Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
GkhanTR
3 yıl önce - Pts 21 Tem 2014, 23:11
İZMİR - Çeşme - Asucan Take Away

Çeşme'nin klasiklerinden, Asu Ablanın formülünü kimselere söylemediği özel sosları ve kendi yapımı mayoneziyle yaptığı salatası ile servis edilen ekmek arası mı porsiyon mu derdine son veren fast food restoranı. Kesinlikle box'ı ve atomu deneyin. Kredi kartı geçmez ve cumartesi günleri kapalıdır. Tek kötü yanı sürekli inanılmaz derecede kalabalık oluyor olması. Uzun bir süre siparişinizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Eğer ki beklemek sorun değil ise kesinlikle tavsiye ederim.

Yerini ise şöyle tarif edebilirim. Merkez'deki kaleden belediyeye giden yolda devam edin. Belediyeyi geçtikten sonra yol evlerin arasına giriyor, belediyeden 100 metre sonra sağda kalabalıktan Asucan'a geldiğinizi anlayacaksınız.

(+)

(+)

Emir ERTEN

3 yıl önce - Sal 22 Tem 2014, 00:50

(+)

Mor Beyaz tercihimdir. Atom iyi, hoş fakat Asucan'da aşırı rağbetin ve popülaritenin getirdiği bir şımarıklık var. Bu yüzden müşteri, kendini rahat hissedemiyor. Müşteriye daha kibar yaklaşım içerisinde olmalılar. Üslup önemli bir unsur. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

2 sene önce bir hayli açken burada atom yemiştim. Bununla yetinmeyip hemen akabinde tavuk burger yemek için Burger King'e gitmiştim. Çizgimden saptığım bir gündü.

GkhanTR
3 yıl önce - Sal 22 Tem 2014, 12:01

Kesinlikle öyle. Bi yerde popüler olan küçük esnaf sendromunu yaşıyor bu mekan. Servis süresine bir çözüm bulamazlarsa müşterilerini kaçıracaklardır. Ayrıca servis süresinede gocunmuyorlar, dediğiniz gibi sipariş nerde kaldı diye sorduğunuzda kaba bi şekilde gelir diyorlar. Yazık doğrusu, güzel bir mekan güzel bir lezzet fakat çalışan zihniyeti kendine çeki düzen vermezse sonu kötü olacak.

Ama 45-50 dakika bekleme süresi sizin için sorun değilse kesinlikle gidip denemelisiniz, güzel bir lezzet.

Misafir 8bd

3 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 20:45

selam ben çiflikköyde oturuyom oraya siparişiniz varmı acaba

AhmetDemir

3 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 20:59

İki yaz once gitmistim AsuCana 45 dk sira bekledim ama degdi ya 😋😋😋😋

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 21:19

Alıntı:
Asucan Take Away

Niye İsim de yabancı kelimeler var, Şahsen TDK nın bu işlere el atması, hükümet ile işbirliği içinde bu tür yerlerin tespit edilip İsim olarak Türkçeleştirilmesi için gerekli lisans vb şeylerde Hükümetin İşyerine yardımcı olması gerektiğini düşünmekteyim.
Türkçesi "Asucan Paket Servisi" Anlamına geliyormuş herneyse bu isim daha çok yakışırdı bence.

Elin Alman fast food(Hızlı yemek,hazır yemek) Şirketi DWG vb isimler kullanabiliyorsa bizimkilerin de Türkçe kullanması gerekir, Artık İngiliz hayranlığının modası geçmiştir, o olay 1950 - 60 larda kalmıştır artık kendi dilimize önem vermeliyiz, geri kalan devletlerde yabancı hayranlığı olur gelişen devletler yerel kaynaklıdır.

Fehmi-C
3 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 22:18

Sayin Akyuz,

Icat eden, yeniligi kesfeden, bulusu yapmis olan ad koyar, o seyleri isimlendirir. Take away konseptini dusunende bir Ingilizce konusan olduguna gore demekki begeni kazanmis ve basarili olmustur. Kapitalist sistemde zaten begenilmeyen tutmaz.

Icatci ve bulus yapana uzak olan birey ve toplumlar ise, ne yazikki, sadece ad ve isimler uzere laf uretirler. Aynen sizin yaptiginiz gibi. Kusura bakmayin. Ben bireylerin sonsuz secme hakki olduguna inanan bir insan olarak degisim ve dinamizme her zaman hazir olmanin gerektigini dusunen bir kisiyim. Cunku belki o zaman harekette olan trene binilebilinir. Yanlis anlamayin bunun kor bati hayranligi ile hic alakasi yok, ki bizim kulturde insanlar bir otomatik defans mekanizmasi olarak hemen o yonde suclaniyor. Dinamizm insanin dogasinda olan birsey.

Biliyorsmusunuz kimya, alkol, sabun, derece, sifre (sifir), alfabe ve daha yuzlerce batililar tarafindan kullanilan kelimelerin Arapca kokenli oldugunu? Araplar bulusu yapmislardir ve hakli olarakta adlandirmislardir. Batililarin bir kismi ise, kisir polemiklere tenezzul etmeden, Araplarin birakmis olduklari yerden devam etmislerdir. Su an bu nedenden dolayi hukmedenlerdir.

Bilginize

Misafir b70

2 yıl önce - Prş 02 Nis 2015, 18:13

İki senedir eşim israrla buraya götürmek istediğini söylüodu..ve sonunda hasta yatağımdan kalktık gittik..evt bekliosunuz ama beklerken,etrafa göz atma ve turlama şansınız var..ve sonuç muhteşem üstü bir tat..günler süren iştahsızlığımın ardından,şifa oldu bana..harikaydı,herkes denemeli..

GkhanTR
5 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 20:44

Geçen ay buraya tekrar gittik. Fiyatlar hala uygun ve lezzetli. Atomu tavsiye ederim Ancak porsiyonlar 1 tık daha artarsa süper olur.

(+)

Misafir b20

3 ay önce - Sal 12 Eyl 2017, 20:21

lezzetsiz ve pahalı. İnternette atıp tutanlara inanmayın

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet