Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ŞAFAK
14 yıl önce - Cum 29 Nis 2005, 09:06
Bize annelerimizi geri verin


'Bize annelerimizi geri verin'

'Size Anne Diyebilir miyim?', 'Beyaz Atlı Prens', 'Sahte Gelin', 'Gelinim Olur musun?', 'Gel Yeniden' ve 'Bir Prens Aranıyor' ile 'Bizim Evde Neler Oluyor?' adlı programlar konusunda gelen bazı izleyici şikayetleri şöyle:

Televizyonlarda başlayan ödüllü evlilik yarışmaları furyasından en çok erkekler şikayetçi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Kamuoyu Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, 1 Ocak-31 Mart 2005 tarihleri arasında kurula toplam 22 bin 593 izleyici şikayeti geldi. RTÜK'e evlilik programlarıyla ilgili gelen şikayetlerin yüzde 53'ünü erkeklerin yaptığı ortaya çıktı.

Kanal D'de yayınlanan 'Size Anne Diyebilir miyim?', 'Beyaz Atlı Prens', 'Sahte Gelin', Show TV'deki 'Gelinim Olur musun?', 'Gel Yeniden' ve 'Bir Prens Aranıyor' ile atv'de yayınlanan 'Bizim Evde Neler Oluyor?' adlı programlar konusunda gelen bazı izleyici şikayetleri şöyle:


Annelerimiz bu yarışmaları izlemek için televizyon başından hiç kalkmıyorlar. Bizlere bir bardak süt bile vermiyorlar. Bu yayınları kaldırın, bize annelerimizi geri verin.


Bu yarışmalar başladıktan sonra ailemizde birlik, düzen, huzur kalmadı. Karımla her gün kavga ediyoruz. Psikolojimiz bozuldu resmen.


Eşya gibi eş seçiliyor. Bunlar bizim ahlakımıza, örfümüze sığar mı? İnsanlar ömür boyu çalışıyor bu parayı kazanamıyor. Genç bir kız koca bularak bu parayı kazanacak, kınıyorum.


Evlenenler, evlenemeyenler, boşananlar, dayak yiyenler, kavgalar, küfürler, hakaretler... Artık televizyona bakamaz olduk, radyo dinlemeye başladık.

http://www.nethaber.com/?h=13002


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET