Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Kendi memleketiniz veya üç büyük takım dışında hangi Ankara takımını tutuyorsunuz?
Ankaragücü 27.8%  27.8%  [22]
Gençlerbirliği 48.1%  48.1%  [38]
Osmanlıspor Fk 13.9%  13.9%  [11]
Etimesgut Bld Spor 1.3%  1.3%  [1]
Adliyespor 0.0%  0.0%  [0]
Ankarademirspor 0.0%  0.0%  [0]
Hacettepespor 1.3%  1.3%  [1]
Keçiörengücü 0.0%  0.0%  [0]
Bugsasspor A.Ş 2.5%  2.5%  [2]
Gölbaşıspor A.Ş 1.3%  1.3%  [1]
Diğer(Belirtiniz) 3.8%  3.8%  [3]
Toplam Oy : 79

Nazım B

5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 14:29
Kendi memleketiniz veya üç büyük takım dışında, hangi Ankara takımını tutuyorsunuz?

Oylamada mecburen 1 seçenek hakkımız olduğu için diğer tuttuğunuz veya desteklediğiniz takımları ayrıca yazalım.
Kendimden başlayım ben Fenerbahçe taraftarıyım. Ankara'da ise herhangi bir takıma özel bir sevgim olmasada bütün Ankara takımlarının kendi liglerinde başarılı olmasını hep istemişimdir. Ankete profesyonel liglerde mücadele eden takımları ekledim.Ayrıca amatörde oynayan bir Ankara takımı tutuyorsanız anketteki diğer seçeneğini işaretleyiniz ve mesajla belirtiniz.

Takımları Tff.org sitesinden ekledim. Gözden kaçan veya eksik yazılmış bir takım varsa bildirirseniz sevinirim.

En son Nazım B tarafından Pzr 31 Ağu 2014, 18:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Türkay Öksüz
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 14:45

Galatasaraylıyım, meleketimin takımı olan Giresunspor'u tutuyorum. Ankara'dan da Ankaraspor yeni ismiyle Osmanlı Futbol Kulübü'nü destekliyorum.

Osman36
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 15:11

Ankaragücü taraftar profilinden dolayı çok itici geliyor. Osmanlıspor'u ise takımı yöneten malum kişi yüzünden sevmiyorum. Bu yüzden Gençlerbirliği'ni destekliyorum. Diğer takımlar hakkında yorum yapamayacağım.

onurnazliaka
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 16:38

Aslen Kırşehirli sayılabilirim ama doğma büyüme Ankaralı'yım. Zaten her açıdan; mesafesiyle, kültürüyle yakın kentler. Bu açıdan Ankara da Kırşehir de memleketimiz. Gençlerbirliği taraftarıyız.

Büyüklük kavramının ''neye büyüklük, kime büyüklük olarak?'' olarak tartışılabileceği bir ortamda üç büyükler kavramı benim için pek bir anlam ifade etmiyor. Ankara Büyükşehir Belediye Spor, Ankaraspor, Osmanlı Spor derken Gökçek'e ait takımın benim için ifade ettiği tek anlam, Ankara dışında oynayacağımız bir maçı Ankara'da oynatıp bizi ta uzaklara gitmek yerine biraz daha az uzak olan Yenikent'e götürmeleri, o kadar. Ankaragücü'nü de hareketli taraftarı dolayısıyla o denli sempatik bulmuyorum. O nedenle sadece Gençlerbirliği bize yeter.

(+)

(+)

Gençlerbirliği taraftarı olmak esasımdır. Bunun dışında diğer Ankara takımlarının maçlarına az da olsa gidiyorum. Ankaraspor, Hacettepe, Ankaragücü maçlarında bulundum. Anadolu'dan da ''kıl olmayan'' takımlarla, taraftarlarla hiçbir sorunumuz yok. Misal, Antalyaspor. Taraftarı dolayısıyla bana hep itici geldi.

Ankaragüçlüler'in ''Korktular kaçtılar bizi görünce, Ankaragüçlüler geliyor diye'' bestesini ''Koştular geldiler bizi görünce, Gençlerbirlikliler geliyor diye'' şeklinde değiştirmiş bir kitleyiz. Bizden saldırı yiyen olmadı çünkü, kavga görsek haydi içine girip 2 adam dövelimden ziyade kavgayı ayırmaya çalışan bir yapımız vardır, kimse için de tehlike oluşturmadığımızdan deplasmanlarda sevgiyle karşılanırız. Bizi gören de koşup gelir, selam verir. O yüzden besteyi bu şekilde, mizahi olarak değiştirdik, kendimize uyarladık.

N. Emre Akdemir
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 20:29

Tüm benliğimle Fenerbahçeliyim. Başka bir takımı tutmuyorum ve desteklemiyorum ama Ankara takımları arasında kökleri liseme (Sıhhiye'deki Ankara Atatürk Lisesi) dayanan Gençlerbirliği'ne karşı bir sempatim de yok değil.

Misafir 4ec

5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 21:12

Beşiktaş'lıyım. Gençlerbirliği'ne ilgi duyuyorum. Basketbolda Telekom'luyum (gerçi 4 sezondur sadece 1 maçına gidebildim). Ankaragücü'nün durumuna zerre kadar üzülmüyorum. Gökçek'in takımı da beni hiç ilgilendirmiyor.

cemsevim
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 21:34

Buna cevap veren insanlara şunu sormak lazım. "Tuttuğunuz" veya "desteklediğiniz" Ankara takımı sizin asıl desteklediğiniz, hangi takımı tuttuğunuz sorulduğunda anında cevap verdiğiniz takıma gol attığında tribünde gırtlağınızı yırtarcasına "gool" diye bağırdınız mı? Kombine bileti sırf takımını daha ucuza izlemek, haftasonları arada vakit geçirmek için alan insanlar ben aslında Gençlerbirliği'ni veya Ankaragücü'nü destekliyorum diyince bana hiç samimi gelmiyor. Keşke insanlar ben İstanbul'da Galatasaray'ı tutuyorum ama Gençlerbirliği de bana çok sempatik geliyor demese. Tek tük bazı maçlarda gördüğün simayı malum maçlarda malum renklerin atkısıyla maratonda görünce insanın sinirleri hopluyor. Ee hani sempatikti? Sempatik falan gelmesin hiçbir Ankara takımı size. Tutacaksınız gerçekten tutun. Gerçek bir Ankaralının yapması gerektiği gibi.

Not: Gençlerbirlikliyim.

En son cemsevim tarafından Pts 01 Eyl 2014, 01:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 93c

5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 21:47

Ankara da Ankaragücü tutulur. maçına gidemediğiniz gitseniz istanbullular tarafından aşağılacağınız takımları niye tutarsınız ki ? Ankaragücü nün taraftar profile de 10 numaradır. her takımda olan çıkıntılar olabilir .. haftaya gecekonduya gelin yardımcı olayım taraftarı tanıyın

Misafir 586

5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 21:55

İstanbul'da yaşayan bir Ankaralı'yım. Maçlarına gidemesem de Gençlerbirliği taraftarıyım.

Başka bir takımı desteklemiyorum, iki büyüklerden tiksiniyorum. İstanbul takımları arasında Çarşı dolayısıyla Beşiktaş biraz sempatik geliyor, ama biraz.

İşçi takımı oldukları için Karabükspor, Adana Demirspor, Livorno, St. Etienne, Liverpool takımlarına da sempatim var.

cihanyldz18
5 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 22:40

Genclerbirligini yonetim yapisindan dolayi tutulacak takim olarak gormuyorum. Baskanin tek derdi para kazanmak takimda hedef yok ruh yok.. Sadece para icin oynayan topcular mevcut o yuzden tutulacak takim kategorisine almiyorum. Ankarada tutulacak tek takim ankaragucudur. Keske yonetim yapisi saglam olsaydi. Uzulmemek elde degil koskoca cinar nerelerde simdi.. İnsallah en kisa zamanda superlige donerler.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet