım dışında hangi Ankara takımını tutuyorsunuz?
Ankaragücü 27.8%  27.8%  [22]
Gençlerbirliği 48.1%  48.1%  [38]
Osmanlıspor Fk 13.9%  13.9%  [11]
Etimesgut Bld Spor 1.3%  1.3%  [1]
Adliyespor 0.0%  0.0%  [0]
Ankarademirspor 0.0%  0.0%  [0]
Hacettepespor 1.3%  1.3%  [1]
Keçiörengücü 0.0%  0.0%  [0]
Bugsasspor A.Ş 2.5%  2.5%  [2]
Gölbaşıspor A.Ş 1.3%  1.3%  [1]
Diğer(Belirtiniz) 3.8%  3.8%  [3]
Toplam Oy : 79

Behçet Salgın
5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 03:46

Ankaraspor'u tutuyordum fakat Osmanlispor FK olarak degistirildikten sonra kulüpten sogudum.. ankara'nin adini temsil etmiyor eskisi gibi

ibrahim tezgel

5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 18:55

Ankara takımları içinde yıllardan beri sempati duyduğum tek kulüp Gençlerbirliği'dir. En fazla antipati duyduğum takım ise eskiden beri hep Ankaragücü oldu. Konu açılmışken bununla ilgili bir anımı anlatayım. Eskiden semt dershaneciliği olayı pek gelişmemişken, Ankaralı öğrencilerin tamamına yakını dershane için Kızılay'a gidip gelirdi. O günlerden birinde bir arkadaşa Gençlerbirliği forması almak için yanılmıyorsam Ülkü Alan Pasajına gittik. Dükkanlardan birinine girdik, abi Gençlerbirliği forması var mı diye sordum ama daha sorarken dükkanda ekseriyetle Ankaragücü forma ve ürünlerinin satıldığını farkettim, yine de sormuş bulundum. Adam yüzüme baktı, kim istiyor Gençler formasını dedi. Abi arkadaşa alacaktım diye cevaplıyordum ki, adam a**** koyum Gençlerbirliği'nin dedi. Peki abi deyip çıktık. Bu da böyle bir anımdır

onurnazliaka
5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 23:04

Alıntı:
Adam yüzüme baktı, kim istiyor Gençler formasını dedi. Abi arkadaşa alacaktım diye cevaplıyordum ki, adam a**** koyum Gençlerbirliği'nin dedi. Peki abi deyip çıktık. Bu da böyle bir anımdır

O sıralar Ankaragücü'nü sürekli yeniyorduk. Ondan söylemiştir.

Ersun Yanal 2001/2002 sezonunda Ankaragücü'ndeydi. Bir sonraki sezon bize geçince tartışmalar oldu. Ankaragücü'yle sözleşmesi yoruma açıktı, ki kulüp de o kadar söylenmesine rağmen bir şey yapamadı. Teknik direktör transferi sonrasında 2002/2003'te Gençlerbirliği'nin yüksek başarısı, o sezon 9 kişilik takımın rakibini 1-0 yenmesi. Derken TSYD Kupası finalinde Gençlerbirliği tribününe saldıran Ankaragüçlüler. 2003/2004 sezonundaki gerginlikler. İki takımın arası ancak 2005 yılında düzeldi. Muhtemelen o süreçte bu dilekte bulunulmuştur. Kim ne derse desin, kötü söz sahibine aittir. Biz Gençlerbirliği taraftarı olarak rakiplerimize küfretmeyiz, hakeme bile cinsel tercih toto oynamayıp acemi hakem deriz. Bu hareketlerle bizim uysal olduğumuzu söyleyenler, esasen en büyük cezayı verdiğimizi anlayacak kapasitede değillerdir.

can_ank
5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 23:23

Ankaragücü taraftarı kendi kendini antipatikleştiriyor.

Mesela maç öncesi/sonunda EGO otobüslerine binip, üzerine kart basmayı reddedip otobüsü kale arkasına çeviriyorlar.

Sonra da stadın yanındaki parkta dünyanın maddesini çekip insanlara sataşıyorlar.

3-4 yıl kadar önce gündüz gözüyle o parkın yanından geçerken malum takım atkısını ağzına sarmış gençler tarafından bıçakla gaspa uğramış uzun süre Ulus bölgesine uğrayamamıştım (hala da uğrayamam) .

Ayrıca bir Ankaragücü-Gençlerbirliği maçından sonra (Gençlerbirliği kazanmıştı) Ulus metro'ya kendileri yüzünden depar atmak durumunda kalmıştım.

Suçum Gençlerbirliği tarafında olmam ve cezam sallamalarla kovalanmamdı.

"Gecekondu" ismini tam da kültürüne yaraşır şekilde kullananlar bir yanda, maçta en ağır küfürü "o pas öyle mi atılır be aptal" olanlar bir tarafta...

Kusura bakmayınız... "Ankara Alkara'dır..."

Aksit Ozkural

5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 23:25

66 yıldır kırmızı siyah sevdalısıyım.

Benim kültürümde Ankara'lı olup ta Istanbul şakşakçılığı yapmak yoktur.

66 yıldır karşılıksız ve katıksız bir sevda ile bağlıyım Gençlerbirliğime.

Başarıya değil ruhuma bağlı bir taraftarlık Kültür'üm var.

Çok şükür her iki oğlum da Gençlerbirlikli ve kulüp üyesi.

Dedeleri, büyük amcaları ve babaları gibi.

Tribündeki renkdaşlarımız, kusursuz birer taraftar ve çok iyi insanlar.

Aramızda müthiş bir ahenk ve dayanışma var.

Biz böyle olmaktan, Ankara'mıza omuz vermekten, ve onun evladı olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Darısı olmayanların, olamayanların başına.

Bize sadece Gençlerbirliği yeter.

jeopol
5 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 23:53

Mecburen genclerbirligi.

onurnazliaka
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 00:19

Hazır konusu yukarıda geçmişken yazayım.

Sene geçen sene. Kurban Bayramı zamanı. Evde canım sıkılmış. Hazır otobüsler de ücretsizken zamanında yaya olarak gezdiğim yerleri bir de otobüsle gezeyim dedim, hem de otobüs güzergahlarını gözlerim diye de düşündüm. İstikamet Karapürçek. Hatta sonrasında 393, 395, 396'yla da Doğantepe turu attım. Karapürçek'e 312'yle varıp karşı yoldan gelen 322'ye aktarma yaptım. Yaparken de o sırada durakta duran yaklaşık 10 kişilik bir ekip de otobüse atladı. Atladılar ama birinin elinde sigara vardı, söndürmedi dahi. İçeride 1-2 fırt daha çekip anca insanlar ona bakınca dışarı attı. Bu ekip otobüsün en arka koltuklarına yayıldı. Sohbet, muhabbet gırla ama seviye yerlerde. Arada küfürler de geçiyor. Otobüs Karapürçek çıkışında ağzına kadar dolu. Biz yaşlılara yer verdik ama ekip istifini bozmadı. Arkalar tapulu malları mübarek. Bu sırada zaten yoğun olan otobüste bir de onların sesiyle hepimiz sinir oluyor. En son bunlar bir durakta inip inmeme durumunda, bedava otobüs var diye ne yapacaklarına karar vermeden binmişler. Tam o sırada arka kapıdaki insanlarla daklaştılar. Normalde 10 kişiye yakın olmalarına güveniyorlardı. Malumunuz, çok kişi görünce birlik olup cevap vereceğine başkasını yalnız bırakmak moda oldu ya, o hesapla at koşturabileceklerini düşündüler. Ama o otobüste öyle olmadı işte. İnsanlar bu ekipten nasıl bunaldıysa, yolculara saldırmaya çalışan ve ''Ne diyon lan?'' v.s. tarzı ahlaksızca söylenen elemanları hep birlikte kapıdan aşağıya ittiler, 1-2 tekme de bonus olarak salladılar. Yani ahlaksıza anladığı üsluptan cevap verdiler, o ne diyon lan dedikleri adamı yalnız bırakmak yerine onun yanında yer alıp ekibi cumburlop kapı dışarı ettiler. İyi de ettiler. Daha hala arkadan el kol hareketi yaparken ekip, otobüs meçhule gitmek üzere kalkmıştı bu duraktan. İçeride kalan, onlara mensup ve kısmen daha düzgün 1-2 kişi de arkadaşlarının hak ettiği cevabı alması üzerine oldukça sessizleştiler. Bir anda delikanlılık katsayıları, karekök düzeyine indi.

Bu olaydan sonra, ayakta dururken bir teyzemiz o sırada genç olarak en yakınında beni görerek ''Ah evladım, sen temiz birine benziyorsun. Şunların yaptığını görüyor musun?'' deyiverdi. Üzerimde de Gençlerbirliği montum vardı. ''Öyle teyze, arsız bunlar'' dedim. Devamında nerede oturuyorsun deyince de ''Yıldız'' dedim. Hasköy Yıldız, Siteler Yıldız, Çankaya Yıldız, sarı marı yıldız adlı parçamızdan dolayı da karışıklık olmasın diye Çankaya diye belirttim. Teyzem de ''Merak etme, anladım zaten evladım'' dedi. Ekibi bir kez daha kötü anarak yolculuğu tamamladık.

Şimdi bu ekip kimdi, neciydi? Ekibin çoğunun Ankaragücü atkıları, 1-2'sinde de polarları dikkat çekiyordu. Onlar otobüste arsızlıklarını sergilerken biz de Gençlerbirliği montumuz üzerinde efendilik resitali sunuyorduk. ... diyelim, kendimizi bugünlük bu kadar övdüğümüz yeter diye de ekleyerek yazıyı noktalayalım.

Serkan Berk
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 02:57

Nerde Ankaragüçlü
sarı- beyaz giysiyle ve ya atkılı gezeni görsem hep tiksinmişimdir.

ÇÜNKÜ bu kişiler kendini mafya sanan (hele de ufak tefek yaşlarda) pislik peşinde olan kişilerdir.

Hele de TOFAŞ Şahin lerde Ankaragücü amblemi görürseniz, o kişi; tam bir kroluk abidesidir.

Ankara'nın taraftar haritasını çıkarırsanız
Bölge Bölge hangi takım tutuluyor? BUNUN CEVABINI MERAK EDİYORUM...

N. Emre Akdemir
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 13:27

(+)

http://www.digitalage.com.tr/wp-content/uploads/2 ...a_2014.jpg

(+)

http://www.karsiyakalife.com.tr/wp-content/upload ...i_2013.jpg

Yukarıdaki haritalar gibi Bilyoner'in Ankara için yaptığı bir çalışma yok mu, yoksa ben mi bulamadım?

alprglksz
5 yıl önce - Sal 02 Eyl 2014, 14:33

Birçok forum üyesinin de belirttiği gibi benimde görüşüm Ankaragücü'nün kanayan yarasının ergen ve özenti taraftar profilinde olduğunu düşünüyorum. Bu sorun ile ilgili bir çok çalışmaların yapıldığını bizzat biliyorum buna rahmen sonuç sıfır noktasında alınamadı. Malumunuz Ankaragücü, Ankara'nın abisi aynı zamanda şehrin en asi çocuğudur. Taraftarı çok, eğitim seviyesi az olan bu kitlede ister istemez bu tür sorunlar çıkıyor. Tribün liderlerinin telkini, forum sayfalarında, sosyal medya'da özellikle bu sorun ile ilgili paylaşımlar oldu fakat istenilen sonuca ulaşılamadı.

Şüphesiz ki göz bazen görmek istediklerini de görür. Bu tür sorunlar ve futbol şiddet olayları İstanbul kulüplerinde'de yaşanıyorken Ankara da bu durum daha çok dilleniyor..

Son olarak Ankaragücü"nün kötü yanlarını gördüğünüz kadar iyi yanlarını da görmenizi isterim.

Resimler (2013-2014 Spor Toto 2. Lig Play Off Maçlarından)

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr638/alprglksz_ima ...e01123.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr638/alprglksz_untitled.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr638/alprglksz_ima ...e01122.jpg

sayfa 2
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet