Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zaferr
14 yıl önce - Pzr 24 Nis 2005, 02:45
Sabit telefonda mesaj dönemi


Alıntı:
Ev telefonundan mesaj atabilirsiniz

Sabit telefonda mesaj dönemi başlıyor. Telekom aboneleri, önümüzdeki ay ev telefonundan komşularıyla mesajlaşabilecek. Hem de GSM'den çok daha ucuza

Evden eve mesaj!

Özelleştirme öncesi değerini arttırmak isteyen Türk Telekom, gözünü kısa mesaj servisi (SMS) pazarına dikti! Sadece cep telefonundan gerçekleştirilen mesajlaşmak, Telekom'un hamlesiyle evlerdeki sabit telefondan da yapılacak. Bu konudaki hizmetten yararlanmak isteyen sabit telefon abonesinin hattının, arayanın numarasını gösterme özelliği ve SMS gönderme-alma özelliğine sahip olması gerekiyor. 19 milyon sabit hat abonesinin bağlı olduğu santrallerin 15 milyonunda, arayan numarayı gösterme özelliği bulunuyor.

E-MAİL DE GEÇİLEBİLECEK

SMS gönderilen televizyon programları ve mağazaların toplu mesaj kampanyaları pazarını ele geçirmeyi hedefleyen Telekom, evden eve mesaj döneminin startını Mayıs ayında verecek. Sistem faaliyete geçtikten sonra sabit telefonlar arasında olduğu gibi, GSM operatörlerine de SMS gönderilebilecek. Uygulamaya göre ayrıca sabit telefondan e-mail ve SMS uyumlu telefon hattı üzerinden faks mesajı da yollanabilecek.

30 BİN ABONE HEDEFLENİYOR

Projede uygulanacak tarife konusunda açıklama yapmaktan kaçınan Telekom yetkilileri, ücretin, GSM operatörlerinin SMS ücretlerinden daha ucuz olacağı bilgisini verdi. Turkcell ve Telsim'in şu anda SMS tarifesi 13 YKr. Türk Telekom, SMS hizmetinin bu yıl sonuna kadar 30 bin aboneye ulaşmasını bekliyor. Uygulamanın ilk yılında ise bütçeye etki edecek bir gelir beklenmiyor

Sabit hat kullanıcılarının SMS hizmetinden yararlanmaları için ya telefon makinelerine aparat taktırmaları ya da mevcut makinelerini değiştirmeleri gerekiyor. Piyasada telefonlara takılacak aparatların fiyatı 15-25 YTL, SMS uyumlu telefonlar ise 35-55 YTL arası satılıyor. Telekom'a göre evden eve mesaj hizmetinin yaygınlaşmasıyla, bu fiyatlar daha da ucuzlayacak.


http://www.takvim.com.tr/eko102.html


Asrin
14 yıl önce - Pzr 24 Nis 2005, 05:40

Bende cok gec bile kalmis turk telekom.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET