Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Armegedon Nedir?
sinema Filmi 27.6%  27.6%  [16]
Masal 19.0%  19.0%  [11]
gercek savas 43.1%  43.1%  [25]
başka bişey ama bildiğim varsa açıklarım 10.3%  10.3%  [6]
Toplam Oy : 58

Güzel fatih

5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 22:33
Armageddon

Armegeddon nedir ? ne değildir? Tv kanalları bunu konuşmaya başladılar sahur vakitlerinde hangi kanalı tıklasam armegedon dur gidiyor işid mişit derken işidtiniz mi?

Gökhan Gök

5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 22:35

Hiristiyan bir tarikat vardi ismini getiremedim, inanclarina göre, Hz Isa nin yer yuzune inisini hizlandirmak icin dunya savasi cikartmaya calisiyorlarmis

Isid cikinca artik onlari pek duymaz olduk

mustafaali100
5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 22:38

kurtlar vadisindede işlenmişti bunlar.

muadh
5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 22:40

jeopol
5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 23:43

yahudilerin yahudilerin hristiyanların hristiyanlığın ve islam inancına göre müslümanların kazanacağı kıyamete yakın zamanda oluşacak büyük savaş.

Haldun Turan

5 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 23:55

Armageddon denince aklıma ilk gelen 90'ların sonunda büyük bir ilgi ile izlediğimiz bilimkurgu filmiydi.Bruce Willis başroldeydi bilenler bilir

Fatihciğim şimdi fark ettim.Oylamaya yazmışsın film şıkkını.O zamanlar ses getirmişti film hatırlarsın.

hüseyin kuyu

5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 00:18

Armageddon 3. dünya savaşıdır.Ortadoğudan patlak verecek Türkiye savaşın tam merkezinde yer alacak .Dünyada çok büyük yıkıma ve can kaybına sebep olacak.Bu savaşla birlikte İsrail devleti haritadan silinecek savaşın ilerleyen dönemlerinde Mehdi gelecek sonrasında Mesih(Hz İsa)in tecelli edeceği bildiriliyor.

cihan17
5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 10:45

mehdi armageddondan önce gelecek diye biliyorum ben.
müslümanlıkta melhemei kubra denen hırıstiyanlıkta armageddon denen çok büyük ve kanlı savaş.hırıstiyan inancına göre dünyada seçilmiş 144000 kişi hariç herkes ölecek ve tanrıın krallığı kurulacak kudüste.
islam inancına göreyse mesih deccali yenecek ve islam dünyaya hakim olacak.

Saffet 1001

5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 19:00

Fazla Bilgim yok Fatih bey.
Yahudiler ve Hiristiyanlarin Inanclarina gore Israil ve Filistin arasindaki Savas, Dunyanin Son Savasi olacakmis ve onlar Hz. Isa (A.S.) geri gelecegine inaniyorlar, belki onunla ilgili olabilir diye dusunuyorum.

mehmeterden198
5 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 20:45

Bilmediğimden soruyorum. Bu savaşla ilgili ayet ve hadisler hangileri. İslam inancında böyle bir savaş var mı? Beni aydınlatır mısınız. Mehdi gelecek İstanbul'u tekrar fethedecek diye bir şeyler duyduğumu hatırlıyorum. Cuma'dan önce imamın anlattığı vaazlardan aklımda kalan bölük pörçük bilgiler var ama tam olarak ne olup bittiğini bilmiyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET