Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da yeşil kalmadı diyenlere gelsin...
« önceki   123 ... 373839 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 38
mahmut11
7 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 03:44

İstanbul'da yeşil yok..Ha ha ha..

(+)

Burası İstanbul’un göbeği! Bakırköy Merkez.. E5’e komşu. İçinde göl var, ağaçlar var. Hatta horoz bile var. Metro ile ulaşabiliyorsun. İstersen metrobüse de bin.

Burç

6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 10:03

İstanbul'un havadan görünümü :

murad_1299
6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 10:19

İstanbul Park'a 2011'de gitmiştim
Villa muhiti gibi gelmişti bana, fiyatları nasildir bilmiyorum ama yayla gibi yerdi gerçekten, otlayan hayvanlar falan da vardı

İnsan
6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 13:24

Alıntı:
Benim yeşile karşı duyarlılığımı bilen bilir.
Bağcılar, Güngören, GOP, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Bahçelievler bu ilçelere şehir ormanı şart. Yani ilçe halkı içerisinde arabası olmayan insanların en azından kendi ilçe sınırı içinde olan yerlerde şehir ormanları yapılmalı.
Öyle basit çim serme vs. değil.
Ciddi ciddi gövdeli ağaçlar, minik göletler vs.
Her ilçede doğal tabiat ortamı sağlayacak 3-4 stat büyüklüğünde yerler yapılmalı.
Ben bunu savunuyorum.

Bu saydığın ilceler içerisinde BDH ile üçyüzlü bölgesi arasında (ebubekir parkı denen alan) bir de YTÜ bin bulunduğu eski askeri alan ve Bakirkoy ruh sağlığı hastanesinin bahcesininin dışında yeşil alan yok. Molla gürani parkı vardı (yeşil alan denilemez pek) oda metro durağı ile betonlaşacak.

Tüm bu bölgelerin yeşil sosyal alan sorununu çözecek önerim: kentsel dönüşümü fırsata çevirip Fatih mahallesi son dudaktan BD. Hastanesine kadar devam eden dere yolunu 300-500 metre genişliğinde yeşil alana donustürülmesidir. Tabi guzargah dahilinde olan mevcut yollar da her bir yönden ikişer şerit genisletilmeli.

Cincindere caddesi de ayni şekilde genisletilmeli. Ve BD.hastanesinin arka kıisminda kalan 4 yıllık eski simtelbsitelerinin bulunduğu alan ile yine YT.üniversitesinin bulunduğu arazinin bitişiğinde kalan sanayi bölgesi yeşil alanlar da yesillendirilip sosyal alanalara dönüştürülebilir.

Keza dumlupinar caddesi denen edenler ile terazi dere arasında da mevcut yol en az ikişer serit genişletilip dereboyunca 0rtalama 300-500 metre alan yeşillendirilmeli.

Sehrin yaşanabilir olması içib ranttan vazgeçip mutlaka yeşil alanlar olustulmalı. Aksi durumda doğal afetler ve ruhsal felaketler, 10 yıla kalmaz yapışacak yakamiza ki yeni nesillerin de pek sağlıklı gelişeceğini sanmıyorum

Burç

6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 08:45

(+) Büyükçekmece

Misafir 17a

6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:11

Yurt dışında yaşarken onlarca Avrupa şehri gördüm heryer yemyeşil olan.İstanbula yesili yeterli diyen kördür.Unutmayın gelişmiş ülkelerde otoyol kenarları şehrin yeşil alanlarına dahil degildir.Saphirin tepesine çıkıp gültepe çeliktepe tarafına bir bakın nasıl bir iğrdnçlik göreceksiniz.

Teo72
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:12

Konu basigiyla tam alakasi yok ama arada kalmis kel kor agaclari gorunce aklima geldi; West Virginia da mountaintop mining denen bir teknikle komur cikariliyor. Bu teknikle yerin altina tunel kazmak yerine Apalasya daglarinda bulunan komur madenlerine ulasmak icin dagin tepesi oldugu gibi traslanip komur "damarina" ulasiliyor. Bu sekilde komur cikartmak olaganustu hizli ve ucuza geliyor ama cevresel acidan tam bir felaket. Madencilik sirketleri biz orayi eski haline getiriyoruz diye duzledikleri tepelere cim ekip milletle dalga geciyorlar, Trump un EPA butcesini kesmesiyle zaten kabul gormeyen bu teknik artik hic icinen cikilmaz hale gelmis oldu.

Kissadan hisse, ormani kesip cim dikmeyle olmuyor bu isler.

Burç

6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:14

Alıntı:
Saphirin tepesine çıkıp gültepe çeliktepe tarafına bir bakın

Neden Levent tarafına da bakmıyorsun?
Ben bu fotoğrafı Safir'in tepesinden çektim :

(+) İstanbul Levent

Demek ki "yeşil kalmadı" diyenler yalan söylüyor.
Evet, keşke daha çok yeşil olsa, keşke Gültepe de böyle Levent tarafı gibi yeşil olsaydı. Ama gene de gerçeği değiştirmiyor : İstanbul'da yeşil kalmadığı doğru değil.

murad_1299
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 10:58

Alıntı:
Yurt dışında yaşarken onlarca Avrupa şehri gördüm heryer yemyeşil

Avrupa'nın açık ara en kalabalık şehri İstanbul, bunu da hesaba katmak lazım

mustafa 1903
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 12:01

Yeryüzünden yatay baktığın zaman, o kadar apartman, yüksek binadan dolayı, pek yeşil gözükmüyor. Ama tepeden baktın mı farklı oluyor.

sayfa 38
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 373839 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet