Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Aksaray Pertevniyal Valide Sultan Camii
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 19 Şub 2007, 02:31

Alıntı:
Bu fotoğrafları çekerken çevresinden inanılmaz sayıda çirkin görüntü veren işportacı esnafı var, hele o muhteşem kapının üzerinde postersiz gün hatırlamıyorum, bu poster satan kimse engellenemiyor mu? Çocukluğumdan beridir bu posterler ve işportacılar burada.. O yüzden Camii'in alt kısımlarını kesmek zorunda kaldım..

Liseyi Pertevniyal'de okudum (1981-84). Tâ 1981'den beri o poster satıcıları oradadır. Artık ne alâkaysa...  

Akın KURTOĞLU

kadirhan
10 yıl önce - Pts 19 Şub 2007, 04:15

Camii ile metro durağı arasında kalan bölge öylesine çirkin bir halde ki... Her tarafta işportacılar, katil bakışlı tipler... Ne yazık ki Aksaray bunları haketmiyor. Pertevniyal Lisesi'nde okurken bu pislik mekan her gün içimi sızlatırdı. Ama düşünüyorum da, belediye istediği kadar peyzaj yapsın, düzenlesin, hiç bir şey değişmez. Çünkü o mafyavari kebapçılar, adi gece klüpleri Aksaray ve Laleli'de olduğu sürece Fatih ilçesinin bu önemli noktası haketmediği görüntüsüyle kalıcak.

Mehmet F.
10 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 15:02

(+)

Bora Arasan
10 yıl önce - Pts 28 May 2007, 19:25

(+)

Bora Arasan
10 yıl önce - Pts 28 May 2007, 19:28

(+)

Murat Paşa camii minaresinden.Öndeki minare ve kubbe Valide Sultan ,arkadaki minareler ve kubbe  ise Laleli camiine ait.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL