Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Kozyatağı Hali Taşınınca yeri nasıl değerlendirilsin istersiniz?
Bölge zaten ofisler bölgesi ofis projeleri yapılsın 6.2%  6.2%  [6]
Bu bölgeye yakın park yok, çalışanlar için de bir nefes olur, park yapılsın 69.8%  69.8%  [67]
AVM yapılsın. 10.4%  10.4%  [10]
Bölgede otel eksikliği var, otel yapılsın 3.1%  3.1%  [3]
Kurban kesim alanı olsun 3.1%  3.1%  [3]
Katlı otopark yapılsın 4.2%  4.2%  [4]
Benim buralarla ilgim yok neolursa olsun... 3.1%  3.1%  [3]
Toplam Oy : 96

murat012191
4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 10:00

o kadar kıymetli bir araziye sahiden park yapacakları mı düşünüyorsunuz?

o araziye buyaka tarzı, altı avm, üstü plaza kocaman bir bina sığar.

mus7y123

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 10:46

Gorkem bey, muhtesem ve utopik bir dunya cizdiniz fakat burasi o kadar degerli ki yapmazlar. Keske olsa, ben bu mahallede oturuyorum, olan parklar daireler arasina ufak defek sıkıstırıp 'AAA ne guzel park' diye gosteriris yapar belediye Secimden once afisler asildi, imzalar toplandi, kendimde imza attim, burasi park olsun diye. Sonradan Erenkoy Gumrugu tasayip buyuk bir park yapacagiz, burasi icin ses kesildi.

Eger Gumruk gercekten park olursa (ki olmaz) buraya kesin gok delen girer. Bolgede otel veya avmye ihtiyac yok. Hemen dibinde zaten Carrefour var, E5 uzerinde 5 dka mesafe optimum var, cok yakininda palladium avm, novada avm, brandium avmler var. AVM den biktik artik. OTel dersen hemen karsisinda Marriot var ayni caddede, hep bos duruyor. Ofis dersen hemen karsisinda lux bir sekilde ronesans binasi var 30-40 katli mi oyle bir sey. edrafi hep ofis ve konut zaten.

Murat bey'in dedigi gibi o arsa cok degerli, aslinda yanindaki carrefourla birlesip (saniriim carrfour orda kiraci mal sahibi degil) cok buyuk bir proje girebilir. Ama halkimiz izin verirmi o baska ben sahsen istemem.

Gorkem.

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 12:28

ütopik degil neden biz de onları yasamayı hak etmiyormuyuz.
sadece her cümle içindegectiginde veya yurdısına gidince mi gorucez bu sahneleri.
tamam bu başlık parklar bahceler başlığı degil ve yapılan yerlerde de guzel calısmalar var belediyenin parklar ile ilgili.ama bu alan bu bolge ofis yogunluklu bir alan ve anadolunun kalbi olan atasehire de yakın bir bolge ve park bu alana cok guzel olur.

siz kimlere imza verdiniz. o imzalar neoldu
sordunuz mu hiç, sorabildiniz mi daha dogrsu...

mus7y123

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 12:36

Secimden once imza topluyolardi, halin orda, afisler asildi falan. sonradan ses seda cikmadi, sustular nedense, bende pek pesine dusmedim.

Haklisiniz keske Istanbulun ortalarinda yesillik alanlar olsa ama maalesef planlama olmuyor sonradan denizi doldurular park yapacaz diye.

Londrada buyudum, her belediyenin dev park var, dev derken bu halda park yapsalar onlarin yaninda bebek gibi kalir. Hele Enfield belediyi sinirlarinda oturdum 2-3 sene ve orasa sehir degil koy dersen, o kadar guzel bir yer. Merkezi yerler bilirsiniz dev parklar bulunur, New york dersen ayni. Ne yazik ki Istanbulda bu hep ruya olacak.

Gorkem.

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 13:00

ya haklsın Londra yı bilirim az cok. dedigin gibi.
ama hiç açılma okadar gel daha yakın Azerbeycan var Türkmenistan var , adamlarda ne meydanlar ne parklar ne yollar ne kültür binaları var. hepsi estetik, ferah temiz yeni

erkankehya

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 13:29

Kozyatağı hali senelerden beri taşınıyor,taşınacak, gerek yöneticiler, gerek ilgili kişiler tarafından söylenir durur.Ama halen bir hareket yok. Tuzla-Aydınlı bölgesine yapılacağı söylendi. Yalnız Aydınlı'nın iptal edileceği söyleniyor.Havaalanına yakın olduğu, bu nedenle kuş sürülerinin de uçaklar için sıkıntı oluşturacağı söyleniyor.Yetkililerden tutarlı açıklamalar duyamıyoruz. Bu konu medyamızın ise 'yoğun gündeminde' kendine yer bulamıyor.

Kerraf
4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 19:12

önceleri park yapılacak diyorlardı. ama bu alan çok kıymetlendi. park olarak kalacağını sanmam.
bir gökdelen projesi dikilir gibi geliyor.

ne yapılırsa yapılsın şimdiki halinden kötü olamaz herhalde..

onur ç
4 yıl önce - Cmt 19 Tem 2014, 03:54

Halin taşınması kesinleşti gibi bişey. Yeride Tuzla Aydınlıdaki İBB Yanıcı Patlayıcı Deposu olarak belirlendi.

http://wikimapia.org/24310529/tr/Patlay%C4%B1c%C4 ...ler-Deposu

mus7y123

4 yıl önce - Prş 24 Tem 2014, 10:19

Onur bey kesinlesti diyorsun ama kaynak var mi? Kac senedir tasinacak diye haber aliyoruz tuzladan gebzeden bahsedildi ama tik yok.

erkankehya

4 yıl önce - Prş 24 Tem 2014, 11:55

İbb'nin internet sitesinde konuyla ilgili yazıdan bir kesit. Ayrıntısı linkte.

Alıntı:
Nihayet 14/03/2008 tarih ve 673 nolu meclis kararı ve 17/03/2008 tarihli 1/1000 lik imar uygulama planı ve 1/5000 lik Nazım imar planı ile Tuzla-Aydınlıda (Eski Yanıcı-Parlayıcıların yeri ve çevresi) planlar yapılarak, yaklaşık 700 dönümü kapsayan, Avrupa standartlarında, yeni, modern, hijyenik, içinde laboratuar, soğutma sistemli, donanımlı dükkanlar (250 m2 + 125 asmakat =375 m2) ile zabıta, güvenlik, temizlik ve itfaiye birimleriyle, otel, hastane, eğitim ve spor tesisleri, lokantaları, finans kurumları-bankalar, hamam, cami, otoparklar (kapalı-açık) araç bakım ve yakıt dolum istasyonları, parklar, sosyal tesisler gibi çağın ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir hal yapılması kararlaştırılmıştır. Tapu bilgileri, kadastro ile mutabakat sağlanmış olup, kamulaştırma işlemleri devam etmekte iken, 2010 yılında yeni hal çalışmalarına hız verilmiş olup, 29.03.2010 tarihinde yeni hal projesi ihalesi yapılmış olup, yeni çıkan hal kanunu göz önüne alınarak, proje çizim ve detaylarının görüşmeleri devam etmektedir.
http://www.ibb.gov.tr/sites/haller/tr-TR/Pages/Ye ...Tuzla.aspx

2010 tarihinde Tuzla Aydınlı'da yeni hal ihalesi yapılmış detaylar görüşülüyormuş. Diğer projelere haksızlık etmiş olmayayım,İbb aksilik, aksaklıklar sıralayabilir ama sorumlular yeni hal hususunda gerekli iş bitiricilikten oldukça uzak.

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet