Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Armegedon Nedir?
sinema Filmi 27.6%  27.6%  [16]
Masal 19.0%  19.0%  [11]
gercek savas 43.1%  43.1%  [25]
başka bişey ama bildiğim varsa açıklarım 10.3%  10.3%  [6]
Toplam Oy : 58

Engin Topal

5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 20:54

Alıntı:
Bilmediğimden soruyorum. Bu savaşla ilgili ayet ve hadisler hangileri. İslam inancında böyle bir savaş var mı? Beni aydınlatır mısınız. Mehdi gelecek İstanbul'u tekrar fethedecek diye bir şeyler duyduğumu hatırlıyorum. Cuma'dan önce imamın anlattığı vaazlardan aklımda kalan bölük pörçük bilgiler var ama tam olarak ne olup bittiğini bilmiyorum.

Armageddon tamamen Yuhanna incilinde gecen kiyamet öncesi bir savasi tasvir eder. Islam ile bir alakasi yok. Kiyamet beklenmedik bir anda ve aniden kopacak (Kuran'a göre).

Cemoli D18
5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 22:06

Kurtlar Vadisi'nde duymuştum sanki

Misafir a9b

5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 22:28

Armageddon

Guzel bir bruce wills filmi iki sahnesi vardi.vizyonda iken seyretmistim.

Diyalog:
"Yav mudur baksana sondajdan nereye uzaya gidiyoruz"

"He he gidiyoruzda biliyormusun bu uzay gemisi nasa nin en ucuz teklifi veren 10.000 ureticiden aldigi parcalarla yapilan bir arac"

Birde rus kozmonotun ingilizceyi rus aksani ile konusmasi bombaydi.

cihan17
5 yıl önce - Çrş 16 Tem 2014, 00:04

ayetlerde yok. ama hadis olarak gelen rivayetlerde müslümanların melhemei kubra, dedikleri büyük bir savaş olacağı(amik ovasında) vardır. çok dehşetli bir savaş olacak kafirler yaklaşık 120000 kişilik bir orduyla amik ovasına gelecek kaşısında islam ordusu olacak, müslümanların 1/3ü kaçacak (bunlar cehennemlik) 1/3 ü şehit olacak kalan 1/3 ü de savaşı kazanacak ve istanbul veya roma(vatikan) a kadar ilerleyecek mealindedir bu hadisler.
hırıstiyan inancına göre de aynı yerde çok şddetli savaş olacak anticrhist yani deccal yenilgiye uğrayacak ama bu savaşta dünya nüfusu yok olacak sadece 144000 sçilmiş kişi hayatta kalacak ve tanrının kırallığı kurulacak diye aklımda kalmış.
okuduklarımdan aklımda kalanları yazdım eksik veya yanlış bilgiler olabilir.
hadislere göre bu savaş kıyamet kopmadan hemen önce olmuyor.bu savaşın ardından islam yeryüzüne hakim oluyor bir süre daha sonra insanlık tekrar yozlaşıyor ve başka birçok alametten sonra kıyamet kopuyor.ama tabi bunlar hadis olarak rivayet olduğundan kesinliği yoktur.

hüseyin kuyu

5 yıl önce - Prş 17 Tem 2014, 02:24

Alıntı:
ama tabi bunlar hadis olarak rivayet olduğundan kesinliği yoktur.

Eğer hadis sağlam kaynakdansa vardır

hüseyin kuyu

5 yıl önce - Prş 17 Tem 2014, 02:54

Rasûlullah (s.a) şöyle buyurmuştur:

"Dünyada sadece bir gün kalsa, -Zaîde, hadisinde şöyle dedi - Allah o günü uzatır da - sonra bütün râvîler ittifak ettiler. -O günde Benden veya Ehl-i beytimden, adı adıma, babasının adı da babamın adına uyan bir adam gönderir."
râvî'

Fitr hadisinde şu ilâve vardır: O şahıs dünyayı, zulümle dolduğu gibi, adaletle dolduracaktır." Süfyân hadisinde şöyle dedi. "Araplara, adı adıma uyan Ehl-i beytimden biri hakim olmadıkça dünya son bulmayacak, - Veya gitmeyecektir
râvî

Ali (b. Ebî Talib) (r.a)'dan; Rasûlullah (s.a)'in şöyle buyurdu­ğu rivayet edilmiştir:

"Dünyanın ömründen sadece birgün kalsa bile, Allah (c.c) benim Ehl-i beytimden bir adam gönderecektir. O dünyayı, (daha önce) zulümle olduğu gibi, Adaletle dolduracaktır."

İbn. Mâce, Fiten 34 Ahmed b. Hanbel 1-299, III -28,37. Sünen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 14/401-402.

Ebû Saîd El Hudrî (r.a)'dan rivâyt edildiğine göre, Rasûlullah (s.a) şöyle buyurmuştur:

"Mehdî ben (im neslim) dendir. O açık alınlı ve ince burunludur. Dünyayı zulümle dolduğu gibi adaletle dolduracak ve yedi sene hüküm sürecektir."

Ahmed b. Hanbel II-291, 111-17. Sünen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 14/403-404.

hüseyin kuyu

5 yıl önce - Pzr 20 Tem 2014, 00:18

Ona, "(Hz. Mehdi (as)) ne zaman çıkacak?" diye sordum. O dedi ki: "Irak'ın Anbar ilinde, Fırat ile Şiraz ve Dicle kıyısında ordular gördüğünde, Kufenin kubbesi yıkıldığında, Kufe'de bazı evler yıkıldığında tüm bunları gördüğün zaman Allah dilediğini (Hz. Mehdi) hakikaten gerçekleştirecektir., hiç kimse Allah'ın emrini engelleyemez ve hiç kimse onun hükmünü değiştiremez." (Falahi Ssa'il: 199; ve El-Misbaah: 51 ve El-Baladul Amin: 35)

muadh
5 yıl önce - Pzr 20 Tem 2014, 00:25

kufe yi hz ali kurmamış mıydı? hadisin sahihliğinden emin olmak gerekir.

Gokhan Bayraktar

5 yıl önce - Pzr 20 Tem 2014, 00:39

Kiyamet alametleri ile ilgili bir cok hadis aslinda yahudi ve hristiyan inanclarina gore belirlenip olusmus ki bugun belki de bu hadislerden dolayi musluman alemi birbirne girmis durumda.Bilmem anlatabiliyor muyum?Muslumanlar ahir zaman,deccal,mehdi muhabbetleriyle Allah`u Ekber diyerek cihd ettigini sanip bosu bosuna can veriyorlar.Isid`e inanip cihad ettgini sanalar isid`in arkasindaki gucten haberi olmayanlardir.Hadisleri kullanip insanlari bir sekilde birbirine kirdiriyor o gizli karanlik gucler.

hüseyin kuyu

5 yıl önce - Pzr 20 Tem 2014, 01:18

Alıntı:
kufe yi hz ali kurmamış mıydı?

Peki bunun hadisin sahih olup olmamasıyla ne alakası var çözemedim.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET