Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
okanirizalp
15 yıl önce - Sal 26 Nis 2005, 18:34

Dost most diye yavas yavas yerlesiyo bunlar yaaa....nedir bu yaaaaa.....Cok onceden de duymustum ben bu olayi ....

gurolb

15 yıl önce - Sal 26 Nis 2005, 21:48

Izmir Urla'da evi olan bir general'e olayi bildirdim, dedigine gore NATO'dan emekli 20kadar amerikan askeri Ito kent'ten ev alimislar sadece yerlesmek uzere. Ust kurma bir girisim yokmus ayrica caktirmayin ama Urla'da bize ait ust yok, onlar kurup ne yapacak? Hicbir startejic onemi yok bu bolgenin. Artik herkes rahatliyabilir

egeerhan
15 yıl önce - Sal 26 Nis 2005, 22:43

Şirinyer'de bulunan Orgeneral Vecihi Akın Kışlası'ndaki NATO Güneydoğu Avrupa Müşterek Komutanlığı, 11 Ağustos 2004'te kapatıldı. Bu karargahta, daha önce İtalya'nın Napoli kentindeki NATO Güney Avrupa Hava Unsur Komutanlığı göreve başladı. Komutanlığına da Amerikalı Hava Korgeneral Glen W. Moorhead atandı. Kurmay Başkanlığı görevine de Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Türk Tümgeneral Veysi Ağar getirildi. Yeni düzenlemeyle, daha önce dokuz ülkeden 600 askerin görev yaptığı karargahın personel yapısı ve sayısı da değişti. Karargahta 16 üye ülkeden 696 personel görevlendirildi.(Sözün kısası NATO'da devir teslim oldu idare karacılardan havacılara geçti)696 yeni personel geldi bunlardan bazıları güvenlik ve rahatlık bakımından urla'yı seçtiler.BİLGİNİZE
Kiraladıkları evler ise 1000$ aylık

Mesut_istanblue
15 yıl önce - Çrş 27 Nis 2005, 15:43

Alıntı:
ayrica caktirmayin ama Urla'da bize ait ust yok, onlar kurup ne yapacak? Hicbir startejic onemi yok bu bolgenin. Artik herkes rahatliyabilir

Bu üssün buraya taşınması demek ortadoğunun uzun vadede daha fazla karışması demektir.. Yakına geliyorlar işte.. Bundan rahatsızlık duymak lazım..

victory135
14 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 19:37
???

arkadaşlar bence biraz önyargılı davranıyorsunuz
ben urlada oturuyorum
ben urla itokentte taşınan ingiliz bir aileyi tanıyorum görev icabı buraya gelmiş bi asker...

Orhano
14 yıl önce - Cmt 31 Arl 2005, 04:35

Umarim dogru bir haber degildir. Adamlar yakinda Turkiye icinde kendi devletlerinide kurarlar ve sonrada bizleri kendi topraklarimiza sokmazlar. Turkiye AB ye ust kurmak istese adamlar bitaraflariyla gulerler saka mi yapiosunuz derler. Acaba kim sahip cikacak guzelim Turkiyemize.    

victory135
14 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 21:26
???

asılsız bi haber 1 yıl oldu neredeyse ortada hiç bir şey yok...
hem bu bölgeye üst kurulması çok zor izmire çok yakın...

Ufuk Yercan
14 yıl önce - Çrş 11 Oca 2006, 10:56

Bu haberi yaklaşık 6 ay önce okumuştum, ve gülmüştüm....bakalım işin içinden ne çıkacak diye !!!...

Çıkan şu oldu bence ; İtokente zamanında üye olanlar, evlerini bir hayli pahallıya çıkarmışlar, buraya üye olanlarda az buz değil hepsi maharetli tüccarlar...gol yemek ve bunu sindirmek kolay değil...tabii evler ve yatırım istenilen doğrultuda olmayınca, bu tarz bir; Amerikalılar evleri kapış kapı alıyor havası, tabii işlerine geldi...fiyatlar uçtu...uçtu...balon oldu !!!.....

Balon depremde söndü, evlerin çoğunda hasar, duyduğuma göre bankalara ev deprem sigortasıyla alakalı göreceli olarak en fazla başvuru oradan gelmiş...

Gözümle gördüm, fay baştan sona siteyi ortadan yarıyor...patlayan seramikler, düşen bacalar, hele sınırda olan bir evin nasıl oldu da YENİASIR da o zaman resmi çıkmadı anlayamadım ?

Orada oturan (Natoda çalışan) bir Alman arkadaşımın korkudan çadırda yattığını görünce bu haber aklıma geldi, her halde üssü kuranda , yıkanda bizim işimize gelen hayaller..karşı çıkanada, destekleyip $$ isteyenede böyle bir hikaye lazımmış.

cenkkit.

14 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 06:03

Alıntı:

Balon depremde söndü, evlerin çoğunda hasar, duyduğuma göre bankalara ev deprem sigortasıyla alakalı göreceli olarak en fazla başvuru oradan gelmiş...

Geneli nasil bilemiyorum, bizim evde bir sorun olmadi yalniz. Sitedeki evlerin yapilislarinda ayni malzemeler kullanilmisti. Evler kaba insaat tamamlaninca sahiplerine teslim edildi. Diger evlerin bizimkinden farkli olacagini sanmiyorum. Ev deprem sigortasi yaptirmayanlar-deprem oncesine kadar- bu olaydan sonra basvurmus olabilirler, herkesin yaptirmasina yarari diye dusunuyorum. Bu son dedigime dikkat cekmek icin yazdim bunca yaziyi, cogumuz deprem olabilecek yerlerde yasiyoruz, sigortayi onemseyelim! Istenmeyen bir durumda cok faydasi olabilecek bir secenek, bizler icin bir nevi gereksim.

victory135
14 yıl önce - Pzr 22 Oca 2006, 21:41

bu depremden sonra 1 başvuru olduğunu bile sanmıyorum çünkü bu evler çok pahalı bu kadar pahalı ev alıp sonra sigortalatmamak akıl dışı olur...

Ufuk Yercan tanımın çok iyi olmuş..

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet